arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lucka5: Tohle je těžký, věřím, že vaše fenky milujete, chtěli jste od jedné štěnátko, ale co ten zbytek? Svět je plný kříženečků, které nikdo nechce. Pokud jste měli ještě před připuštěním zájemce z řad známých apod., tak proč ne...ale zakladatelka opravdu neví, kdo se skrývá za inzerátem, z jakých podmínek takové štěně bude. Třeba jedni naši známí mají šeltii, papírovou, nádhernou. Nechtěli uchovnovat, absolvovat výstavy apod, ale chtěli od ní právě štěnátko. Tak rozhodili sítě, kdo by měl zájem, zrovna moji rodiče chtěli a pár dalších, takže se fenka připustila, štěnátka šla po známých, ale ve smlouvě bylo, že nejsou určena k dalšímu chovu a kdo si ho bral, zavazoval se, že už štěnátka mít nebude. Myslím, že by nebyl takový problém fenku uchovnit, ale dejme tomu, že zvolili ještě celkem solidní cestu.
Ale to už je OT, na to se zakladatelka neptala.
Takže když štěně od někoho kupovat, tak prověřovat, prověřovat, prověřovat....

arrow
Neprodává v Bazaru

Lucka5: máme to uplně stejne, taky matka s dcerou bez PP. Maji úžasnou povahu a až stará umře, chceme mít zase rodinu. I proto, že nevíme, jak by dospělá RTW přijala někoho jinýho ,ež vlastní, ale poslední dobou taky útulek zvažujeme. Tak uvidíme, zatim se stará v kondici (ťuk ťuk). Táta pro mladou byl vybranej pečlivě, s PP, bývalej policejní pes. Mám nádhernou RTW, každej ji chválí, furt ať jdu na výstavy či co, no ale je to holt "vořech bez PP". Tohle je těžký.

Pokud si někdo chce nakrýt svojí fenku bez PP, tak předpokládám,
Že předtím nechal udělat jí i psovi veškerá vyšetření na geneticky přenosné nemoci. Jinak ano, jinak je to množka.
Já tohle nechápu, to lidi nevidí za hranici vlastního nosu, když si myslí, že problém množíren je pouze špička ledovce? Že právě tímhle podporují ten šílený byznys? A to, že tu někdo uvažuje tímhle způsobem- ušetříme za štěně, vezmem si ho po vánocích, to maj množíci slevu... No tě péro. Jak víte, ˇe vaše hodná chovatelka je hodná paní se dvěma pejsky? Kamarádka di takhle koupila štěně- do
Krve se hádala, že o je od dobrosrdečné chovatelky. Paní byla dobrá herečka, štěně umřelo ve dvou letech na epilepsii, krátce poté u hodné paní bylo nalezelo 45 psů ve stodole...
Nechci se nikoho dotknout, ale osobně tohle považuju za šilené sobectví vůči těm zvířatům. Ne těm, které si člověk přivede domů, ale těm ostatním...

arrow
profile_image
lucka5
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fuzzy Bee: - mě je nanic z takových názorů jako jsou vaše, opravdu. A tím, že budete brečet na diskuzním foru ničeho nikdy nedosáhnete. Nemám ve stodole x psů, nenechávám připouštět každé hárání, nejsem množitel a tečka. Váš názor mít/nemít rád je naprosto odlišný od mého. Jsem samozřejmě proti těmto množírnám, to aby si někdo nepomyslel, že to podporuji.

arrow
profile_image
lucka5
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: držím palce, aspon někdo kde je v podobné situaci jako já. Mám taky nádhernou čubu, mám několik zájemců o štěňátka, takže nepředpokládám, že si někdo "stěžoval" na to, že nejsou s PP.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lucka5: takže nepředpokládám, že si někdo "stěžoval" na to, že nejsou s PP.

Myslím, že se rozčiluješ celkem neprávem.
Problém zvířat bez PP je ten, že v zásadě nikdo z venku není schopen rozeznat zda zrovna tenhle pejsek pochází od fenky jejíž majitelé ji nechali připustit jednou za život nebo třeba jednou za rok, dva, je to miláček rodiny a zvířata je řádně postaráno a nebo je to pejsek z množírny. To je celé.

Osobně to připouštění "pro to, aby měla fena alespoň jednou štěňata" také nechápu, protože proto prostě neexistuje jediný logický důvod. Pro fenku je to jen zbytečný stres, který by nemusela mít.
Nicméně, pokud prostě mají majitelé zdravého bezpapírového pejska a mají od ní štěňátka, za předpokladu, že jí nehuntujjí zdraví častými vrhy, dobře se o ní starají, atd. a mají již zajištěný odběr štěňátek, nemám s tím zvláštní problém.
Jenže dnes zkrátka není tak jednoduché rozeznat.. a na inzerát už vůbec ne....kdo má množírnu za účelem zisku bez ohledu na zvířata a kdo jen svojí milovanou fenku od které má vypiplaná štěňátka.

Moji prarodiče měli papírovou fenku ratlíka, ale ne chovatelskou stanici, nechávali ji krýt jako bezpapíráka jednou ročně či ob rok vždy s tím jedním papírovým pejskem stejného plemene, měli od ní vždy nádherná štěňata a na všechna už měli vždy předem zájemce, protože se o nich vědělo, že je chovají a pejsci jsou zdraví, lidé si to mezi sebou řekli a jezdili k nim z celé republiky. Mimochodem ta fenka zemřela... to už tedy samozřejmě mnoho let štěňata neměla....ve svých 22 letech!

Jenže zkrátka..dnes kdy jsou množírny tak vynikající byznys a tak moc rozšířené, je jedinou možnou obranou proti nim množení pejsků bez PP nepodporovat a to jak kupovat takové pejsky, tak i pejsky bez PP množit.. byť v dobrých podmínkách a ne jako nástroj k výdělku.
To je celé, dokud bude poptávka, bude i nabídka a bude to tak výhodné provozovat.
V době kdy je dnes tolik pejsků bez domova mi skutečně připadá na hlavu, projíždět inzeráty a hledat bezpapíráka, místo toho, abych si bezpapíráka vzala z útulku.

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lucka5:
Víte, já se v tomhle prostředí docela orientuji a bohužel, ať si to připustíte nebo ne, domácím množením do této kategorie patříte a to nemusíte mít ve stodole 45 psů v klecích. Ano, pokud byste u nových majitelů vašich namnožených štěňat dokázala legálně ošetřit, aby je dále oni sami nemnožili a nechali je ihned kastrovat, dalo by se nad tím ještě přivřít oko, ale takhle daleko bohužel asi nedosáhnete a jen tím přispíváte k pomyslnému ledovci. Sama mám doma psa od "domácího množitele", prý jejich feně pečlivě "vybírali ženicha". Moje fenka má od malička zdravotní problémy a to jak kožní, tak s klouby. Její rodiče samozřejmě žádné detailní genetické vyšetření nikdy neměli. Ale předpokládám, že vy jste si je u své feny určitě udělat nechala a stejně tak je vyžadujete od pečlivě vybraného psa, který ji nakryje, že ano? Já bych si nikdy psa od domácího množitele nepořídila, doma mám jednoho jen proto, že by možná také skončila v krabici u popelnice (v lepším případě), protože byl problém tolik štěňat udat. A opravdu jen nebrečím na diskuzním fóru, právě v reálném životě se s tímhle snažím něco dělat, minimálně, aby o tomhle lidi věděli.

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10:

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přijde že se to tu točí zase okolo pp...ptala jsem se uplne na něco jiného...a už sem psala mám psa takže dospělého ne...v útulku jsou starší. ..jako jedináčka bych si vzala ale těžko budu zvykat na sebe starší většinou bojacnou čivavu s mym velkým psem..

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lucka5:
Víš ono je celkem jedno jestli množitelka jsi nebo nejsi....ta zásadní věc podle mě je, že množíš psa, u kterého není záruka, že bude zdravý, že bude mít ty povahové rysy, které u plemena, za které ty je budeš vydávat, by měly být charakteristické, a pro které si toho psa někdo koupí. Mám doma psa z množírny...jen proto, že v té době jsem o tom nic nevěděla....bohužel...Je jí šest a máme zrovna po operaci luxace patelly...dědičná záležitost....miluji ji nejvíc na světě, ale udělala bych všechno proto, abych ji uchránila toho, co si musela zažít při té operaci a hlavně po ní..měsíc žádné běhání, za tři měsíce další operace na vytažení drátů. A pravděpodobnost, že půjde na operaci druhé patelly do budoucna vysoká.....
tak třeba proto nepřipouštěj svoji fenu bez pp

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji lucka5: Protstě máme rádi štěňátka, otce jsme vybírali kvalitního - to nás berete jako množitelé?!Vždy když slyším "nekupuj štěně bez PP" stojí mi vlasy na hlavě - co my, milovníci psů, když si chcem udělat radost a připustit si?

Množit psy jen tak pro radost? Ano, bohužel neuslyšíš to ráda, ale i ty jsi množitel. Možná ne v tom smyslu, že si z toho chceš udělat byznys, ale exponenciální řadou zvyšuješ počet psů. Vem si, že se ti narodí třeba 5 fenek, někomu je dáš/prodáš, z těch 5 fenek bude za rok dalších 50 štěňat, když si je vezme někdo, kdo si taky chce udělat radost štěňatama a pokud mezi nimi bude i nějaký "byznysmen", tak za další rok z nich bude třeba 300. Opuštěných psů je v ČR momentálně víc jak 10 tisíc, pokud se nemýlím. Daleko snadněji člověk vyhodí na ulici nějakýho vořecha než psa s PP, těch moc v útulcích nebývá. Ono je to krásné, lidi si koupí roztomilé štěňátko za 3 tisíce a za dva roky ho budu mít v dočasné péči já doma a hledat mu nový domov, protože už je přestal bavit, stěhují se, mají novou práci, nového partnera, dítě, cokoliv.
Prostě a jednoduše není žádoucí množit psy bez PP. Té fence to rozhodně žádnou radost nedělá, ba naopak. A že máš ráda štěňátka je sice hezké, ale to, co tím způsobuješ už tak moc hezké není. Miluje-li člověk psy a nechce-li je vidět se trápit v kotcích v útulku o samotě až do smrti, tak by měl dělat vše pro to, aby se jejich počet takto nezvyšoval.

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji Anneettee: Přijde že se to tu točí zase okolo pp

Hele, ber to tak, že ti tady reagují lidi, co psy milují a přejí si, ať tohle utrpení všech namnožených a opuštěných psů jednou skončí (jasně, skončit to asi nikdy neskončí, ale proč být mezi těmi, kdo to svým jednáním schvalují?). Za 5 tisíc bys mohla mít krásnou čivku od chovatele, u které budeš mít jistotu, že je zdravá, její rodiče prošli genetickými a jinými zdravotními testy a uděláš dobrou věc tím, že se na nějakého množitele vykašleš. Zas to není takový velký rozdíl, do Vánoc to našetříš Anebo sleduj chovky, někdy se stává, když neudají štěňátko hned, tak ho dají později třeba o tisícovku levněji.

Cituji Anneettee: a už sem psala mám psa takže dospělého ne...v útulku jsou starší.

Ne ne, chyba, jak už bylo několikrát řečeno. Nevím, jak moc sleduješ situaci opuštěných zvířat k adopci, ale já poměrně hodně a pořád vidím někdě nějaká štěňata. Nikdo ti tu přece nevnucuje dospělého psa, když chceš nutně štěně.

arrow
profile_image
lucka5
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka: a jak zajistíte, že to samé (přestal bavit, stěhují se, mají novou práci, nového partnera, dítě, cokoliv. ) se nestane tomu, kdo si pořídí štěně s PP?

Nekupuj, adoptuj!
My adoptovali a nelitujeme.. zlevněné štěně, které nikdo nechtěl.... největší krasavec v okolí... nikde nikdo takovýho nemá.. a jak je vděčný útulkáč malej!

Cituji Anneettee: v útulku jsou starší

Nejsou.... mrkni kdyžtak na FB na stránku československý kastračný program... zabývají se odchytem a kastrací pejsků na slovensku v osadách... kastrujou psi a odebíraj štěňátka, která potom nemají kam jít!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené