arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
zajímalo by mě, zda je nějaký rozdíl mezi vibračními plošinami Vibrostation a Power Plate. Samozřejmě kromě ceny, neboť Power Plate je výrazně dražší, a i jednotlivé lekce cvičení jsou dražší na Power Platu. A jestli výsledky cvičení mohou být tedy stejné na obou strojích?
Děkuji za každý názor.

já chodím na PP a vypadá to stejně, ale zkušenost teda nemám, ale s PP jsem maximálně spokojená a mám teda zkušenost s levným PP a drahým PP a jednoznačně v tom rozdíl je, už jen ve velikosti a to jak to vybruje. Super cvičení.

arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ono je více druhů PP? Když píšeš levný a drahý? Nebo je to cenový rozdíl za lekci? Taky si myslím, že asi ve vibraci mezi nimi rozdíl bude, ale u mě v místě bydliště je pouze ten vibrostation, tak asi zkusím a uvidím. Jen nemám s čím porovnat

jj jako lekce stojí teda u nás kolem 100 už záleži na místě a prostředí. Ale čím je ten stroj dražší tím je to cvičení efektivnější,on ten stroj je pak i rozměrově jiný a hlavně i záleži na instruktorce, pokud holka moc neví tak je to taky na houby a může být stroj sebelepší.
http://www.ocviceni.cz/dokonala-postava-za-par-tyd nu-zkuste-power-plate-a43.html

chodím cvičit 2x týdně a jsem spokojená, za 1/2h mám po a přitom jsem spocená.

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-sty l/muj-styl/757-power-plate-zazrak-na-zemi

kukni se na web co se o tom píše.

arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuji za odkazy. U nás ten Vibrostation stojí na 30 min. 120,- a při zakoupení permice na 10 vstupů pro studenta jen 500,-, což je super cena. Tak jsem zvědavá, optám se, jestli tam vůbec mají instruktorku a tak..

aha tak na PP je vždy někdo kdo ti říka co máš dělat, ptože jinak znám to dle sebe to nemá cenu, když cvičím sama tak se ani nezapotím, někde je ten PP v posilce na uvolnění.

arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já taky doufám, že tam někdo bude, jen jsem se to na jejich internetových stránkách nedočetla, jedná se o regenerační centrum, takže to musím všechno zjistit. Jinak si myslím, že by to cvičení nemělo takový efekt, kdybych cvičila bez dozoru..

tak déj pak vědět taky by mě to zajmalo o co přesně jde, když to má jiný název. dík

arrow
profile_image
Anne
od 13. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tyhle firmy prostě jenom parazitují na tom, že spousta lidí by udělala skoro cokoliv jen aby se vyhla skutečnému cvičení, které stejně tak můžou dělat doma, kdyby na to měli tu disciplínu. O kvalitě jejich "výzkumů" si můžete přečíst např. tady: URL Má to čtyři stránky, zajímavé je to už od té druhé

Anne
nesouhlasím, cvičím na to už nějaký ten den a jsem moc spokojená, co pak aerobik, pilates? tohle vše můžeš taky doma cvičit. Co je podle tebe skutečné cvičení?

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lucienne
Ahoj, jednou jsem se na tohle ptala v power plate studiu a slečna mi říkala, že power plate vibruje jakoby na 4 strany (nohu, dolů, doprava, doleva) a tahle technologie je patentovaná, takže žádná jiná plošina tohle mít nemůže.. Kdežto ostatní vibrační plošiny vibrují jen ve 2 úrovních (myslím, že to bylo jen doprava a doleva).. Takže při cvičení na PP by měly být výsledky vidět jakoby rychleji a je možné na PP strávit méně času.. Svou logiku to podle mě má
Každopádně tak jako tak, já byla s PP vždy spokojená, na mě měl super účinky, takže ať si někdo dělá výzkumy jaké chce (jakože v dnešní době ti udělá výzkum téměř kdokoli na jakékoliv téma a to by bylo, aby výsledek nelichotil zadavateli ) Co si budem povídat, každý rok se v různých výzkumech dočteme, že jeden výrobek je absolutně škodlivý, ne-li rakovinotvorný a za rok si o tom samém přečteme, že má zázračné účinky na naše zdraví, protože obsahuje hromadu antioxidantů (tohle bylo s nadsázkou)

Miska86
děkuji plně s tebou souhlasím

arrow
profile_image
Anne
od 13. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Berte to jen jako námět k zamyšlení, nic víc.

V tom článku, na který odkazuju, není žádný nový výzkum, je to jen komentář k odkazovaným výzkumům propagátorů Power Plate, jeho autor nic nepropaguje, snad jen zdravý rozum. Kupříkladu takové věci, jako že uváděná síla vibrací převyšuje tu a tu hodnotu, citovanou jako standard, což je bráno jako plus, ale přitom jde o standard v průmyslové výrobě, kde třeba u držadla vrtačky nesmí být vibrace vyšší než daná hodnota, aby nedošlo k zánětům kloubů a kostí... Vždycky jsou to kloubní chrupavky, které cvičení namáhá nejvíc a které si člověk musí co nejvíc šetřit...

K tomu, že to spoustě lidí pomůže... Ono kdyby dělali stejné nebo podobné cviky bez toho, se stejným zaujetím a pravidelností, celkem by mě zajímalo, jestli by ve výsledcích byl vůbec nějaký rozdíl.

Za sebe můžu jen říct, že po čtrnácti dnech kalanetiky doma (té staré verze, ne těch nových komerčních remixů), když jsem si k tomu obden vyběhla schody domů, jsem shodila skoro pět kilo, cvičení je to hodně vyčerpávající, ale když se dělá dobře, i hodně účinné. Nic mě to nestálo a navíc mi to pomohlo od bolesti zad ze sezení. V současnosti jsem si k tomu přidala pár dalších cviků, viz dole odkaz.

Jako poznámku tak trochu mimo mísu jen přidám další věc k zamyšlení - když už tak často následujete vzory různých celebrit, viděly jste už nějakou z nich tajtrlíkovat na podobných strojích? Nebo je to tak, že prostě dřou pod dohledem osobního trenéra, dělají ty nejobyčejnější cviky, ale dělají je dobře, pravidelně a musejí se držet pevného jídelníčku? Do tohohle už je rozumnější investovat.

Viz například sestava od Davida Kirsche, na první pohled nic převratného, ale když to člověk párkrát odcvičí, ty výsledky nejenom cítí

ano pěkné, jenže já a dalších xxx lidí máme tu nevýhodu, že pokud nejdeme někde kdo nás vede tak se na to prostě vykašleme. Já si raději doma sednu a nic nedělám, než abych ještě cvičila. vím, že to je pouze moje vina, ale zase to umím obejít tím, že si zajdu někde...třeba na PP . Doma mi to nejde holt máš tu výhodu pevné vůle, což já ne.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lulča
To je fakt, já když se hecnu, že budu cvičit doma, tak mi to vydrží max 2 týdny a pak už to jde celkem z kopce Radši si koupím permici buď do fitka nebo na PP a to nejen proto, že mi to vyhovuje a vidím výsledky (nepotřebuju, aby měly všechny "zázračné" přístroje nejdřív odzkoušené všemožné celebrity, které dostaly zaplaceno za to, že se před oním přístrojem vyfotí do x časopisů).. Podstatné pro mě je, že cvičit chodím, baví mě to a je to znát.. Nepochybuju o tom, že cvičení doma je efektivní (i když 5 kg za 2 týdny je tak jako tak moc), ale to na PP taky Studie nestudie Ale už jsme asi všechny pěkně OT

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené