Jelikož se blíží den, kdy také začnu brát Roa, tak téměř denně pročítám veškeré informace o této léčbě. Ty vedlejší účinky mne samozřejmě děsí, ale po 15 letech života s akné už to prostě jinak nejde. Takže jsem se vybavila veškerými hydratačními až mastnými mazadly na obličej, rty, očními kapkami apod. Co mě ale trápí asi nejvíc jsou vlasy. Mám je už tak dost řídké a pokud by mi ještě ted při léčbě vypadaly, tak si asi "hodím mašli"
Takže otázka je jasná: Jak na vás léčba působila co se týče vlasů? Pocítili jste nějaký úbytek? Co jsem četla zde v oné obsáhlé diskuzi, tak nikdo si výrazně na úbytek vlasů nestěžoval. Diskuze na fóru vicevlasu.cz ale hovoří jinak Zároveň vím, že vypadávání vlasů je uvedeno u tohoto léku jako dočasný až trvalý vedlejší účinek. Člověk prostě neví, co si vybrat - hodně akné a jakž takž vlasy nebo žádné akné a pět chlupů na hlavě

Já myslím, že bude případně vše jen dočasné, způsobené tím urychlením kůže, tzn, i rychlejším vypadáváním..
Máš tlustou kůži a kořínky hluboko, třeba u chlupů na nohách nebo obočí?
Mě spíš vadila kůže na hlavě, nějak se mi tam rozškrábal takový strup a ne a ne se hojit. Ulevil mi kondicioner ve spreji (jak jinak aspoň trochu mazat hlavu...)

Cituji mufallo: Já myslím, že bude případně vše jen dočasné

To jsem si myslela taky, ale ted jsem se dočetla, že to vypadávání může být v některých případech i trvalého rázu.

Cituji mufallo: Máš tlustou kůži a kořínky hluboko, třeba u chlupů na nohách nebo obočí?

Těžko říct, asi spíš ne, obočí mi jde ven hladce.

Sakra mám z toho fakt vítr. Tobě tedy nepadaly? Nebo padaly dočasně?

Reaguji na mishka999:
Ahoj, tak jsem tu
Mně vlasy nepadaly vůbec.
Přemýšlím, kdy jsem to brala..cca 3 roky zpět..
Spíš se mi kůže na hlavně olupovala jak blázen, vlasy se nemastily, že bych si je nemusela týden mýt

Vlasy padat jsem nepozorovala, ani řasy či obočí si nevzpomínám, že bych je měla nějak jó vypelichaný.
Když přemýšlím, že tenhle lék je původně jako chemoterapeutikum.. no a i při klasické píchací chemo lidem ty vlasy vypadají každému jindy.. a někomu skoro i přežijí. Tak to může být dost individuální. Však rakovinářům taky zpátky dorostou. A komu ne, myslím, že v tom byl ještě jiný zdravotní problém, se kterým se to nějak nesneslo.
A co v tamtý diskuzi, kdo si to tam stěžuje - především už stejně tak plešatějící chlapi, ne?.. no tak jim to roa akorát trochu urychlil..
Naordinuj si nějaké vitamíny, zkonzultuj s dr. jestli i něco na podporu jater..

Cituji Efca: že bych si je nemusela týden mýt

jo, to bylo fajn, ale kvůli tý vydrbaný kůži člověk stejně musel

Ahoj Mishko,
u mě vlasy nepadaly, jen byly sušší po celé délce. Takže nějaký dobrý kondicionér, ještě lepší než před léčbou. Vypelichaly mě řasy. Ne moc, ale žena si takové věci všimne. Možná se spíš i polámaly - byly kratší.
Už jsem skončila (vedlejšáky už byly pro mě neúnosné - hlavně únava, ale to je offtopic) a řasy se regenerují. Brala jsem kolagen na klouby a někdo tvrdí, že to může pomoct i vlasům atd. Ber i něco na tu ochranu jater. Tímhle vším nic nezkazíš.
Myslím, že Ti dopředu nikdo nedokáže říct, co to s Tebou udělá. Můžeš brát ty doplňky stravy, mít dobrou životosprávu, optimistický přístup a uvidíš... pokud potřebuješ Roa, nedá se nic dělat. Už od prvního dne léčby nezasahuj mechanicky do pleti - ani tzv. čištění, i když budeš chtít. Někomu to nic neudělalo, ale dopředu nevíš, jak moc citlivou pleť máš - je zbytečné to poznat na vlastní jizvičku. To samé asi rozčesávání vlasů, "škubání"... kůže je citlivější všude, buď k sobě jemná.

Cituji Efca: Mně vlasy nepadaly vůbec.

Ufff, supr, víc takových jako jsi ty!

Cituji mufallo: Vlasy padat jsem nepozorovala

Super, super, to mám radost. Uklidňujete mě holky. Snad budu taky ten případ.

Cituji mufallo: A co v tamtý diskuzi, kdo si to tam stěžuje - především už stejně tak plešatějící chlapi, ne?.. no tak jim to roa akorát trochu urychlil..

No to je fakt

Cituji mufallo: Naordinuj si nějaké vitamíny, zkonzultuj s dr. jestli i něco na podporu jater..

Jj preventivně už mám nakoupeno a začala jsem brát vitamíny na vlasy (resp. Methionin, který zlepšuje výživu vlasových cibulek) a používám vlasovou vodu každý večer. Snad se ty moje "baby soft" vlasy v pokožce udrží. Nechci být zrovna statisticky ten jeden smolař ze sta.

Ale je tedy zvláštní, že vypadávání vlasů je uvedeno u léku jako běžný vedlejší účinek, nic vyjimečného a vy říkáte že pohoda. Včera jsem zas našla na netu nějakou review stránku pro a proti, a o vypadávání vlasů se zmínil jeden člověk z asi 15. Taky dobrý.

Cituji Kaja555: u mě vlasy nepadaly, jen byly sušší po celé délce. Takže nějaký dobrý kondicionér, ještě lepší než před léčbou.

Takže píšu si další "ok" do statistiky Děkuju.

Cituji Kaja555: Brala jsem kolagen na klouby a někdo tvrdí, že to může pomoct i vlasům atd.

To zní dobře, pořídím, díky.

Cituji Kaja555: Myslím, že Ti dopředu nikdo nedokáže říct, co to s Tebou udělá.

Proto z toho mám takový strach. Potřebuju se rozhodnout už ted, jestli chci být plešatá s krásnou pletí nebo na to radši kašlu

Cituji Kaja555: Už od prvního dne léčby nezasahuj mechanicky do pleti - ani tzv. čištění, i když budeš chtít. Někomu to nic neudělalo, ale dopředu nevíš, jak moc citlivou pleť máš - je zbytečné to poznat na vlastní jizvičku. To samé asi rozčesávání vlasů, "škubání"... kůže je citlivější všude, buď k sobě jemná.

To bude u mě problém, jsem na veškerý rejpání docela "úchyl". Ale co mi zbývá, holt asi se musím přemoct a taky přenechat osudu.

Já bych si zašla někam na odborný mechanický vyrejpání nějak těsně před začátkem. O to líp pak bude člověk chvilku vypadat, až se to bude drát všechno naráz ven, nebude toho tolik..
Pesimistické příbalové letáky no... já mám vlasy opelichané i normálně, a hrozně dlouhé, tak jich mám plný kartáč vždycky.. ale oni to tam nějak napsat musí, a myslím že mají na mysli to padání ze zrychlení..

Mě vlasy padaly jen ze začátku, ale jen o trochu, žádná hrůza to nebyla, potom už ne, co byla výhoda-téměř se mi nemastily, dlouho vydržely umyté. Teď po vysazení Roa ale hlava zase zmaštěná.

arrow
profile_image
face
od 3. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

49

Ahoj,
mně teda vlasy také nepadaly a celkově ty vedlejší účinky nebyly zas až tak hrozné.

Super, dodáváte mi odvahu, děkuju moc! Já už se představovala při vybírání paruky!

arrow
profile_image
face
od 3. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

49

No snad to bude v pořádku Navíc mě i moje kožní říkala, ať se nebojím, že se nesetkala u svých pacientů s ničím jiným než se suchostí a bolestí kloubů, svalů.

Cituji mufallo: Já bych si zašla někam na odborný mechanický vyrejpání nějak těsně před začátkem

a pak už bych já osobně během léčby nic nerýpala. Určitě ne na sílu, tlak. Max. propíchnout bílou čepičku. Nic víc. Ani čištění pórů tlakem. Ne nadarmo se nedoporučují jakékoli chirurgické zákroky během léčby. Kůže není ve stejné kondici a elasticitě jako předtím.

Cituji Jorkie: Teď po vysazení Roa ale hlava zase zmaštěná.

Ty už jsi taky vysadila, ejhle. Mě se zatím stále vlasy nemastí - tedy ne tak jako předtím - vysadila jsem roa zcela asi před týdnem. Předtím trochu snížení dávky.

Cituji mishka999: Já už se představovala při vybírání paruky!

jedné holčině odsud z Omlazení vlasy během léčby zhoustly, ale to je asi velká výjimka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené