arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Líbí se mi na VŠE obor podniková ekonomika a management, ale chtěla bych dálkově (kombinovaně) a nabízí se jen distanční forma studia http://fph.vse.cz/magisterske-2/distancni-studium/ - studuje někdo? V čem se liší? Jak je "tutoriál" dlouhý?
U kombinovaného studia se přeci taky jezdí jen občas. V čem je rozdíl?

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je to klasický e-learning, akorát tady tomu říkají postaru distanční studium. Elearning jsem studovala, od kombinovaného se to liší tímto:
1) tutoriál je 3x za semestr, pouze jediný den, na třetím se většinou psaly zápočtové testy, ale tyto tutoriály nebyly povinné, nevyučovalo se, řešily se jen organizační záležitosti / kombinované studium mělo tutoriály čt, pá, so, tj. 3 x 3dny za semestr, probíhala zde výuka.
2) veškeré materiály (skripta) máš v elektronické formě na webovkách, do každého kurzu (předmětu) dostaneš heslo pro přihlášení, přes tento web se někdy píšou i na dálku zápočtové či průběžné testy, odevzdávají se přes něj úkoly atd. / kombinovaní neměli ani skripta, ani přístup na webovky (= moodle)
3) komunikace s učiteli a studijním probíhá přes moodle, většinou to mají organizované velmi dobře a odpovídají expres.
3) co se týče požadavků studia, tak se to v ničem neliší, na zkoušky a většinu zápočtů musíš samozřejmě osobně, většinou je děláte všichni dohromady, i s prezenčáky. V podstatě jde jen o to, že místo studijní podpory přímo na fakultě, abys nemusela na přednášky (jako prezenční) ani několikadenní výukové bloky (jako kombinované), ti škola nabízí studijní podporu na internetu, ale obsah látky je stejný pro všechny.

Jestli máš možnost to studovat, tak rozhodně neváhej. Naservírovaná skripta, cvičné testy, úkoly a další materiály máš na PC, což je nesmírná výhoda. Podotýkám, že jsem studovala stejný obor, ale na jiné Univerzitě, ale takto e-learning standardně probíhá. Je to vymoženost, která strašně pomáhá.

holky a to je státní bo soukromá?

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

veřejná, tj. v financována státem. Pokud vím, tak z ekonomek v ČR má nejlepší jméno, nebo alespoň jedno z nejlepších.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na karlinka: No vidíš, to je pro mě novinka. Já měla za to, že to je kvalitní ekonomka, ani nevím, kde jsem to vzala

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na RomanKaS: Moc děkuju za vyčerpávající odpověď - vypadá to, že je to stvořené pro mě - jen škoda, že pak není status studenta, to by bylo ideální. Ale jestli se tam dostanu, tak to zkusím - a ty tutoriály se dají sjednat na určitý den nebo jsou pevně daný?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené