1. . .345678
arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji blacklilly: Pak jsem poslechla "dobré rady" okolí a školu dokončila. Je mi totálně k ničemu, maturitní vysvědčení mi leží pořád v tom šuplíku, kam jsem ho den po matuře uložila, nikdo ho nikdy nechtěl vidět.

= vzdělání je jí k ničemu? Bože, vždyť je jí 17.. Jo, mi se to možná kecá, dělám dvě VŠ.. A právě proto, že je dělám, tak z okolí vím, jak je těžké v dnešní době i pro absolventy VŠ najít práci.. A málo čeho se bojím víc než že až je dodělám, budu na již x-krát zmiňovaném pracáku..

Luciinkam, nezlob se na mě, ale v 17 s dodělanou záladkou po tobě s prominutím ani pes neštěkne.. Je mi to líto, ale bohužel.. Taky nesnáším moralizování, ale v takových případech bych se vůbec nedivila, kdybys ze svého okolí pak jenom slyšela "dobře ti tak".. Ne zítra, ne za měsíc, ale za pár let určitě.. Taky ti jako blacklilly držím palce, ale abys dostala rozum a školu (dálkově, s individuálem nebo jakkoliv to bude možné) dokončila.. Od nás sis tady přečetla dost "katastrofických" scénářů, pořádně to, prosím, promysli.. Je to tvůj život.. Držím pěsti

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Leda se kvalitně vdát

nebo jít šlapat...

Pokud máš Luciinkam alespoň trochu rozumu, tak studovat budeš nějaký učňák - a denně. Protože dálkově s tím jednoznačně sekneš. Dálkové studium je daleko náročnější než denní a chce to silnou vůli...

arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji glorini: nebo jít šlapat...

Opravdu úžasné... Takže když někdo nemá vzdělání, je podle tebe i morální troska? Máš bezva představy o životě, doufám, že studuješ nějaký sociální obor.

Reaguji na blacklilly:

Dovol nám, abychom té nešťastné holce poradily a ona neskončila jako ty "za pultem nebo za barem", život poskytuje lepší možnosti...

Reaguji na Luciinkam:

Ať už jsou Tvé důvody k ukončení školy jakéliv - nedělej to. Pokud Tě škola nebaví, je vždy možné přestoupit na jinou i třeba do nižšího ročníku. Věř mi, je spousta věcí, které člověk v 16. - 17.ti letech nedomyslí a jít pracovat s tím, že mám základní vzdělání, fakt není dobré. Na 1000% by Tě to za pár let mrzelo.

Reaguji na blacklilly: O tom kdo je jaká morální troska by se dalo dohadovat,po přečtení tvých rad...

arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na AdaZBrna:
Jasně, raďte. Já mám maturitu, pak ještě nástavbu a rozhodně se za to prodávání nestydím. Myslela jsem, že od toho jsou diskuze, aby každý vyjádřil svůj názor, nemůžu za to, že tvůj je od mého odlišný. Prý co člověk, to názor, ale tady na Omlázku už se asi nehodí napsat něco proti proudu. Jdu se vyspat, abych vám studovaným s dobrým uplatněním zítra ráno dobře a s úsměvem navážila vlašák. (já ho nejím, tu nástavbu mám z dietologie).

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji blacklilly: Opravdu úžasné... Takže když někdo nemá vzdělání, je podle tebe i morální troska?

vím, že je to přehnané, ale holka bude těžko shánět práci s neukončeným vzděláním. Ty, i když svoje vzdělání nevyužíváš, tu možnost alespoň máš, ona ji mít nebude.
Pro někoho může být naplnění v rodině a v dětech, žena zůstane v domácnosti. Jenže to by zase partner musel vydělávat dostatek peněz k tomu, aby rodinu zajistil.
Co bys jí doporučila Ty?
Jasně, může se podívat po práci v baru a jinde. Ale i tak si zaměstnavatel raději vybere někoho, kdo něco nabídnout může a taky jak komunikuje, v případě barmanky, i to jak vypadá... Prostě těch aspektů tam je víc.
Sama jsi práci sháněla, tak to víš jak to vypadá. A to, že někde řeknou, že je nedostatečná praxe, může to být pouze zástěrka něčeho jiného (i když - také pravda).
Jsou lidi, kteří vypadají tak, že by ses jich nedotkl a chtějí být třeba kuchaři.
Takže to co jsem napsala, mohlo vyznět jako slovní útok na Luciinkam, ale spíš šlo o to, aby se zamyslela nad tím co vlastně chce.
Možná se zamyslí, ale až přejde pár let...

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji blacklilly: Já mám maturitu, pak ještě nástavbu a rozhodně se za to prodávání nestydím.

nikdo taky neříká, že se máš stydět. Jasně jsem napsala, že Ty to vzdělání máš a pokud se šance naskytne, můžeš to vzdělání využít.
Pokud ne, budeš prodávat, ale už máš v životě nějaký přehled, něco jsi se naučila. Spoustu věcí naučí sám život, ale základ vzdělání dostáváme ve škole.
Pokud Tě práce prodavačky baví, je to v nejlepším pořádku.

arrow
profile_image
fuzzy
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Leda se kvalitně vdát

a kdo kvalitní si vezme holku se základkou?? Jedině někdo jí podobnej, a skončejí oba jako zametači bůhví kde...

chápu tvoji situaci a i to, že moralizování ti nepomůže, nicméně i já mám názor jako všichni - dodělej školu! Jinak nemáš šanci...
Podle mě je ale i maturita z ekonomky k ničemu, na ty místa vezmou radši někoho s VŠ...na tvém místě bych zkusila nějaký učňák na kadeřnici, na nehty se taky vykašli, to nemá budoucnost....šikovná kadeřnice už se podle mě uživí dobře, rozhodně líp než s maturitou z ekonomky...

Já se do této debaty nechtěla pustit, ale musím...
Děvče dnes těžce shání práci vysokoškolák se státnicemi ze dvou jazyků (mluvím o Brně), v Ústí to bude daleko horší.Chceš celý život zametat ulice, nalívat pivo ožralům nebo snad šlapat (to už je extrém)?Já tvé vyhlídky jinak nevidím, maturitu dnes berou jako základ i do Tesca.
Chápu, že to nemáš jednoduché, ale zatni zuby a vytři všem zrak a dodělej školu.Můžeš si najít brigádu (to půjde snáz) a poté třeba dostudovat dálkově.Nebudu nikoho soudit, ale zvaž to a nekaž si život ať nedopadneš jako vaši.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Být tebou, tak ještě popřemýšlím, já ukončila školu ve 4.ročníku - našla si práci v baru, skvělé peníze, super zábava, no a pak člověk stárne a chce bydlet a najednou jsem zjistila, že s minimální mzdou ( dýžko na výplatní pásce není ) žádnou hypotéku nedostanu a v 26letech jsem pak seděla každý den s puberťáky ve škole abych měla maturu.
Když se na to podívám zpětně, měla jsem od mamky dostat po hubě abych se vzpamatovala..

Reaguji na martina:
Myslím, že jsi to vystihla.

arrow
profile_image
kytulinka
od 12. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel je mi slečny líto, nedá mi to ještě nereagovat[b][b]Buď opravdu ráda, že jsi na střední škole a važ si toho Nevíš o čem je život a jsi hodně naivní, později budeš strašně litovat, pokud školy necháš a opravdu budeš doživotně odkázaná na hnusnou práciBýt tebou dostuduju a vyjedu do zahraničí jako aupair atd. lepší východisko nevidím, a pokud jsou problémy s penězma na studium, kontaktuj orgány, které radily holky - jsi pořád nezaopatřené dítě

arrow
profile_image
kytulinka
od 12. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zřejmě Tvůj přítel moc rozumu nepobral, že ti to schvaluje Myslíš, že nás všechny tady bavila střední kterou jsme dělaly? Omyl, ale prostě jsme ji dodělaly a nevykašlaly se na ni

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené