arrow
profile_image
Looniee
od 4. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
mám takový dotaz. Na základě zdejší diskuze sjem se nadchla pro sušičku prádla a pořídíla si ji Nadšená jsem z ní pořád, přišla mi včera a hned jsme to s přítelem zkoušeli. Jsem z ní ještě teď dost zmatená, protože nevím, co na co použít a jak přeesně sušit. Měli jsme dvě várky prádl, jednu to vysušilo dobře - ale suší to dost dlouho... tak jsme tu druhou várku prádla dali na menší časový program.. A musím konsttovat, že prádlo nevoní a vytratila se aviváž.

Prádlo je sice suché (v tom druhém případě trochu vlhké) a nemusí se žehlit -to je pravda, ale proč nevoní? Já jsem chtěla svěží prádlo )

A druhá věc je, že v návaodu píší, že prádlo by se mělo třídit a dávat podle tloušťky a materiálu a že se tam dá dát pouze 7 triček nebo košil a tak... dodržujete to?

Mám Sušičku Aeg Electrolux Lavarherm 58850 R. Jaký nejčastější program používáte?

Děkuji za odpovědi.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud vím, tak se prodávají i vůně do sušičky. Mohla jsem do pračky nalít třeba celou aviváž, ale po vyndání ze sušičky prádlo vůbec nevonělo

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak prádlo ze sušičky vonět asi nikdy moc nebude,protože aviváž se nesmí používat,jedině speciálně určená pru sušičku,protože ten horký vzduch není pro aviváže vhodný. Já kvůli tomu přešla na gel a to persil nebo ariel,po tom si prádlo vůni udrží,klasicku aviváž nemám pouze pro ruční praní. Prádlo se přiznám podle tlouš´tky netřídím,vždy mám prádlo prané dle stupně např. na 40C a šupnu tam účinější sušení u sušičky a maximálně stáhnu ten ohřev vzduchu,jen nevím,zda to ta tvá má regulovatelné. Ale většinou vše suším dohromady, věci na sport třeba legíny topy,které mají choulostivý materiál nesuším v sušičce.
Papírky s vůní jsem si nechala poslat z anglie asi 6 druhů a přiznám se ,že mi to teda spíš smrdí ale vím,že u nás jsou už také k dipsozici na mmb jsem je viděla v DM drogerii tuším jsou také.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sušička je super věc, žádné roztahané sušáky na prádlo po bytě Já v Americe do ní používala takové papírové polštářky, s každých sušením se tam jeden hodil a díky tomu pak prádlo vonělo, když sušíš bez vůně, těžko pak bude prádlo vonět. Nevím, jestli se ty papírky dají sehnat i v Česku...

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumidek:
určitě se dají sehnat i v Česku, my sme měli sušičku prádla před patnácti lety, a při každém sušení sme vkládali takový speciální ubrousek, dokonce byl na víc použití a prádlo hezky vonělo po něm.

My Máme taky AEG Lavatherm, ale číslo 58800, je to už starší typ a prádlo voní, ale ne nějak intenzivně. Možná jsi čekala víc než to umí Pereme bez aviváže, prášek používáme Lanzu bílou a Persil Color. A když chceme opravdu vůni, dáváme ubrousek do sušičky z drogerie DM, stojí to do 50kč. Jeden ubrousek na jednu várku sušení. A pak to voní i po vyndání ze skříně.

arrow
profile_image
Looniee
od 4. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

néé, jasně, že nedávám aviváž do sušičky.. ale do pračky - do prádla.. ale ta sušička to vysuší dočista do čista

A jaké programy nejvíc používáte? já jsme z toho zatím dost zmatená.. jedno prádlo byla usušené málo, druhé nevonělo, za to bylo suché.. ale je pravda, že žehlit žehlit nemusím a nemusím mít věšák) je to super věc! a prádlo je měkké

takže je to vlastně dobré.. jen se naučit používat ty programy :/ Jak dlouho průměrně sušíte? Hodinu, dvě hodiny?

My na té staré na 2 programy. Na oblečení "Suché do skříně" na ten mírnější stupeň (obrázek s jednou tečkou). A na ložní prádlo a ručníky "Suché do skříně" na ten silnější (obrázek s dvěma tečkama).
Kromě ručníků ještě přežehlíme, máma to nemá ráda nevyžehlené

arrow
profile_image
leenee
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

My máme teda obyčejnou Indesit, takovou už babičku vcelku , ale voní nám krásně Silanem (aviváží použitou v pračce).
Ale je pravda, že nová sušička chce chvíli na to, aby ,, vyčuchla ,, .
Myslím, že ještě pár sušiček a mělo by to začít vonět, tak jak má.
Prozatím bych zkusila ty voňavé ubrousky (z drogerie), nebo ty polštářky .

Měla jsem stejný typ a prádlo páchlo hrozně. Jako zatuchlina
Pak se naštěstí po 5 cyklech úplně pokazila.

Teď mám BOSCH a jsem hrozně spokojená, prádlo voní.

arrow
profile_image
katushkaa
od 4. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V DM mají vonné papírky do sušičky (ta jejich značka), působí i proti statické elektřině. Pokud nedám papírek, tak mi prádlo také není cítit aviváží (jen lehounce, prostě se vyfouká). U naší sušičky (Indesit) je uvnitř takový filtr, který je nutné po každém sušení vyčistit, pokud se nevyčistí, tak je prádlo taky vlhké i pokud se jindy usušilo.

Reaguji na Looniee:
Njn, nic se nevyrovná vůni prádla sušeného venku ve větru. Když ho dám i se sušákem domů a ještě ho nechám přes noc dosušit, ráno mi voní celý byt nádherně ozónem.

arrow
profile_image
ewellyn
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kupuju tyto a krásné voní - moje nejoblíbenější vůně
http://www.amazon.com/gp/product/B001F0RD36/ref=wm s_ohs_product_T2

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud sušíš prádlo v sušičce je lepší používat na praní gely bez aviváže. Prádlo pak voní pěkně, aviváž prostě vyfouká a nic z ní není.
Případně lze použít i ty vůně do sušičky, ale osobně s nimi nemám zkušenost.

Suším na úplné vysušení, pouze podle množství a typu prádla volím délku sušení tak, abych měla vždy prádlo úplně suché.
Prádlo do sušičky extra netřídím. Co vyperu, jde tam. Často peru dvě pračky najednou a do sušičky dávám obě, velká je na to dost.
Suším prakticky všechno včetně silonek apod., mezi mixem prádla různého materiálu to není žádný problém.
Sušičku můžeš naplnit tak, aby ještě zbylo dost místa pro volný pohyb prádla, pokud bys jí nacpala "na doraz", můžeš si spálit prádlo, protože se nebude volně pohybovat v bubnu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené