arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, chtěla bych znát váš názor na mou současnou životní situaci. S expřítelem jsem byla přes 8 let, měli jsme společné kamarády, loni jsme koupili byt a vybrali místo bydliště blízko obouch rodičů v místě, kde jsme vyrůstali a kde nám bylo dobře. Chvíli po nastěhování jsem ale zjistila, že si přítel začal se svou kolegyní, současně na mě začal kašlat, měl řeči typu "že vztah jsou jen samé kompromisy" a když se naši známí a kamarádi postupně vdávali a ženili (třeba i jen po 2 letech vztahu! my spolu byli přes 8 let !, tak se jen smál, co to dělaj za blbosti atd. Na druhou stranu se o mě ale uměl postarat, když mi bylo blbě, podpořit, uměl vydělat peníze, makat doma když bylo potřeba....no každopádně moje důvěra k němu po tolik krásných letech byla tatam a já nevěděla co...v podstatě jsme spolu už jen bydleli, já už s ním delší dobu nechtěla spát, nastalo pár krizových situací atd.....až se objevil nový muž, ke kterému jsem nakonec oděšla. Myslela jsem, že to bude ex jedno, když jsem ho už stejně nebavila, ale začal děsně vyvádět, chvíli mi vyčítal moje chyby, chvíli mě zas chce zpátky..... a já mám z toho všeho v hlavě zmatek. S bývalým mám celý společný život - kamarády, byt, vysněné místo bydliště atd. (o vše jsem teď v podstatě úplně přišla - žiju v jiném městě), ale žádnou budoucnost jako rodinu atd. jsem už neviděla.....nový přítel je úžasný (ale kdo na začátku není), chtěl by se mnou do budoucna počítat, za pár let mít rodinu atd, ale jak už jsem řekla, přisla jsem o vše, co jsem si poslední dobou budovala, připadám si hrozně vykořeněná a v novém bydlišti jako kůl v plotě.... vůbec nevím, jak se na celou situaci podívat s odstupem, co si o ex myslet atd..... jaké máte názory a zkušenosti? dá se vůbec podruhé vstoupit do stejné řeky? a s jakou úspěšností?

Někdy je lepší, začít budovat všechno znovu a od začátku, ikdyž je to těžké. To, že jsi v jiném městě ber spíš jako plus, pokud by jsi zůstala "doma" všechno by na tebe mnohem víc padalo a ten zmatek v hlavě by byl ještě větší.
Osobně jsem taky skončila vztah, skoro po pěti letech, už jsme se prostě nedokázali nikam posunout, ten konec byl hodně špatný a nerada na to vzpomínám, pak jsem potkala asi po dvou měsících svého nového partnera a odešla jsem za ním, začala jsem znovu, od začátku a bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat-ze začátku mě také trápila nejistota, pochyby-ale zjistila jsem, že největší chybou by bylo vracet se. Po pár měsících ty pochybnosti zcela vymizely a já jsem ráda, že jsem jim nepodlehla a nesnažila se vrátit. S partnerem jsme spolu už přes čtyři roky a je nám spolu skvěle.
Navíc, ty si teď určitě ten svůj vztah s ex trochu idealizuješ, vidíš to kladné, to co jste vybudovali-ale nezapomeň, že tam byla nevěra, ztráta důvěry-nemaluj si váš vztah jen v růžových barvách, ale podívej se na to racionálně, s odstupem a čistou hlavou.

Reaguji na aksile2aksile:

plně souhlasím

Nevěra bolí, ale ty máš skvělou příležitost začít úplně znovu. Většina žen tu možnost nemá a musí svého ex dokola potkávat, chodit kolem starýho bytu, usmívat se na jeho kamarády..využij toho, nevracej se zpátky a jdi dál, pokud to nezkusíš, nedovíš se, jestli to není třeba začátek něčeho skvělého

Mám stejný názor jako všechny dámy přede mnou. Vím, že se asi bojíš, ale to je jenom strach z nové situace. Podívej se na to z druhé strany - co bys mohla ještě ztratit? A co bys mohla získat, kdyby ses vrátila k ex? Bytů je spousta, ale záleží, kdo tě v něm čeká

arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky děkuju za názory, zní to povzbudivě máte pravdu, že se bojím. Toho, že to dopadne stejně, jestli se dá chlapům vůbec věřit....s ex to bylo hodně dlouho super, ale pak se to pokazilo....tak se člověk trochu bojí jít naplno do něčeho dalšího, aby zas něbyl zklamaný

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucyluck: Stát se to může, nikdo Ti nezaručí opak. Ale nebudeme přeci sedět ve starých problémech jen proto, že to sice jsou problémy, ale známé a tak nějak už jsme si na ně zvykly a bojíme se jít vstříc budoucnosti, která nás nutí ke změně a transformaci. Chopila bych se té šance, podle mne budeš spíš litovat, pokud bys to neudělala.

arrow
profile_image
janinka604
od 7. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Lucyluck: No....já jsem byla s přítelem 2 roky,pak jsme se rozešli,vrátil se k bývalé a po roce mě začal nahánět,prosit,slibovat,ukecávat...podlehla jsem... Jsme spolu 4 roky a nelituju! Klape to na jedničku,úplně se změnil...ale nechala jsem jej tenkrát "vycukat" docela dlouho.. Tak nějak jsem ale v sobě cítila,že k němu patřím,tak jsem se vrátila a opravdu nelituji.

arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No chtělo by to ještě dodat, že mám ex pořád ráda, i přesto všechno, co se stalo, pořád se to ve mně mele no...

Je pochopitelný, že ho máš ráda, nepřestaneš mít ráda nikoho ze dne na den. Tenhle zmatek a tyhle pocity budou prostě ještě chvíli přetrvávat. A jak to vidí tvůj ex? Chce tě zpátky? Hlavně si odpověz na otázky, zda by jsi mu dokázala znovu věřit, odpustit mu nevěru, chování ke konci vašeho vztahu. Jsi si jistá, že by ti nevyčítal vztah, který máš teď? A seš si jistá, že se k němu nechceš vracet jen ze strachu a nejistoty?

Není to lehká situace, musíš si uvědomit, zda budeš s ex stále šťastná nebo budeš chtít nový život. Já osobně do stejné řeky nevstoupím, narušená důvěra se špatně získává zpět a pořád bych tam měla jakýsi blok..
Je dobré být chvíli sama a věnovat se pouze sobě, ujasnit si priority a myšlenky, emoce atd.

arrow
profile_image
Lucyluck
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jenže když bych teď byla sama, tak bych přišla o oba myslím...

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucyluck: .....až se objevil nový muž, ke kterému jsem nakonec oděšla

a co si myslíš, že se stane, když se vrátíš? Nějakou dobu ok, pohoda a pak bude to to samé a pak třeba opět přijde nový muž....ne, já bych se nevrátila, co jednou skončí má důvod, proč to skončilo a pro ten samý důvod to skončí znova....

ujasni si, jestli chceš spíš ten byt a kamarády, nebo svého ex....co kdyby ex tě chtěl s tím, že budete bydlet úplně jinde bez tvých kámošů? Asi by jsi ho nechtěla, ne?

Reaguji na Lucyluck: každopádně oba mít nemůžeš.. je lepší být vyrovnaná než později něčeho litovat, ne?

arrow
profile_image
Ma-fik
od 16. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já zastávám názor, že kdo podvede jednou, podvede zas ( samozřejmě není to pravidlo ), ale já už bych tomu člověku nemohla nikdy věřit... krom toho všechny moje kamarádky, které se vracely do předešlých vztahů byly akorát zklamaný a promarnily několik šancí být s někým lepším a pak toho litovaly... krom toho - neměl by se člověk ohlížet za minulostí, buď na sebe pyšná, že jsi po tolika letech našla odvahu a ukončila jsi to - dáváš tím najevo, že si vážíš sama sebe a máš nějakou hodnotu...a nepotřebuješ čekat, že až ho jedna omrzí, zase se vrátí... máš na víc!! Tak se neohlížej a jdi na plno do dalšího vztahu! Život se má žít naplno! Hodně štěstí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené