Ahoj holky,
poslední dobou řeším, zda vysadit či nevysadit HA. Už pár let se trápím s neustálými kvasinkovými infekcemi a výtokem, pořád dokola. HA beru 5 let a kvasinky mám přibližně stejnou dobu..Vím, že by se to dalo řešit dietou, ale když jsem si ji pročítala i ty příznaky, tak nevím. Tak těžkou formu kandidy zase nemám - bolest kloubů, migrény,atd... Mě trápí "jenom" výtok, bolestivý sex a svědění, které se vrací. A taky mi pravděpodobně kvůli kandidě padají víc vlasy. Narazila jsem na pár názorů a zkušeností, že slečnám stačila vysadit HA a rázem byl klid. Můj gynekolog mi říkal, že HA má minimální vliv - ale to je podle mě sto lidí, sto názorů. Na druhou stranu se bojím, co se se mnou stane, když HA vysadím, když jsem tady četla ty horory, které spousta slečen zažívala při vysazení HA, tak mě to dost děsí. Pleť i tak nemám nic moc, mastná, zanešené póry.. Takže co myslíte, mám, nemám? Pomůže to na kvasinky nebo mám raději rovnou začít s tou dietou? Je tady některá, která má stejný problém a řešila to tímto způsobem? Jinak beru Katyu a předtím jsem brala Mercilon. Děkuji za vaše názory

arrow
profile_image
neeve
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám stejnou zkušenost, s HA jsem také stále řešila kvasinky. Vysadila jsem ji a od té doby mám klid. Můj gynekolog mi říkal, že po nasazení HA po delší době (u mě pauza během těhotenství a kojení) se to stává, že začnou kvasinky zlobit, ale že by se to mělo upravit. Jenže už to trvalo rok s tím, že se musel přeléčit i partner a přestalo mě to bavit.Takže jsem vysadila a už se neobjevily. Brala jsem Jeanine a pak Dienille.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také trpím na kvasinky, už dva roky, HA beru 3 roky. Určitě to nějaký vliv má, ale neviděla bych problém jen v HA a kvůli kvasinkám jí vyřazovat nechci. V létě mi nepomáhala žádná prevence, ale na jaře a podzim mi hodně pomáhá omezení sladkého + piju lapacho a kvasinky mám mnohem méně.
Výtok nemusí být z kvasinek, může jít o zvýšený fyziologický výtok v důsledku braní HA. Než všechny ty hrůzy po vysazení, to radši kvasinky.

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj,
já bych ti za sebe rozhodně doporučovala najít jiný způsob antikoncepce než HA. já sama jsem ji vysadíla asi před čtvrt rokem a považuji to za velice dobré rozhodnutí. 1) váha mi sama klesla o 5 kg 2) menstruace je kratší a méně intenzivnější 3) PMS už se mně netýká. nejhorší, na HA jsou ty´nepřirozené hormony, co do sebe něžné pohlaví každý den dodává.

Reaguji na indulona:

no já bych řekla že výtok je typický kvasinkový ale mám ho teda skoro každý den...sladké už skoro nejím a snažím se omezovat i bílou mouku ale to jde těžko, když chodím třeba na oběd ve škole do menzy.

Cituji indulona: Než všechny ty hrůzy po vysazení, to radši kvasinky.

právě těch hrůz se docela bojím, takže váhám. Jenže ty kvasinky mi dost ztrpčujou život a to hlavně ten intimní :/

Reaguji na Givenchy:

tak to jsi jedna z mála šťastných asi... a jakou HA jsi brala? a jak dlouho?

arrow
profile_image
neeve
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mně je taky bez HA lépe, i během menstruace

Cituji neeve: Můj gynekolog mi říkal, že po nasazení HA po delší době

teď přesně nevím, jak to myslíš já začala v 15 s HA, beru ji v kuse 5 let, jen jsem ji jednou změnila. A kvasinky mám v podstatě stejnou dobu.

arrow
profile_image
neeve
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to napsala takhle proto, že jsem HA brala taky od patnácti, víc jak deset let a nic, žádné kvasinky. Pak jsem vysadila, otěhotněla, kojila dcerku a cca po dvou letech začala znovu brát a tentokrát se kvasinky projevily téměř okamžitě. Tím chci říct, že předtím nic, po porodu ano.
Tak proto mi to asi takhle ten doktor řekl, že byla delší pauza, a když jsem ji nasadila znovu, tak najednou kvasinky. Prostě jsem jakoby odznova začala brát HA a že se to prý zpočátku stává.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Givenchy:
To je zajímavé, měla jsem za to, že se HA předepisuje i na silnou a bolestivou menstruaci, aby jí jí zkrátila a tolik nebolela a aby i mírnila PMS. Tos měla asi nějakou špatnou

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Brala jsem HA od patnácti do třiadvaceti. Během braní neustálé kvasinkové výtoky. Ty mi přestaly, jakmile jsem začla brát kyselinu kaprylovou (celé balení, každý den jedno) a potom preventivně cca jednou týdně kapsle plus kapsle laktobacilů. HA jsem před půl rokem vysadila a nyní nemusim brát ani tu preventivní dávku nebo třeba jenom dvakrát měsíčně před a po MS, kdy je to náchylnější. Ale většinou ani to ne.

Ale já musela vysadit i kvůli šíleným migrénám. Váha se mi nezměnila, MS mám nepravidelně, ale to nějak přežiju. Ale pleť, která se mi nezlepšila ani braním HA, je teď ještě úděsnější - podkožní boláky po obličeji, po zádech, červený fleky, ... no děs. Už nikdy bych do HA nešla.

Reaguji na neeve:

aha takhle.. já to nijak přerušované nemám, beru v kuse 5 let.

Reaguji na Orina:

a jakou jsi brala? Já beru už přes 2 měsíce denně nějaké laktobacily, ale bez výsledku. Jinak mně HA nic nedělá, jsem s ní spokojená... ale pokud by měla vliv na ty kvasinky tak bych ji vysadila určitě.. ale s tou pletí, to se právě taky bojím, co to se mnou udělá... Už tak to není žádná hitparáda

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Violett.ka: Reaguji na Orina:

a jakou jsi brala? Já beru už přes 2 měsíce denně nějaké laktobacily, ale bez výsledku. Jinak mně HA nic nedělá, jsem s ní spokojená... ale pokud by měla vliv na ty kvasinky tak bych ji vysadila určitě.. ale s tou pletí, to se právě taky bojím, co to se mnou udělá... Už tak to není žádná hitparáda

Brala jsem Pramino a Diane 35 a i další, ale to už bylo v době, kdy jsem výtoky neměla. Mně spíš pomohla ta kyselina kaprylová, laktobacily jsem používala až potom při té udržovací fázi.
S tou pletí je to opravdu hrůza. HA jsem začla brát vlastně kvůli pleti...za celou dobu mi nepomohla a po vysazení začlo teprve peklo.

Mám to taky tak podobně...antiko beru tak cca 7 let a po celou dobu kvasinkové výtoky...Žádná léčba nezabrala...Nějaká dietní opatření jsem udělala, ale nedokážu držet přísnou dietu...Každopádně nejhorší problémy jsem měla, když jsem brala Cilest, teď jsem přešla na Dienielle a je to mnohem lepší než to bylo...jenže mě zase utlumuje po sexuální stránce takže tu na mě čeká nové balení Lindynette...každopádně to je poslední zkouška, pak s antiko nadobro končím...Moje gynekoložka mi sice nikdy přímý vliv antiko na kvasinky nepotvrdila, ale při minulé prohlídce mě mile překvapila když mi sama řekla, že by bylo asi nejlepší vysadit...

P.S. vyzkoušela sem tuny různých potravinových doplňků a bez výsledku...Teď ale jedu kombinaci Lepicol, česnekové tablety Alicor a Jablečný ocet v tabletkách a je to nejlepší za celou tu dobu...Věřím tomu, že až vysadím, tak se toho zbavím

Reaguji na Orina:

Na tu kyselinu už jsem taky narazila, tak ji možná vyzkouším..
já jsem HA začala brát jenom abych zabránila početí,ale i tak se bojím aby se mi ta pleť nějak nezhoršila. Jak dlouho trvalo, než se ti to vrátilo do normálu? Nebo to pořád trvá?

Reaguji na Lency:

Právě já taky nedokážu držet tak přísnou dietu. Můžu vysadit sladkosti ale to je asi tak všechno. Koupila jsem si na to knížku a když jsem viděla co všechno nesmím jíst tak se o mě pokoušely mrákoty. Během školy moc nemám čas ani chuť ještě vyvářet zdravá jídla :-/

Cituji Lency: Moje gynekoložka mi sice nikdy přímý vliv antiko na kvasinky nepotvrdila

ten můj mi taky říkal, že to je jen malé procento případů... Ale když jsem tak pročítala stránky a diskuze, tak ten vliv HA tak zanedbatelný asi není..

Cituji Lency: jenže mě zase utlumuje po sexuální stránce

s tím mám taky problém, i když bych řekla, že to je spíš tím, že mě to bolí, takže na to ani nemám moc chuť, než že by to bylo kvůli HA

Alicor jsem taky brala, k tomu ještě nějaké jiné česnekové tablety, teď jedu druhý měsíc ty laktobacily, ale žádné výsledky nevidím..
Kdybych s jistotou věděla, že za to všechno může HA, tak ji zahodím hned

Cituji Violett.ka: Kdybych s jistotou věděla, že za to všechno může HA, tak ji zahodím hned

Tak jí prostě zahoď a uvidíš...vrátit se k ní můžeš vždycky...Já se k tomu odhodlávám, ale zatím mi v tom brání jen moje pohodlnost, kterou s antiko mám...Jinak už jsem pročetla hodně stránek a všude radili antiko vysadit a pak se pokoušet o dietu apod...Zkus ten Lepicol, beru ho tak druhý měsíc a hodně mi pomohl na zažívání a střeva, který s kandidou hodně souvisí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené