arrow
profile_image
Nicol S.
od 14. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj ,
Mám problém a ano vím témata tu jsou a spoustu rad všude po netu, ale to je ten problém je toho moc a člověk je zmatený, takže budu ráda za radu.Chci se s přítelem odstěhovat do nového bytu a konečně se vyspat, protože moje postel, kterou mám u sebe doma(u rodičů) je příšerná prohlá a stará,malá a s úložným prostorem,patrová a strašná matrace..no děs..takže mě spíše vyvolala větší problémy už v mém ne příliš dobrém zdravotním stavu(špatná páteř,operovaná noha atd.).

1. Koukala jsem různě a něco málo vím, že by měla být nejlépe z masívu, ale nevím moc jaké dřevo samotný masív je dobrý ale jaký druh? :bukové,borovicové,smrkové atd.
2. Taky nevím jaké rošty, ale doporučují se lamelové ale jaké?
3.Matrace! největší můj problém u té nevím vůbec, ale nejlépe nějakou protialergenní, prodyšnou a dále asi nevím..
Prý je důležité i váha, věk, výška..takže přítel je vysoký a hubený a já jsem menší a hubená a věk je stejný 19 let.Bylo by dobré, aby neměl úložný prostor, protože musí větrat.
Jinak už dopředu předpokládám, že mám příliš velké nároky na to kolik za postel chci dát, protože má cenová relace se pohybuje velmi nízko maximálně do 15 000kč a více nehodlám do postele vrážet, protože se budeme stěhovat už takhle máme problémy s penězi, ale na posteli mi záleží a jestli mi chcete říct ať počkám a našetřím, tak to mám právě v plánu s těmi 15 000kč a vážně nemusí být božská, ale hodily by se mi nějaké rady, tipy a i návrhy, i kdyby to nebyla super postel, vždy bude lepší než ta má a stačilo by kdyby vydržela třeba jen 3 roky a abych se na ní vyspala, ale hlavně, aby byla pohodlná a aby se nerozvrzala hned prvním rokem.
Snad Vám tyto informace pomohli a moc vás prosím poraďte mi budu moc ráda!

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nicol S.: . Tak teď si mě vážně rozesmála .

S rozpočtem který máš, resp. jsi ochotná dát, vůbec nechápu co vlastně řešíš. Je to opravdu směšné, protože jen za solidní matrace pro dva a ještě v dobré akci dáš min. 5 tisíc (a to se držím hodně při zemi), za solidní rošty min. 3tisíce a za 2 tisíce solidní postel fakt nepořídíš, no a o tom, že z masivu... to už mi opravdu připadá, že jsi z jiného světa .

Zkrátka jestliže máš danou tak malou cenu, tak se poohlídni po nějakém rozumném kompromisu... můžeš pořídit něco slušného, ale rozhodně v trochu jiné kategorii.
V každém případě na svoje požadavky rovnou zapomeň. V dané ceně to co popisuješ je nesmysl.

Osobně bych si vybrala postel solidní konstrukce - raději vyšší než nižší, která má samostatné a vyjímatelné jak rošty tak i matrace. S dobrou konstrukcí až bude třeba prostě vyměníte rošty a matrace podle svých preferencí.

arrow
profile_image
Nicol S.
od 14. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Já to vím, ale očekávála jsem nějaké nejlevnější návrhy proto jsem psala, že to dopředu vím, že je to málo, ale byly to jen přibližné požadavky, kdyby nic z toho nesplňovalo tak co nadělám jen se snažím to nějak šupnout do nižší a asi jsem šílená, ale prostě představa, že do toho mám vrazít třeba 15 000kč je nemožná.
Dobře, vezmeš-li v úvahu, že vynechám dokonalou postel a koupím nejlevnější z masívu a k tomu už nějaký rošt a po čase vyměním za lepší, tak se to dá ne? alespon ta matrace aby byla lepší a postel určitě z masívu jen jak jsem se ptala nvm co za dřevo.Možná tedy připlatím ale nad 15 000kč už nejdu a to že jsem z jiného světa už vím dávno, takže jsi mě nijak nepřekvapila, ale děkuji, že jsi mě v mých pochybnostech přesvědčila.

arrow
Neprodává v Bazaru

A co koupit kvalitní matrace a spát na nich než našetřite na postel.Taky jsem to tak řešila.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A proč ti tak záleží na tom, aby byla z masivu? Vždyť to je jen konstrukce, na tom neležíš, hlavně by ti mělo záležet na matracích a roštech.

arrow
profile_image
Nicol S.
od 14. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tamara79: to už mě také napadlo a vidím to asi tak, že to takhle vyřešíme, protože v jednu chvíli nemůžu dát takovou pálku za celou postel..
Reaguji na Vanilka29: no jde mi o to, že když už postel, tak aby vydržela a všichni si tu postel z masivu vychvalují, že je pevná a je odolná vlhkosti a kvalitně zpracovaná a to dřevo je i pohledné, ale to není tak důležité jako pevnost a že vydrží několik let.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nicol S.: postel určitě z masívu

Chápeš, že manželskou postel z masivu prostě za tyhle peníze nekoupíš? Masiv prostě stojí víc.
Co zřejmě považuješ za masiv, masivem není a tedy nemá ani ty vlastnosti kvůli kterým se Ti masiv tak zamlouvá.

Vhodnější a celkově odolnější než masiv je laťovka, vzhledem k složení je také těžší jako masiv. Ale v podstatě se dá koupit jen jako zakázková výroba, výborný rám, ale to jsme opět u jiné ceny.
I když šikovný chlap si takovou postel právě třeba z laťovky udělat. Jedna deska stojí kolem dvou tisíc, na velkou postel padnou dvě až tři K tomu rošt a matrace a můžeš mít dobrou postel podle svých preferencí za velmi dobrou cenu, ale pořád ne za 10tis.

To co se běžně nabízí v obchodech je obvykle dřevotříska s MDF folií apod..

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vanilka29: A proč ti tak záleží na tom, aby byla z masivu?

Třeba s ní chce potom slečna zatopit

NICOLZa ty prachy bych klidně
- nechala udělat rám z laťovky, dřevotřísky, lamina
nebo
- koupila kvalitní dřevěný rám z masivu v prodejně s použitým nábytkem z Německa apod.

Dokoupila bych kvalitný nový rošt a matrace.

Stejně plánujete stěhování jinam, tak je zbytečné pořizovat ted hned tu nej postel, aby se vám pozděju nevešla nebo nehodila vzhledem...rošt i matrace můžete použít i do jiné postele...jinam to o čem básníš je tak 50-60 tisíc Kč

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kup si dobrou matraci a k tomu normálně postel z ikea, třeba malm. Dobra matrace ale neznamená nutně draha matrace. My teď kupovali v ikea, pružiny ve, jednu za 3800 a jsou super pohodlne. Navíc pokud nebudou vyhovovat, dají se vrátit.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně bych doporučila dvě samostatní matrace - zejména pokud je mezi vámi výrazný proporční a váhový rozdíl Není moc příjemné, pokud se spáč vpravo zavrtí v posteli a spáč vlevo je okamžitě vzhůru s podezřením na zemětřesení .. ( hrozí zejména u takových těch vysokých pružinových matraček ) .

Cituji Vanilka29: A proč ti tak záleží na tom, aby byla z masivu?

Jestli kvůli tomu, co myslím, tak by byla asi nejlepší rovnou kovová

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Postel z masivu rozhodně nemusí být drahá.

Ano, protože měkká a méně kvalitní borovice, stejně tak jako malá tloušťka..... opravdu nestojí moc, akorát ty vlastnosti jsou poněkud jinde. Mimochodem zrovna ta nízká výška postelí, je taky kapitola sama pro sebe.

Cituji True: Rošty se vejdou do 1000 na jedno lůžko a kvalitní matrace seženeš v akci 1+1 zdarma.

I v tom máš pravdu, Dají se koupit rošty i třeba za 800,-, ale zkrátka kvalita je jinde.
Ty matrace.. proč ne, někomu obyčejná PUR pěna stačí, akorát i tak se dostaneš na vyšší cenu než je uvedena např. na těch stránkách, protože i ta za 2.500 s potahem stojí až 5tis. a to už je cena celkem na tyhle PUR až až.

Ale ono je jedno, ať si každý koupí co chce a klidně tohle, do ceny se vejde a určitě to i něco vydrží, ale když hledá kvalitu, tak tohle to není.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Veselka10: S rozpočtem který máš, resp. jsi ochotná dát, vůbec nechápu co vlastně řešíš. Je to opravdu směšné, protože jen za solidní matrace pro dva a ještě v dobré akci dáš min. 5 tisíc (a to se držím hodně při zemi), za solidní rošty min. 3tisíce a za 2 tisíce solidní postel fakt nepořídíš, no a o tom, že z masivu... to už mi opravdu připadá, že jsi z jiného světa

Máme postel z masivu (smrk, je poměrně bytelná a vysoká, s vyšším čelem u hlavy a i když to opět není žádný high level, tak je rozhodně lepší než ty dřevotřísky co prodávají v Ikee jen o trochu levněji), rošt máme teda laťkový, ne lamelový, ale zatím vyhovuje a matrace máme ne zrovna low level (stály cca 5 tisíc jedna, jsou s paměťovou pěnou) a dohromady jsme za postel dali cca 16500,- Zase taková sci-fi to není, i do tohoto cenového limitu se dá vejít. jasně, že postel nebude úplně high top, ale rozhodně si na ní člověk záda nezničí..... Kor pokud ji chce cca na první 3 roky....

Cituji dadabus: Hlavně bych doporučila dvě samostatní matrace - zejména pokud je mezi vámi výrazný proporční a váhový rozdíl Není moc příjemné, pokud se spáč vpravo zavrtí v posteli a spáč vlevo je okamžitě vzhůru s podezřením na zemětřesení .. ( hrozí zejména u takových těch vysokých pružinových matraček ) .

To rozhodně, navíc každý partner může preferovat něco trochu jiného (třeba já mám měkčí než partner). Ale bacha, nedá se kombinovat pro ejdnoho pěnová a pro druhého pružinová, je tam velký rozdíl ve výšce..... A matraci rozhodně pořádně vybírat vyzkoušet, my vybírali asi hodinu

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jinak si ymslím, že slečna se jen špatně zeptala - prostě chce kvalitní postel střední třídy, která jí nebude ničit záda. Ne postel za 50 tisíc, která vám vydrží zbytek života......

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: dohromady jsme za postel dali cca 16500,-

Ano, s tím můžu souhlasit, je to podobná cena co jsme dali za postel my - 18tis., ne tedy masiv, protože to co se u nás za masiv, zvlášť v nižších cenách, obvykle vydává je dost mizerná kvalita a nemám moc ráda - má to každý, tak já taky.
Dvě lůžka montovaná k sobě, velké čelo, vysoké postele, úložný prostor pod lůžky a přídavná lavice s úložným prostorem, samostatný lamelový rošt i matrace. Zkrátka to co jsem chtěla v dané pro mě přijatelné ceně. S tím, že konstrukce je dostatečně pevná a kvalitní a rošty s matracemi jsou také dobré a v případě potřeby se dají vyměnit.

Nicméně slečna psala o 10ti tisících a to je je pak 16.5tis nebo našich 18 skoro dvojnásobek a tedy dost podstatný rozdíl. Takže do 20ti se dá pořídit, ale za 10 v té dané kvalitě ne.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené