Ahoj všichni.
Delší dobu uvažuji nad tím, pokud bych se dostala na VšB, zda bych zvolila kolej a nebo bych se spíš sháněla po pronájmu bytu. S kamarádama, kteří chtějí taky do Ostravy, jsme uvažovali o pronajmu, ale mě začiná lákat i kolej.
Ale koukala jsem po netu a moc se v tom nevyznám. Krom toho, že nikde nemůžu najít třeba fotky NEzrekonstruovanych pokoju - C,D,E, tak se nevyznam ani v cenach ...
Je tam sice ceník URL, ale dole je zas psáno že 5000,- se má posílat. Takže se v tom moc nevyznam, proč mají všichni posílat 5000,- měsíčně, když má každý jinou cenu třeba.. jestli mi rozumíte, může mi to někdo osvětlit prosím? Děkuji předem.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Obleceni-prodej: Je tam sice ceník URL, ale dole je zas psáno že 5000,- se má posílat. Takže se v tom moc nevyznam, proč mají všichni posílat 5000,- měsíčně, když má každý jinou cenu třeba..

To platí pro zahraniční studenty. Je to tam napsáno. Zřejmě to slouží jako záloha. Ale nečetla jsem to celé.

Jinak, proč si tam nebrnkneš třeba a nezjistíš?

Ahoj, bydlím na kolejích v Porubě, budova D, nezrekonstruovaných. Těch 5000(my platili 3000) je depozitum, to zaplatíš při stěhování, je to částka, která bude vrácena po ukončení ubytování. Je to krytí třeba když nebudeš platit, nebo nečo rozbiješ. Platíš podle toho jestli je to nový pokoj nebo starý. Nový jsou krásný, já bydlím ve starým ve třílůžkáči na budově D. Když chytněs dobrý spolubydlící je to ok... Lepší je když jste ve třílůžkáči 2, pač je to fakt malý. Ale dá se to. Nový pokoje jsou prostornější. Jinak já jsem ráda, že jsem na kolejích, je tam víc lidí, všichni se pak znaj, není problém s něčím pomoct, dole tiskárny, do menzy blízko, tak asi tak...

Reaguji na Misha84:
Aha, děkuji moc A pak to je s tím placením jak? Když si třeba vyberu pokoj pro tři, kde už dva budou bydlet, v budově A (btw to taky nechapu Je tam dvakrat napsáno A z toho jedna je zrekonstruovana?) tak to je cena dejme tomu 83,-, ten zrekonstruovaný, tak to mi pak vypočítají, kolik bud měsíčně platit? nevím totiž jak se to počítá? jestli cely měsic vč. víkendů nejspíš? Fakt v tom mám ******, nikdy jsem nad tim tak nepřemýšlela, a ted chci ještě za včasu, tak se omlouvám, jestli jsou některé z mých dotaz hloupé

Reaguji na Elienka:
Jinak mě zmátlo toto:

Jak platit kolejné?

Kolejné je standardně hrazeno prostřednictvím inkasa – Ubytovací služby pošlou požadavek do Vaší banky na stažení částky za ubytování. Pokud máte na svém účtu zadáno svolení k inkasu, banka částku z Vašeho účtu strhne a pošle ji Ubytovacím službám. Svolení k inkasní platbě musí mít následující parametry:

číslo účtu příjemce: 167 353 879/0300 (Československá obchodní banka, a.s.)
limit: minimálně Kč 5.000,-

arrow
profile_image
pajulee
od 4. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

platí se na celý rok záloha 3000, kterou ti pak po roce vrátí, nebo převedou na další rok. Budova B je zrekonstruována a máme to tu fakt pěkné nové a taky úplně nová koupelna, budova A je stejná jak B, ale je zrekontruováno jenom pár pokojů, budovy C a D jsou staré, ale taky to tam není tak špatné, ale maličké pokoje. Jinak si přepočítej ceny podle sazebníku co mají na internetu podle budovy a osob kolik by vás na tom pokoji mělo byt a vynásob aktuálním počtem dní v měsíci. Jinak být tebou tak si vyberu koleje, poznáš tady spoustu nových kamarádů, dole jsou dva kluby, máš to bud pěšky do školy nebo do města jezdí k ekonomce přímo autobus od kolejí.

Když si vybereš pokoj pro tři, kde budete ve třech, na novém pokoji, tak platíš, počet dnů měsíc* 83, když tam budete dvě na pokoji ve třech, tak počet dnů* 93... když v pokoji ve třech na Ačku budete dohromady tři starý pokoj , tak počet dnů v měsíci*67 ... Jinak samozřejmě se platí i soboty a neděle. V ceně je internet.

Moc vám všem děkuji Jediné co jsem nechápala bylo těch 5000,- a 3000,- a pak jestli se počítá celý měsíc vč. víkendu Děkuji Vám opravdu moc
A ještě jak je to s kuchynkou? Kamarádi jsou na starších pokojích, a mají ji na chodbě nebo něco je spolčneho prostě, ted nevim co přesně, a koupelna je součást pokoje jen pro ty 3 lidi dejme tomu?

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Obleceni-prodej:

5000,- je kauce, kterou Ti vrátí při vytěhování. Já jsem bydlela na Porubě 4 roky a nelituji, ba naopak. Poznala jsem tam hodně lidí a i když člověk něco potřebuje nebo se dělá nějký úkol, tak jsme se slezli ve studovně...

arrow
profile_image
Isabelle.
od 22. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se týče placení nevím, ale mám tam pár kamarádů, takže jsem byla na třech pokojích, každý v jiné budově, a ty nezrekonstruované mi přijdou katastrofální Já fakt nejsem žádná fajnovka, ale jsou to jen takové nudle, kde se sotva otočíš, soukromí nula. Přítel bydlí v zrekonstruované budově, pokoj je prostornější, ale nábytek stejně šílený.
Byla jsem u dvou kamarádů na bytě, do školy to mají asi 10min tramvají. Dva bydlí v garsonce, platí stejnou cenu jako za koleje, ale mají to tam krásné i s obyčejným nábytkem, mají celkem velkou kuchyň a pěknou malou koupelnu. Další dva bydlí v 2+1 a taky moc hezké.

Co se týče studentského života, koleje jsou určitě super zážitek, ale mně osobně stačilo, že jsem tam 4x spala. Představa, že tam jsem 4 dny v týdnu mě děsí

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Obleceni-prodej: A ještě jak je to s kuchynkou? Kamarádi jsou na starších pokojích, a mají ji na chodbě nebo něco je spolčneho prostě, ted nevim co přesně, a koupelna je součást pokoje jen pro ty 3 lidi dejme tomu

záleží, kde budeš... C, D, E má vařič pro "buňku" (to jsou 2 pokoje), stejně tak hyg.prostory.

Reaguji na Pariiisss:
A na těch novějších? A třeba? Koukám na fotky,URL a něco jako pokus o kuchynku by tu byl nevadil by vařič, ten bych si mohla koupit sama, jestli by to šlo?

Reaguji na Obleceni-prodej:
A ještě ta koupelna je na některych koleji samostatna? myslim jedna pro každý pokoj? Nebo to je vše jedna mezi dvě?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem na budově A - zrekonstruovaný pokoj. Uplná paráda Jsem na pokoji pro 3, platím 2-2400Kč. První rok jsem chtěla na kolej - kvůli seznámení s novými lidmi a hlavně tam máš vše u sebe- menza, kopírka, tělák, solárko, ...
Na jaké si fakultě? Pokud bys byla na Ekf, která má budovu v centru tak bych možná volila spíš byt ale pokud bys chodila každý den do areálu Všb tak určit koleje Není nad to, když ti odpadne hodina a máš to na pokoj 5min..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Obleceni-prodej: Vařič, mikrovlnka být nesmí ale když to zavřeš do skříňe... hodně lidí to tak dělá. Koupelnu máš každý pokoj svou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené