arrow
profile_image
pocahontas
od 9. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji saluska: Taky by mě zajímalo, jestli když večer odlíčim makeup, jestli s nim odstranim i ten silikon, nebo jestli na pleti opravdu nějakou dobu zustává a brání pak vstřebávání účinných látek z přírodní kosmetiky.

Přesně toto jsem už X-krát hledala na internetu, bohužel bezvýsledně. Ale dle selského rozumu by to mělo být stejně jako u silikonů ve vlasové kosmetice, tzn. že některé silikony se vymyjí (resp. smyjí) časem. U pleti je výhoda v tom, že se po 28-35 dnech sama "obnovuje", takže i kdyby tam něco ze silikonů zůstalo, mělo by se to časem samo odstranit.
A na make up v běžné síti (mimo biokosmetiky) budou mít silikony pravděpodobně všechny, silikony jsou praktické a levné....
Přírodní tekuté make-upy mi nevyhovují, používám jen korektor od Dr. Hauschka.

Pro salusku a kovbojku o minerálním make-upu napíšu na: Minerální make-up, stíny, tvářenka...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj holkyjá používám excipial u lipolotio a hydrolotio , myslíte , že je v něm silokon? Jinak já bych taky nechtěla zatěžovat pleť jakou kosmetiku používáte?

já jsem si dva dny zpátky konečně koupila obličej.olejík od saloosu a zatím z něj mám skvělý pocit. Mám přesně ple´t jakou popsala tady dřív Edita1 a tohle zatím vypadá, že jsem konečně na to kápla no ještě uvidím za delší dobu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak sem si nakonec koupila Bambucké máslo od Saloosu a jsem spokojena zatim

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslíte, že se najdou silikony i v pleťových tonicích a vodách? Popřípadě, které koupit?

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kokoskap: Nevím, jestli je běžný je dávat i do takových věcí. Pokud ale vybereš něco z přírodní kosmetiky, tak by tam být nic takovýho nemělo, takže třeba Alverde (ale jen tu s růží, ostatní jsou dost alkoholový), pak je taky fajn růžová vodu od Purity vision nebo Saloos...

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blackberry: Přemýšlím nad tou Saloos meduňkou. Alverde asi ne, mám smíšenou, nebo spíš mastnější pleť s pupínkama, tak se na mě nehodí růže na suchou pleť. Purity vision je také růže, tak počítám, že to bude podobné. Asi to zkusím v kombinaci s odličovacím olejem taky od Saloos.

A k tématu, doteď sem používala normální kosmetiku z drogerie. Ta asi obsahuje silikony a látky ucpávající póry vždy, že... Zlepšila se vám někomu pleť po přechodu na přírodnější věci?

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kokoskap: Myslím, že nevadí, že je růžová Alverde na suchou, ty vody na mastnou pleť jsou většinou docela agresivní a pleť to zbytečně přesušuje a ona se pak mastí ještě víc. Mám taky smíšenou a klidně ji používám, žádnej zázrak, ale je v pohodě. Purity vision je na všechny typy pleti.
Mně se zlepšila, ale těžko říct, jestli je to věkem nebo používáním přírodnější kosmetiky. Nepoužívám čistě jen přírodní, mám věci i z normální kosmetiky- např. make-up, kterej ale nepoužívám denně.
Ale nejde jednoznačně říct, že kosmetika z drogerky je špatná a přírodní je super. Někomu přírodní nesedí vůbec, to si musí každej vyzkoušet a hledat, co sedne. Ucpávat póry ti můžou i některý oleje, takže nejde jen o přírodní/nepřírodní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené