arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

po páté zakládám téma,jestli to zase smažou tak už nevím!!
přemýšlím o tom že bych odjela na rok a více do Anglie, Skotska, ale mám pochybnosti, navíc moje angličtina je průměrná, navíc vlastně ani nevím jakou práci bych mohla vykonávat,tak by mě zajímali vaše zkušenosti a začátky,s jakou úrovní jazyka jste vycestovali a jaká byla vaše první práce/brigáda
předem všem děkuji za příspěvky

arrow
profile_image
Peťuna1967
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Skvělé téma, taky by mě zajímaly Vaše zkušenosti...

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Peťuna1967: díky
doufám že se někdo zapojí,ale že to byl "porod" založit téma...

arrow
profile_image
Peťuna1967
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na matty28: Taky doufám, že tu nebudem diskutovat samy.
Já jsem vždycky chtěla žít v Anglii, Londýně, ale vždycky to byl spíš takový utopický sen, ale letos jsem se po dost blbých třech letech hecla a maximálně do dvou let tam hrozně moc chci bydlet, tak sbírám informace. Na jednu stranu z toho mám strach, ale zase na druhou stranu bych si splnila svůj sen...

Cituji matty28: moje angličtina je průměrná, navíc vlastně ani nevím jakou práci bych mohla vykonávat

Pokud jim nemáš co nabídnout, tak tam nejezdi. Leda by ti nevadilo skončit kompletováním CD obalů v nějaké továrně plné Poláků a Litevců.

No to by mě taky zajímalo .... já vložila svůj osud do SA a po 2 měsících jsem stále tady a s jejich "rychlostí" moc spokojená nejsem jenže sama bez agentury, mám zákaz ...tak nevím... budu to muset vyřešit sama, někoho sehnat, ale jakou práci? Kde ji sehnat? Hm ... to je myslím, docela těžké.

Ale známám začla jako au pair, teď po necelém roce je recepční ....

arrow
profile_image
nonysek
od 13. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, já byla na práci ve skotsku už 2x, tak se pokusím ti dát co nejvíce informací:
Nemysli si, že tam přijedeš, "někde" se ubytuješ a "nějak" najdeš práci. Realita je taková, že jet na blint si můžeš dovolit pouze pokud máš dost peněz na živobytí - na několik měsíců, ta práce zkrátka není jistá, a nenajdeš hned.
Jedna kamarádka jela takhle do londýna, pracovala v hotelu-dělala snídaně, ale minimální mzda (ted asi 6liber/hod) za 4 hodiny denně jí nepokryla skoro ani jízdy metrem, žila tam o sendvičích z tesca,to nemluvím o astronomických cenách ubytování. Jako cizinka dostaneš pouze tu minimální mzdu, tedy pokud nemáš nějaké zvláštní schopnosti.
Práce: po hotelech (dělal to i jeden kamarád, pokojská-chlap), sezonní práce - sběr ovoce apod, práce v nějaké továrně (byla jedna nabídka v továrně na třídění hrášku podle veliksti - 12hod směny, den/noc, min.mzda). záleží jestli třeba už máš zkušenosti např.s prací servírky, to bys asi něco našla, záleží i na AJ, ale nepočítej s více než min.mzdou.
největší kámen úrazu bude to ubytování, je to neskutečně drahý.
Já jsem byla 2x na léto na sběr malin ve skotsku - první rok super, sbírali jsme jak si kdo chtěl, nikdo tě nehonil, dobře platili podle množství, sice po spočítání jsem na tu min.mzdu nedosáhla,ale i tak jsem si tam žila jako král. hlavně asi proto, že nás ubytovali na farmě za asi 100kč/den. druhý rok horší: málo malin, mnoho lidí, a navíc platili méně, nakonec jsem na tom ještě prodělala, protože jsem chtěla i trochu cestovat. takže záážitky hezké, ale už nejedu.

arrow
profile_image
nonysek
od 13. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jo a hlavně - je potřeba mít to zařízené dávno dopředu, psali jsme tam už v lednu a oni tě musí na tu práci vybrat. pokud bych neměla jistotu práce dopředu, vůbec bych nejela, najít něco tam je fakt náročný. můžeš zkusit napsat do hotelů, nebo do lunaparků často hledají např.prodavače a maskoty.

arrow
profile_image
matutka
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky. Já jsem do Anglie odjela s tím, že už jsem tam měla dojednanou práci přes firmu v Čechách.Jen tak na blint bych se neodvážila. Ale asi tak po dvou měsících jsme se seznámili s docela dost lidmi z Čech, nebo Slovenska a co vím, tak většina děvčat začala v rodinách s hlídáním dětí a pak si sehnaly jinou práci a bydlení, zase třeba přes známé. Ale je to tam super, nevím jestli je to dodnes, ale tenkrát byly internetové kavárny zdarma, školy zdarma, levné bydlení i jídlo docela, úplně jiné než tady. A s jazykem bych si hlavu nelámala, já neuměla ani ťuk, a asi po 3 měsících jsem se domluvila. Třeba moje kamarádka tam žije asi 3 roky, odjela za přítelem, začínala v mekáči za pultem a dneska je tam vedoucí. Koupili si baráček... u nás to takhle prostě nechodí a kdybych mohla vrátím se zpět.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já byla práve 10 týdnů na farmě a ještě jsem chodila na úklid do kavárny,výdělek nic moc,ale stejně jsem tam prostě byla spokojená,takže mě vážně nevadí práce žádná,jde mi o zkušenost a zlepšení v aj,všem děkuju za reakce

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Žiju v Anglii už sedmý rok, z toho prvních 5 v Londýně. Realita je jiná než ve filmech nebo jako turista. Londýn je moc pěkné město, ale do centra se dostaneš tak jednou za rok, protože budeš tak vyfluslá z práce že na to nebudeš mít náladu. Jestli chceš skončit v sharehousu s dalšíma 10ti lidma na okraji Londýna tak klidně jeď(klasika pro čechy je asi Walthamstow, vygoogli si pár obrázků). Na restaurace, hospůdky, kavárničky zapomeň, nebudeš na to mít prachy. Budeš ráda když si koupíš pár piv a večer popiješ se spolubydlícíma. Práci si možná najdeš, ale nečekej žádný zázrak, budou s tebou jednat jako s hnojem a když se ti to nebude líbit je tam deset dalších. Už to tady dávno není jako kdysi, snad všichni koho jsem znala už to zabalili nebo to mají v plánu. A začínat pak ve 30ti znova v čechách se zkušenostmi jako uklízečka v Londýně taky není žádné terno. Pročti si pohyby, je tak toho víc než můžeš pobrat.
Jestli tě teda zajímají ty začátky, my měli zajištěné ubytování asi na třech místech, asi 10 potvrzených nabídek na práci a z toho nám na místě zbyla jedna práce kde nám šéf zajistil ubytování u jedné holky, všechno ostatní vybouchlo.

Reaguji na Haniccino:
Tak pod to se můžu podepsat! Přijde mi, že si to lidi představují moc růžově. Jenže to bylo před x lety, teď už dávno ne. Člověk, co ani neví, co chce dělat a neumí pořádně anglicky, dopadne přesně dle tvého popisu a to mi nepřijde zrovna cool.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky nevim co si o mě myslíte teda,ale já vážně nejsem tak naivní je mi jasné že tam na mě nečekaj s otevřenou náručí a že tam budu něco jako ukrajinec u nás,ale s tím vším já počítám, taky proto už sháním informace a možná prac.místa, chci prostě jen zkušenost do života...a s tím že nevím co chci dělat- to je přeci jasné když si nejsem jistá v aj,že si nemůžu vybírat

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle téma mě taky zajímá. Já mám sen vycestovat už od školy. Za chvíli mi bude 23 a pořád jsem tady. Od 17 jsem měla staršího přítele, který už nikam nechtěl. Je to asi půl roku co jsme se rozešli, takže mě tu nic nedrží, ale nějak se nevím odhodlat. Bojím se těch začátků, samoty. Dlouho mi trvá než si zvyknu na nový lidi a najdu si opravdový kamarády....no mám z toho docela dilema.

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na matty28: tak já přidám svojí troškou do mlýna Do Anglie jsem jela ale "jenom" jako au-pair, a to hned po maturitě. S žádnou českou agenturou jsem nejednala právě kvůli té zmiňované "rychlosti" jejich vyřizování. Takže jsem si na jednom portálu dala (nebo vyhledala, to už nevím) nějaké inzeráty a asi za měsíc a něco jsem jela.
No a i když mi bylo jenom 19 (kuře), tak jsem tam neměla problémy. Ale to je také tím, že jsem měla zajištěné ubytování v rodině (i když tedy tím, jak jsem to neměla přes žádnou agenturu, jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli si ze mě někdo neudělal šprťouchlata a jestli si mě ta rodina opravdu přijede vyzvednout). No ale musím říct, že jsem nikdy neměla problémy si tam najít další práce, i když to bylo jenom uklízení a nějaký ten babysitting. Ale našetřit se dalo.
Ovšem musím taky říct, že do Anglie už bych znova nejela a to právě z toho důvodu, že se tam na nás dívají jako na podřadné zboží. I když jsem s angličtinou neměla problémy ani na začátku, a to jsem jí měla jenom 4 roky na gymplu jako 2. jazyk, tak už prostě jenom proto, že jsi Češka, tě nikam moc nechtějí vzít. Takže bez nějakých opravdu dobrých pracovních zkušeností bych tam asi fakt na práci nejela...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené