arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, angličtině se věnuji už 18 let, mám ji vystudovanou na VŠ (Bc. i Mgr. - pedagogický obor) a teď učím. Ráda se zdokonaluju, proto přemýšlím nad zkouškou CAE. Chtěla bych se zeptat, co všechno to obnáší? Budu ráda za veškeré detaily, Vaše názory, postřehy, návrhy na koupi učebnic apod. Předem děkuju!

Nechceš po takové době studia zkusit raději už CPE? CAE je uroveň C1, já mám teď po maturitě B2-C1, chodím a jazykovku a ve zkušebních testech CAE po měsíci a půl na škole mám 55%... Nejlepší je dělat si přímo ty testy, procvičovat use of english, writing.

arrow
profile_image
Ewiczkaaa
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

27

Souhlasím s Kajess. Šla bych do CPE. Na CAE se chystám já a to nemám ani zdaleka takovou praxi v jazyce jako ty

arrow
profile_image
Minnies
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji VeronikaEma: Ahoj holky, angličtině se věnuji už 18 let, mám ji vystudovanou na VŠ (Bc. i Mgr. - pedagogický obor) a teď učím.

Tak pokud se jí učíš tak dlouho a máš jí i vystudovanou, tak je nesmysl dělat CAE, to je pod tvojí úroveň, protože CAE si dělají lidi běžně hned po maturitě. Udělej si rovnou CPE, na kterou se ani nemusíš tolik učit protože by si to už všechno měla umět, když si AJ i 5 let studovala

Já si dělala CAE ve 4. ročníku SŠ, takže pro tebe bude CPE brnkačka

arrow
profile_image
Baruuuska mojeid
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem si včera vyzvedla certifikát CB CAE, dělala jsem to letos v říjnu. Jsem ve 4táku na gymplu a dala jsem po 3 měsíční domácí přípravě test na 74/100. (jeden bod do B známky)
CPE bych zvládla taky, ale to bych si raději asi na to vzala delší přípravu. Hlavně jsem nedělala ani FCE, takže jsem moc nevěděla, do čeho jdu.

Rozhodně doporučuji si stáhnout učebnici Destination C1 C2 a podle toho, jak si budeš schopna zapamatovat ty fráze a úspěšnosti cvičení, bych se rozhodla. Já to měla ty revision testy většinou tak na 70%. A pak určitě si stáhnout testové učebnice přímo od nich, je jich asi 6 vydání → 24 testů na CAE. Pokud to budeš dávat kolem té 90% tak je CAE pro tebe zbytečné.

Manžel CPE má. Ale je to docela dost náročné, podle jeho slov mezi FCE a CAE je menší rozdíl v obtížnosti než mezi CAE a CPE (tam je ten skok vážně velký). Nejlepší je asi zkusit cvičné testy nebo se cvičně otestovat.

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Baruuuska: No jestli jsi měla CAE za C, tak bys nejspíš CPE nezvládla. Ale zase záleží na tom, u čeho jsi tam pohořela. CPE je hodně založené na vynikající slovní zásobě. Já si certifikáty dělala postupně (protože jsem se nechala přesvědčit, že na střední na CAE nemám ) a je menší rozdíl mezi FCE a CAE než mezi CAE a CPE. CPE není angličtina jen na úrovni rodilého mluvčího, ale angličtina na úrovni rodilého mluvčího s vysokým vzděláním.

Reaguji na Lisa: Přesně jak říká tvůj manžel.

Ale jinak souhlasím s ostatními, nemá cenu dělat CAE, když se angličtině věnuješ už tak dlouho. Na druhou stranu znám řadu učitelek angličtiny, které stále mají problémy se slovní zásobou a základními gramatickými jevy a jejich výslovnost je hrozná. A co vidím lidi, co absolvují z pajdáků s angličtinou nebo dokonce z filozofických fakult s oborem angličtina...

Rozhodně doporučuju zkusit ty zkušební testy. Pokud dáš CPE doma na 80-90% aspoň, tak nemá cenu zkoušet CAE. Jestli na míň, tak to bych neriskovala, protože v reálu bude stres a venkovní faktory, které tě můžou negativně ovlivnit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Teď jste mě teda nahlodaly, holčiny Doporučily byste mi nějakou literaturu/testy online na to CPE?

Já být Tebou taky zkusím testy, jde to najít na googlu. Ale rozhodně mi nepřijde, že by CAE testy byly taková brnkačka, jak je tady prezentováno... A taky ono ani to, že to dáváš na 90 procent není záruka. Já dávala poslechy na 100 procent cvičné a na ostro jsem je měla poměrně špatně (ve 4 odpo jsem už po všech těch testech byla dost unavená) a nemít ostatní části nadprůměrné, asi bych CAE nezískala...

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amanita: No nejsou brnkačka, ale 18 let praxe jazyka je hodně. Ano, máš pravdu, testy jsou psychicky dost náročné, zvlášť protože se dělají v jednom sezení. Ono taky ne vždy ty poslechy dávají smysl a hodněkrát (zejména čím víš jdeš) po tobě chtějí spíš logické uvažování, než to, co bylo přímo v poslechu. Což je někdy pěkná zrada, protože můžeš rozumět 100%, ale odvodíš si z toho něco jiného, než autoři testu mysleli...a je průšvih

Reaguji na VeronikaEma: je jich hodně na internetu. Pokud máš někde po ruce British Council, tak tam mívají exempláře testů z minulých let.

arrow
profile_image
katie87
od 13. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dělala CPE teď v červnu. Na British Council mi řekli, že se teď od ledna 2013 lehce změnila struktura zkoušky (spojení některých oddílů, zkrácení času na Writing) a na ten úplně první termín v zimě většinu lidí vyházeli, že z toho sami byli na British Council překvapení. Já jsem šla na druhý termín v červnu, zkoušku jsem udělala za B - jednoduché to nebylo, ale nijak extrémně těžké zase taky ne; podle mě je rozdíl mezi CAE a CPE (jak už tu někdo psal) ve velkém množství slovní zásoby (idiomy, fráze...) a jak už tu někdo psal, očekává se člověk s vysokým vzděláním (tím myslím stylem myšlení apod.) - konkrétně třeba u oddílu Writing (ten se překopal myslím celý).

Težko samozřejmě určit, jak je to obtížné - je to na individuálním vnímání člověka. Pro upřesnění já jsem v kontaktu s AJ cca 15 let, a teď budu končit magisterskou filologii.

Učebnice které VŘELE doporučuji k přípravě (nebudete litovat):
Destination C1-C2
Progress to Proficiency
New Proficiency Gold

Tyto jsou vážně super a vím, že v testu bylo přímo několik věcí, které bych jinak nevěděla kdybych si ty učebnice neprošla (konkrétně úplně nej je ta poslední - Proficiency Gold).

Nicméně je to drbačka, v každé lekci jsem si vypsala slovíčka/fráze, které jsem neznala a pak se to všechno naučila. Dál jsem se projela knížky z edice (...In Use), konkrétně Advanced Idioms, Phrasal Verbs a Collocations in Use.

Snad to někomu pomůže .

Jinak držím palce, zkouška není nesložitelná, zvládlo ji spousta lidí!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené