arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zdá se mi to nebo je ted cena štěňat před Vánoci vyšší?
Projíždím inzeráty a teda za křížence čivavy xjack russla nebo čivavy a jorka chtějí i 3500kc
Také tam stojídběr na Vánoce a podobně.
Mám raději počkat az po vánocích?
Myslím že se budou zbavovat nechtěných darovaných štěňat.
Chtěla bych čivavku nejspíše.
Co myslite? Hledat štěndo před anebo po vànoci?diky

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud někdo zvedá cenu před Vánoci, asi to nebude dobrý chovatel. Hledej hlavně kvalitní štěnátka od dobrého chovatele, ne nějakého velkomnožitele. Např na iFauně je těch neštastných příběhů o lidech, co si dovezli rozklepaný pětitýdenní uzlíček s těžkým průjmem, případně jim z toho vyrostl naprosto jiný pes. A zrovna čivavy jsou opravdu ukázkový příklad pejsků, kde velkomnožírny jen kvetou...hledej pečlivě My jsme si pořizovali štěnátko v červnu a najít to správné byl oříšek. Ale podařilo se a abychom měli jistotu, že si ho bereme z dobrých rukou, hledali jsme reference na chovatelku, vyhledali jsme si majitele krycího psa a kontaktovali jsme i poradkyni chovu, abychom měli ve všem jistotu.Máme plemeno, kde se často vydávají různí kříženci, za čistokrevné apod., takže papíry a prověřování byly opravdu nutnost. Pokud někdo nabízí štěnátko na kšeft extra před Vánoci se zvedlou cenou...ruce pryč, takový člověk nechová pejsky s láskou.

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji Anneettee: za křížence čivavy xjack russla nebo čivavy a jorka chtějí i 3500kc

Za křížence by hlavně měli chtít maximálně pokrýt veterinární náklady, víc ani ťuk. Za co jako tři a půl? Štěňat takových kříženců je všude v útulcích a různých organizacích na záchranu opuštěných zvířat tisíce, nevidím důvod, proč si kupovat štěně křížence od nějakého magora, kterej hodí jorkšíra na čivavu a ještě to vydává za super spojení a limitovanou edici. Od takového fakt ne.

arrow
profile_image
Veronika8888
od 9. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tihleti množitelé to je fakt hnus Mám doma dvě fenky - jednu šest let, brali jsme si ji od lidí, kteří měli dvě feny a psa. Jednu fenu pěkně doma a druhou ve stodole s koňma a co to šlo,tak dva vrhy najednou. Po tom, co jsem se o těhle věcech začala dozvídat víc, tak už bych si štěně bez pp nekoupila! Před třemi měsíci jsem si vzala fenku, které se někdo zbavil, protože ji měl na štěňata a dostala zánět a nechtělo se mu vyhazovat peníze za operaci, navíc už by nerodila. Totálně zubožený pes a teď - největší mazel a je strašně vděčná a i s naší druhou fenkou si rozumí. Co tím chci vlastně říct? Útulky jsou plné psů i štěňat např. zde http://www.home4pets.cz/psi-k-adopci/feny/stenata- 2-8-mesicu ,tak proč podporovat ,,lidi'', co mají psy jen na kšeft! Než si koupit psa za 3 - 6 nebo víc tisíc, který nakonec stejně neodpovídá plemenu, tak to radši útulkáče, který vám to vrátí a navíc vás bude hřát ten dobrý skutek!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/41115926/Civava-pe jsek-bez-pp.php pp nevím jestli navýšili cenu vzdy tam maji dohodou....a ano vsude vidim i štěňata sotva podobne čivavě.viz pejsek v odkazu. Ten jakoby šmrnclej basetem.a tedy mám čekat az po vánocích?

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anneettee:
Nekupuj prosím štěňata od těhle domácích množitelů. Buď si našetři a kup si štěně z chovné stanice s PP, což mě osobně přijde zbytečné, pokud ho máš jen jako domácího mazlíčka a spíše tedy projeď stránky útulků, jsou plné štěňat a určitě se tam do nějakého zamiluješ. Můžeš se podívat na stránky "šteně v nouzi", kde aktualizují právě štěňátka do jednoho roku nebo projeď samostatně útulky v okolí. Já mám jednoho psa "koupeného" bez PP, druhého jako štěňátko z útulku a hádej, který z nich je vděčnější a přítulnější a který má mnohem méně zdravotních problémů? Ten z útulku (kříženec). Zvaž prosím ty útulky, štěně bude mít povahu takovou, jaké si ho vychováš.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Už sem koukala do útulku i koukám na ruzne psy v nouzi. Ale již psa mám- retrívra takže spíše radši štěně nebo mladou fenku. Chci ji kastrovat samozrejme.A pejska chceme maličkého .Náš hafan je flegmatik a jen leží..je mu 6 když si chce s nim nějaký pejsek hrát , hlavne malý tak on jen leží a necha po sobe skákat..jinak pejska s pp nechci .tak mi Prosím nikdo nevnucujte pp.Jen si musím dat velký pozor při výběru bez pp

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji Anneettee: jinak pejska s pp nechci .tak mi Prosím nikdo nevnucujte pp.Jen si musím dat velký pozor při výběru bez pp

Nikdo tě nenutí kupovat si psa s PP. Ale výběr je jasný, buď s PP nebo adopce. Rozhodně ne vybírat štěně bez PP na inzerát a ještě za takové prachy. Tím akorát podpoříš to, že fenka, která to štěně porodila, bude rodit za půl roku znovu a takhle ještě 10x než bude mít roztrhané břicho a při dalším porodu buď umře nebo ji množitel vyhodí někde v lese, protože už mu nebude dost dobrá. Dokud bude poptávka, bude i nabídka.

Jak už bylo řečeno, štěňat je všude k adopci dost (až příliš!), jen si možná na to svoje počkáš a budeš muset chvíli hledat, ale to za to stojí ne?

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

A ano, ceny štěňat od množitelů mohou před Vánoci stoupat, protože pro ně je to jen byznys, takže s cenami pohybují podle poptávky - Vánoce, letní prázdniny, tohle plemeno frčí, tohle ne. Chovatelé toto s cenami nedělají.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka: Nikdo tě nenutí kupovat si psa s PP. Ale výběr je jasný, buď s PP nebo adopce. Rozhodně ne vybírat štěně bez PP na inzerát a ještě za takové prachy. Tím akorát podpoříš to, že fenka, která to štěně porodila, bude rodit za půl roku znovu a takhle ještě 10x než bude mít roztrhané břicho a při dalším porodu buď umře nebo ji množitel vyhodí někde v lese, protože už mu nebude dost dobrá. Dokud bude poptávka, bude i nabídka.

Líp bych to nevyjádřila...u štěnátka z takového místa ani nebudeš mít jistotu, jak vyroste, kolik mu vlastně je, bývají často nemocná...
Nechceš PP, ani nejsi vyhrazená , pro žádné konkrétní plemeno, neočekáváš žádné vlastnosti krom toho, že bude malý...takže jsi ideální na to, vzít si pejska z útulku Nebude tě to stát ani ty pitomé 3000(mimochodem odchov štěnat stojí mnohem více, to ten odchov musí asi vypadat), nepodpoříš žádné obchodníky...v útulku jsou často i štenátka a mladí pejsci, nechtěné dárky, nechtěná štěnata...tak se dívej tímhle směrem a na tyhle příšerný inzeráty se vykašli.

arrow
profile_image
lucka5
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, když vidím vaše názory chci se zeptat na jednu věc. Máme dvě fenky bez PP (matku s dcerou), jsou pro nás naprosto vším, naši nejlepší kamarádi a tu jednu jsme nechali připustit. Protstě máme rádi štěňátka, otce jsme vybírali kvalitního - to nás berete jako množitelé?!
Vždy když slyším "nekupuj štěně bez PP" stojí mi vlasy na hlavě - co my, milovníci psů, když si chcem udělat radost a připustit si? Děkuji za názory

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anneettee: 10měsíční kříženec čehosi nedefinovatelného za 2000 Kč žjóva. Pejsek je milej, ale zajímalo by mě, proč ho dávají pryč na 10ti měsících? Lidi vždycky budou vymejšlet, jak přijít k penězům, vůbec by mě zdražování před Vánoci nepřekvapilo. Rejžuje spousta chovatelů co maj psy s rodokmenem a diktujou si navíc ve smlouvách nesmysly, stejně tak rejžujou lidi na křížencích.Tohle nikdo nikdy nevymítí. Každej rok se ale po svátkách útulky tak trochu zaplní špatnými dárky, vždyť je toho vždycky plná televize, tak bys mohla na nějakého 4nohého kámoše počkat, proč ne

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anneettee: rojíždím inzeráty a teda za křížence čivavy xjack russla nebo čivavy a jorka chtějí i 3500kc

fuj, nepodporovat takovéhle mixy, to je podvraťák, za kterého chtít pokrýt jen očkování a stravu

nepodporujte nezodpovědné množitele, nekupujte od nich zvířata bez PP, když vám nezáleží na rase, jděte pro štěně, kotě, či starší zvíře do útulku či depozita

Cituji lucka5: Vždy když slyším "nekupuj štěně bez PP" stojí mi vlasy na hlavě - co my, milovníci psů, když si chcem udělat radost a připustit si?

atak jo, když po tom tak strašně toužíš, ale mít pro každé narozené štěně či kotě aspoň tři zájemce, abys je udala a doufat, že se špatně nepomelou geny, hluchota, slepota, displazie kyčlí, predispozice k různým nemocem, ona z toho zvířecí matka nemá kdovíjaké potěšení a naplnění života, jí je naprosto jedno, jestli bude rodit, nebo ne

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anneettee:
Jsou přímo štěňata v nouzi, my jsme si takhle přivezli 4měsíční, v útulcích nejsou jen dospělí psi. Jinak třeba O.S. šance zvířatům na Liberecku zrovna řeší kauzu objevené množírny jorkšírů a mají jich k adopci desítky, od štěňat po dospělé. Podporovat domácí množení psů bez PP je špatnost, ti majitelé nechají takhle fenku připustit třeba každý rok jen kvůli penězům, i když tobě se budou třeba zdát, že jsou to strašně milí lidé v krásném bytečku co svého pejska milují a jen jí "chtějí dopřát štěňátka". S naší společností je prostě něco špatně, ale to je na svědomí každého z nás.

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lucka5:
Ano, podle mne jsi nezodpovědný množitel, který o dané problematice nic neví. Sice je hezké, že máte rádi štěňátka, ale byla jsi někdy navštívit přeplněný útulek, kde jsou právě psi, kteří z těhle štěňátek vyrostli? Víš, že existují karanténní stanice, které se sice tváří jako útulek, ale pes má cca 20 dní na to, aby si ho někdo adoptoval a když není zájem, je uspán ať je štěně nebo dospělý? Pověra, že fena má mít aspoň jednou za život špěňata je blbost, nejzdravější fenky jsou ty, které se v mládí vykastují a nejsou devastována rozením štěňat. Dožívají se vyššího věku, jsou zdravější a nic jim nechybí. "Chcete si udělat radost a připustit si"? Tak to je mazec. Pokud byste byli milovníci psů, jak tvrdíš, tak máš své fenky vykastrované a trávíš s nimi dny v lese na procházkách a ne je nechávat nakrýt. Něco si o tomhle domácím krytí přečti prosím tě a zkus si dělat příště radost třeba tím, že jim pořídíš nový obojek a ne je necháš rodit štěňata, o kterých nevíš, kde skončí. Z tohodle je mi úplně na nic...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené