Doteď jsme měli nafukovací matrace, ale ty jsme kupovali minimálně 2x ročně a za tu dobu by se dala koupit už obyčejná matrace (ne nafukovací). Proto jsem se rozhodla do ní zainvestovat. Jen bych ji chtěla dát na zem, ne na rošt na postel a přemýšlím, jaký typ zvolit, jestli pružinovou nebo jestli stačí PUR pěna, nevím, jak je na tom s kvalitou, jestli by se časem dost neproležela. Cenu bych chtěla co nejnižší, ale jsem ochotna investovat do 2 000 Kč, nejlíp kolem 1 500 Kč. Co jsem se jen tak dívala, tak jsem našla v Globusu cenově celkem přijatelné dvě matrace, tuhle a tuto, ale zajímalo by mě jak jsou na tom sendvičové matrace s kvalitou, jestli není lepší koupit dražší, aby to nedopadlo tak, že za rok bude ve stavu, kdy se bude kupovat nová. Jinak ještě dodatek - spát se na ní bude tak 2-3x týdně (většinou víkendy) během školy, o prázdninách víckrát.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Loni v září jsme si koupili také jen velkou matraci na zem ( parkety ) do našeho studentského podnájmu. Kupovali jsme ji s přítelem v ikea, nevím zda je to konkrétně tato http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3013974 1/#/30139736 , ale je jí nejvíce podobná, jen ta cena byla myslím o něco nižší. Co se kvality týče, tak nemůžeme nic vytknout, přítel posiluje a váží kolem 120 kg a za ten rok tam opravdu není vyležený "důlek" tvar drží perfektně, jako nová. Avšak za mě, rok spaní na cca 15 cm od země nic moc, při otáčení v noci se probouzím, protože to "nepruží", tou tloušťkou matrace a nemám se jakoby od čeho "odrazit" a tak trpím občas bolestí zad :-/ když jsem si vybírala postel do svého pokojíčku doma, tak mi paní v obchodě poradila, že mám dát přednost všemu jen ne pružinovým matracím, ale je to o tom zkoušet a ptát se noo..

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že jsem ze spaní na matraci na zemi měla chronický zánět močového měchýře - táhlo tam neznatelně, ale táhlo... Takže já rozhodně nedoporučuju, koupila bych radši v ikee nejlevnější postel.

Reaguji na Maui:
Ono jde o to, že nemám místo na větší postel, jinak bych ji už dávno měla, takže to musíme vyřešit něčím, co se schová pod postel, dvoupatrovku nechci

Reaguji na earth88:
Já jsem zase někde vyčetla, že na tvrdé plochy (ne rošty) se hodí ty pružinové, ale stejně spíš přemýšlím o koupi nějaké PUR pěny.

Já kdysi někde četla, že pěnové matrace nejsou vhodné ani na dřevěné rošty, protože nepruží a pěna se tím hrozně rychle ničí, tudíž na podlahu bych nedoporučovala... Je vhodná pouze na lamelové rošty

Cituji Jackobie: jsem zase někde vyčetla, že na tvrdé plochy (ne rošty) se hodí ty pružinové, ale stejně spíš přemýšlím o koupi nějaké PUR pěny.

Matrace na zem musí být typ vhodný na postel bez lamelového roštu takže pružinová

podívej se tady http://www.matrace-matex.cz/matrace/

Cituji Jackobie: Cenu bych chtěla co nejnižší, ale jsem ochotna investovat do 2 000 Kč, nejlíp kolem 1 500 Kč.

Za tyhle peníze si matraci nekupuj,protože to bude stejný šmejd jako ta nafukovací

arrow
profile_image
Genny
od 30. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jediná matrace, která je určená a vhodná pro položení na zem je futon bavlna+kokos. Ostatní nesplňují hygienické požadavky, hrozí rizika roztočů, blhkosti... Ani latexový futon na zem nedoporučuju.

Na zem bych nedávala pěnovou matraci. Může se stát, že ze spodu chytí plíseň protože nebude odvětrávaná. nám se to bohužel stalo Takže bych volila pružinovou teď ji máme a je to super www.sleepcentrum.cz/matrace-vegas-modern-m/matrace -vegas-modern-model-m1/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené