Zdravím vespolek. Už dlouhou dobu snídám každé ráno vločky s mlékem. Před časem jsem si začala vločky míchat také s lněným a slunečnicovým semínkem a občas přihodím goji. Pak jsem se doslechla o chie, mám ji teď nově doma, a také jsem si koupila dýňové semínko a konopné. Účinky jednotlivých semínek není těžké na internetu najít, ale mně by zajímalo, jak nejlépe tyto všechny zdravé potraviny nakombinovat a užívat, aby dobře fungovaly a měly účinky na tělo. Samozřejmě chápu, že jíst to všechno naráz denně asi nebude nejlepší nápad ve smyslu všeho moc škodí. Takže měla by se ta semínka střídat průběžně, třeba jeden den tohle, druhý tamto, nebo nějaký čas jíst jednu dvojkombinaci, potom zase jinou?

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kombinovala bych to dle náhody, množství třeba i podle ceny a taky podle chuti. Nemyslím si, že existuje nějaká nejlepší kombinace, ale ráda se nechám poučit...

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to kombinovala podle svojí chuti. Však toho člověk denně nesní kotel,aby mu to nějak ublížilo. Vždyť ve zdravé výživě se dají koupit různě namíchané směsi od ořechů po různá semínka.Já když mi něco chutná,jsem schopná to jíst třeba měsíc,nebo dokud mně to neomrzí a pak začnu jíst další.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já právě miluju bílý jogurt a do toho si dát oříšky a vločky a rozinky.

arrow
profile_image
zombiegirl
od 6. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud chceš, aby tělu daly semínka či ořechy co nejvíce prospěšných látek a tělo je dobře strávilo, předem je namáčej stačí si to "vygooglit", mají i stanovenou dobu, ale zas tak bych to nehrotila

Já je namáčím přes noc, ono je to i pro mě pohodlnější v tom, že ráno nemusím mléko tolik ohřívat a jenom pak k němu tu směsku semínek přihodím. A je to rychlejší.
Jasně, ono by bylo nejlepší naházet si k snídani všechna ta semínka pěkně naráz, jenže to si říkám, abych to nepřeháněla. Takže to asi budu dělat podle toho, po čem sáhnu jako první a druhé
A to si ještě chci koupit kokosový olej a dávat si ho tam dvě lžičky.

Jinak jsem četla třeba o tom lněném semínku, že aby mělo účinky, musí se narušit jeho slupka, jenže to je poněkud problém - jak? Poslední možnost je ta, spařit je, a pak je zkusit roztlouct v hmoždíři, jinak nevím.

arrow
profile_image
kamila1122
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Lněné semínko umel nebo v nějakém robotu rozmixuj. Měla by sis mlet lněné semínko na každý den - mohlo by ti žluknout. Já si namelu tak na 5 dní a mám je v lednici. Dávám si jednu vrchovatou polévkovou lžíci na směs vločkové kaše, jedné lžíce rovné konopného semínka a chia semínek. Na netu najdeš "dávkování"

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V semínkách a ořeších problém nevidím. Určitě se vyplatí jich kombinovat více druhů a je podle mě jedno, jak a s kým. Problém vidím v každodenním jedení vloček s mlékem. To je docela slušný chemický koktejl. Vločky bych nedoporučovala k časté konzumaci, natož ještě s mlékem. Je to silně kyselinotvorná potravina. A kdybys trpěla třeba ještě na kvasinky, tak tím spíš se radši většině obilovin vyhnout. Jsou plné sacharidů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené