Ahoj, mám právo požadovat výrobek za cenu uvedenou u nĕj i když mi prodavačka namarkuje jinou cenu? Včera odpoledne jsem byla nakupovat v supermarketi albert, kde je bĕžnou praxí mĕnit cenovky již odpoledne. Přiznám se že jsem nijak nestudovala zda je na cenovce napsané od kdy do kdy platí. Pokud není mĕla bych nárok na zakoupení zboží za uvedenou cenu? Nejedná se mi jen o albert, jen díky tomu, že jsem včera vracela nákup by mĕ zajímalo jestli mám právo požadovat zboží za ceny které jsou smluvní. Nelíbí se mi praktiky, kdy se u pokladny dovíte, že zboží bylo akční včera, nebo bude teprve v akci od zítřka.

arrow
profile_image
ivonnet
od 19. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To se mi stalo několikrát, že byla v obchodě špatná cenovka a nikdy jsem zboží za tu cenu nedostala...vždycky řekli, ať to teda vrátím, když to nechci...

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ze zákona máš právo dostat to zboží za uvedenou cenu. Pokud tam ovšem přímo na té cenovce je napsáno, že platí od-do, tak můžeš jedině podat podnět ČOI, že klamou zákazníka. Hlavní rada zní v takovém obchodu nenakupovat. Lidi slyší pořád, jaké prasárny se v Tescu a Albertu dějí a stejně tam nakupují plné košíky. Dokud to bude ochota takové shity kupovat, tak to budou řetězce i prodávat.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Oni to dělají už i v obchodech s oblečením. Např. TW, na štítku byla jedna cena, na tom byla slevněná cena a přijdou k pokladně a ona mi namarkovala ještě vyšší cenu než byla na tom štítku původně. Tak jsem se jich zeptala, jestli si dělá srandu nebo co. Otočila jsem se a šla a prodavačka na mě volala, že mi to teda dá za tu slevněnou cenu. Prostě zkoušejí. Kdybych to neřekla, tak ani nemrkne. A to se mi tam stalo už dvakrát.

Reaguji na luftrohra:
Jdeš mi s tímhle tématem zrovna do rány. V Bille jsem v 50% slevě jsem koupila kávu Jakobs ze 140 na 70. Bylo to přímo označené na víčku, ale na paragonu vyjelo z 220 na 110. Fakt jsem se už rozčílila. Sice se omlouvali, že to prostě platilo do včerejška a že to nestačili přepsat, ale po té, co vrátili kávu zpět na místo, bez toho, že na ní opravili cenu, už jim nevěřím.
Taky mě štvou, když mají na baleném mase akci, ale jen od - do, takže pokud si hned neuvědomíte kolikátého je, tak to máte třeba o padesátku dražší. Obchodníci jsou prevíti.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stalo se mi to i v Albertě, kupovala jsem dvě vína, na štítku 99,9 a u pokladny 139,9 kč a to jsem se ještě u těch vín ptala prodavačky, ke kterému vínu ta sleva patří, pže to tam bylo takové chaotické, a tak jsem to šla pak vracet a řekli mě na informacích, že ty štítky jsou tam špatně. No chápete to? Zlodějna fakt. Nakonec mi to dala za těch 99,9 kč a vrátila peníze.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máš nárok na cenu, za kterou je zboží uvedeno v letáku, nenechej se odradit - vždyť proto si tam třeba mohla jít, oni by tě tedy přilákali na něco, co díky nim už neplatí?

Když je u zboží cena např. 99,- a na účtu najede 109,-, ihned se ohradím, že zboží chci za cenu, kterou uvádějí a jako zákazník na to mám nárok, jinak je to z jejich strany klamání spotřebitele. Vždycky jsem s tím uspěla, byť to někdy stálo chvilku dohadování.

Naposledy jsem v Intersparu viděla půl kila mandlí za 69,-, hned jsem vzala tři pytlíky, je to skvělá cena - a o regál vedle jsem viděla tytéž mandle za 109,- Ukázala jsem to příteli a hned věděl, co nás čeká

V Tescu už nakupuji s opatrností, např. v Lidlu se mi to nestalo nikdy (vážně skvělý obchod), ale je třeba si na to opravdu dávat pozor.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: Ukázala jsem to příteli a hned věděl, co nás čeká

To muže být dobra zábava na odreagovaní, jak se naštvu vyrazim do supermarketu a tam si ulevím.

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Až takhle se mi to naštěstí nikdy nestalo, ale asi bych byla taky pěkně naštvaná.
Ale beru to taky z druhého pohledu, protože pracuju zrovna v drogérce. Každé ráno nám z počítače vyjedou nějaké nové cenovky, které musíme vyměnit za staré. Problém ale je, když nám nevyjede cenovka na nějaké zboží a my to zjistíme až na pokladně. Dřív to prostě nejde, nepamatujeme si z hlavy všechno zboží, které máme. Takže potom řešíme taky reklamace s cenami. Náš systém bohužel neumožňuje ruční přepsání ceny v počítači, takže buď si to člověk za skutečnou cenu vezme, nebo ne. Několikrát už se nám ale i stalo, že si zákazníci zboží v regálu šoupli k jiné cenovce a pak se s námi hádali, že to má stát tolik a tolik. A nebo si cenovku nepřečtou, zajímá je jen číslo na ní, ale text už ne, a ten je často důležitější, protože pak by věděli přesně, které zboží to je. Zrovna včera si paní kupovala Sensodyny kartáčky, vyprodávali jsme za 40,- medium a sensitive/soft byl za plnou cenu. Jenomže paní viděla 40 a hrábla pro střední a vedle pro sensitive, aniž by si všimla, že u toho sensitive je cenovka jiná. A pak se na pokladně po zaplacení hádala, že tam máme jinou cenu, přitom označeno to bylo dobře. A jiná paní si zase nepřečetla nápis na cenovce a chtěla po nás balíček parfému a spcháče Kylie Minogue za 170 Kč. Cenovku 645 Kč nějak přehlédla... Já nevím, ale vám nepřijde divné, když platíte na pokladně o 500 více? Mně byto teda trklo..
Tím nechci nikoho z vás naštvat, ale i zákazníci jsou občas pěkně "vyčuraní" a chtějí levnější cenu i tam, kde není, kolikrát i u úplně nesmyslných věcí, např. ten balíček s parfémem.
Ale taky už se mi párkrát stalo, že jsem platila víc, naposledy mě naštvali v Kaufu, kde měli výprodej nějakých věcí, tak jsem si vzala za 10 Kč gelové vložky do bot od Scholl, či co to bylo. Původní cena kolem 100. Fajn, cena v pohodě, jen doma jsem otevřela prázdný obal. Bylo to pár kaček, ale měli tam těch balíčku ještě dost, takže aspoň pěknou stovečku za prázdné obaly ještě dostanu. Ale to je taková malichernost.
Přeju nervy do nakupování dámy

Cituji Red_fire: Lidlu se mi to nestalo nikdy (vážně skvělý obchod)

Naprostý souhlas.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri: Myslím, že to nikdo z nás nevyhledává, ale nebaví mě nakupovat s vědomím, že si díky vychytralosti/nepečlivosti prodejců musím pamatovat pomalu cenu každé položky, abych u pokladny zbytečně nepřeplatila... takže ano, když vím, že jsem v právu, ozvu se - slušně, asertivně, ale ozvu.

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

A v Albertu se mi to kdysi stalo taky, měli na regálu akční cenovku u vína Templářů, ke všemu Rosé, tak jsem ho za tu stovku brala a na pokladně na mě že 130. Tak jsem jí říkala, že tam mají akční cenovku 100 a ona hned vzala leták, že to v letáku nemají, takže akční určitě není. Kdybych nespěchala a to víno potřebovala, tak jí k tomu regálu sama dovedu, ať nekecá a markuje, co má.
V Rossmannu měli kdysi super akci na Adidas voňavky - 2 x 50ml za 299,- což je bezva, protože normálně stojí jedna 50 ml 399,-. A mně právě namarkovali těch 399 Kč. Takže jsem tam šla asi za pár dní a vedoucí bez problému vrátila peníze a omlouvala se, že jim první den akce nešla správná cena přes kasu

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tuhle ze mě dělali blbečka v Tescu... několik lidí vidělo, že tam prostě bylo 5,90, ale ne, paní, ono tam zcela jistě bylo 15,90. Tak tam od pokladny volala, ať si to zkontrolujou... do telefonu jí řekli, že to tam je správně. A když jsem se tam šla zpětně podívat, samozřejmě už to správně bylo... ale cedulka měla najednou jinou barvu a cena byla mnohem menším písmem. Škoda, že jsem si to nevyfotila... jako já chápu, že chyba se stát může, ale snad se k ní pak postavím čelem a nedělám ze zákazníka d.e.b.i.l.a., ne? Fakt skvělá reklama.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jacketo: vína Templářů, ke všemu Rosé, tak jsem ho za tu stovku brala a na pokladně na mě že 130. Tak jsem jí říkala, že tam mají akční cenovku 100 a ona hned vzala leták, že to v letáku nemají, takže akční určitě není. Kdybych nespěchala a to víno potřebovala, tak jí k tomu regálu sama dovedu, ať nekecá a markuje, co má.

To přesně se mi právě stalo. Právě u vín od Templářů, ale já tam tu prodavačku dotáhla a peníze mi vrátila.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vokounka29: chyba se stát může, ale snad se k ní pak postavím čelem a nedělám ze zákazníka d.e.b.i.l.a., ne? Fakt skvělá reklama.


Ještě se mi vybavilo, že jsem v Tescu ráda nakupovala malé dýně - cena 17,90,-. Pak je zdražili na 24,90,- a další den jsem už z dálky viděla, že jsou v akci - přišla jsem blíže a vidím, že "stará cena" je 38,90,- či kolik a "nová" právě těch 24,90,-, za kterých jsem je viděla v průběhu týdne Ale tohle prodejci dělají běžně, markantní to je zejména u obchodů s elektrem, kde už ten rozdíl s uměle nadsazenou původní cenou a cenou v akci je citelný...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené