1. . .5678
arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

nesouhlasím s názorem, že je nutné mít minimálně maturitu - a to jen z toho důvodu - kdo pak bude dělat odborné dělnické práce - třeba slečny se to netýká - ale takový zedník, nebo klempíř, který se učí jen teorii, má maturitu a neví, jak se pořádně drží nářadí?

je pravda, že v sedmnácti má každý tak trochu zcestnou představu o životě ( bo to vidím u dcery ) a skoro každý si v těchto letech myslí, jak je život a práce a peníze a bydlení jednoduché

takže moje rada - raději nějaké vzdělání, třeba jen ten učnák, který by slečnu bavil (a co vím, tak třeba takové cukařky, pekařky, prodavačky mají ma školách běžně placenou praxi - sestřenka dělala tříletou ošetřovatelku, chodila do pečovateláku a každý měsíc jí za praxi proplatili nějakých 600 Kč )

ono nikde není psané, že si pak tu maturitu nemůže udělat dálkově, či nástavbou - studovat může do 26-ti let, od osmnácti na sebe může pobírat dávky (přídavky, sociální, dorovnání, alimenty, . . . )

nicméně každý jsme svého štěstí strůjcem a máme život takový, jaký si ho uděláme, a jak bylo psaná výše - dokud si někdo tu pusu v blátě nevymáchá - nepochopí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Luciinkam:
Luci, chápu, že to teď nemáš lehké, ale zkus zauvažovat o budoucnosti. Holky ti docela jasně vylíčily, jakou práci se základkou můžeš dělat. A vezmi si, že ji nebudeš dělat jen rok, dva, ale CELÝ ŽIVOT!!
Být tebou, tak buď dodělám školu, na které jsi nebo přejdi na učňák - taková šikovná kadeřnice místo vždycky najde a uživí se. Vždyť i se školou máš celá odpoledne volná = můžeš pracovat na částečný úvazek (i když jsem si jistá, že 17-ti letou holku se ZŠ, bez praxe nikam nevezmou!), chodit po brogádách, o letních prázdninách makat nebo vyjet do zahraničí (nejen že si vyděláš, ale ještě se naučíš jazyk).

Moje spolužačka ze základky (krásná, inteligentní holky) šla na střední, ale nechala ji asi po dvou měsících - škola ji nebavila, chtěla být "dospělá" a všem v okolí ukázat, že umí být samostatná A víš, jak to dopadlo? Byla na pracáku, nedostávala ani korunu (protože podporu nedostaneš, dokud nemáš odpracovanou určitou dobu - tuším půl roku). Do toho otěhotněla, takže v 17 byla mamča. Teď je jí 25, dělá uklízečku (no, spíš "služku", protože uklízečky, které jsou nad ní mají maturitu a berou úplně jiné peníze) v domově pro seniory, takže celý den vytírá hov.na a u toho chodí do školy, aby si udělala aspoň maturitu a rve si vlasy, jak mohla být tak pito.má, že nechala školy a nejadši by si za to nafackovala!!

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak já se taky přidám,hodně si rozmysli jak se rozhodneš-protože mít základku je dneska fakt "průser".já jsem nastoupila na střední školu zdravotnické lyceum(v 15 jsem nevěděla kam..)ten rok byla uzákoněna 1 přihláška a tam jsem se dostala na průměr.byla to hodně těžká škola a mě naprosto nebavila a představa práce v nemocnici celý život mě celkem děsila,tak jsem se rozhodla přestoupit na učiliště,ale v životě by mě nenapadlo nechat školy,navíc nikdy nezapomenu na to jak jsem se kvůli zdravotnímu a sociálnímu nahlašovala na ÚP-opravdu není příjemné když se na tebe všichni dívají jak na lidský odpad a to jsem tam byla nahlášena pouze měsíc a v září jsem se nemohla dočkat nové školy-jak si psala že učiliště ti "nevoní" kvůli různým individuím tak se připrav že na pracáku je to 100krát horší,pro mě to byl odstrašující případ nyní dodělávám nástavbu a budu studovat dokud to půjde.a pokud to děláš někomu na truc a,tak na to ve finále dojedeš jen a pouze ty.ikdyž ty příspěvky tady mohou působit arogantně,není to tak, bohužel taková je prostě pravda.snažíme se jen pomoct.promin ale na to že v 17 máš pouze základku a ohrnuješ nos na učilištěm mi nepřijde zrovna na místě...

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud si naprosto rozhodnutá a naše příspěvky tě nepřesvědčí tak mě napadá práce v mekáči nebo kfc.moje kamarádka tam začala pracovat(brigádně) od 15 nyní je jí 20 je na pozici vedoucí a měsíčně si přijde na nějakých 14 000kč,nicméně podotýkám že to dělá při škole,ne že se školou sekla,možná by to pro tebe šance byla

arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že je tvůj táta ve vězení, protože za 17 let zaplatil 600Kč na alimentech, sem vůbec netahej! Svého otce jsem několik let neviděla a alimenty taky neplatí. Je celostátně hledaný, ale to ze mě nedělá nevzdělanou!! NIKDY bych nedopustila, mít jen vychozenou základní školu. Na základní škole jsem měla problémy. Neučila jsem se. Nikdo nevěřil, že se aspoň vyučím, ale já to dokázala. Chodila jsem též na obchodní školu a teď si dodělávám nástavbu. Jeden z největších snů, je mít i vysokou a já věřím, že to dokážu. I když jen dálkově nebo individuálně. Naopak mě škola začala neuvěřitelně bavit. Zajímám se o ekonomiku, management a to také snad vystuduji. Takhle bych mohla dělat jen účetní a to by mě bavit nemuselo... Pokus se na škole zbývající tři roky vydržet. Tyto tři roky ti totiž umožní mnohem lepší plat a v životě budeš o pár příček výš.

arrow
profile_image
MouldyBread
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na matty28:
V Mekáči je to fajn, ale spíš brigádně při škole než jako zaměstnanec.. Brigádně se dá vydělat větší peníz, zaměstnanci mívají stálý plat, za to brigádníkům se to navyšuje po určité době a jsou placeni na hodinu..

Když už bych byla rozhodnutá, tak si nejdřív našetřím při škole, ať mám alespoň něco. A třeba si to rozmyslíš.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na MouldyBread: přesně rozhodně brigádně,při škole ti vyjdou vstříct,ale zase tak moc bych si to nemalovala,můj bývalý spolužák ve třetím ročníku seknul se školou(tomu říkám blbost) nastoupil do mekáče ale když jim sdělil že má pouze základní vzdělání a nehodlá dělat žádnou školu tak zrovna nečekali s otevřenou náručí...ale je to asi ta nejlepší možnost pracovní nabídky pro tebe

Mimochodem, chodí sem ještě autorka tématu nebo tu moralizujeme samy?

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Patty: dobrá otázka ale tak se sem snad autorka koukne no

Ahoj
chci se zeptat, zda náhodou (nějaká možnost tu je) nejsi z Brna? Měla bych pro tebe pracovní nabídku. Jedná se o "obyčejnou" prodavačku v Olympii. Věřím, že nejsi žádný spratek, ale holka co má svoji hlavu. Oslovuji tě zejména pro to, že děláš podobnou věc, kterou jsem udělala já. Líbí se mi tvůj postoj, ikdyž rozumné to možná není.
A teď k práci. Vzala bych tě nejprve na 3 měsíce na brigádu. 8 hodin denně. 70 kč na hodinu. Od pondělí do pátku. Můžu se zeptat, kdy ti bude 18?

arrow
profile_image
MouldyBread
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na matty28: Tak já to myslela zároveň se školou. Jsem tam už rok, směny si prakticky určuješ sama, takže se to se školou nekříží. Já nevím, mi přijde, že tam berou každého .. Upřímně, na takovou práci nepotřebuješ vzdělání ..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené