arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lucka5: co my, milovníci psů, když si chcem udělat radost a připustit si? Děkuji za názory

Mám názor, že když si chcete udělat radost z připouštění, tak připouštějte sebe a ne psa / fenku, která za nic nemůže ....
Zakladatelko, být tebou, tak počkám po Vánocích a :

Cituji Fuzzy Bee: Jsou přímo štěňata v nouzi

, na dospělého psa z útulku bych si já osobně asi netroufla, ale štěndo "v nouzi" při troše disciplíny určitě vychováš Podporovat podvodníky a dávat peníze za něco, z čeho ti může vyrůst cokoliv ( desetikilový netopýr ) je velký nesmysl.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka mi o víkendu vyprávěla o svým bratrovi z vesnice, co nechal nakrýt svoji čubu sousedovic psem. Čuba rodila ve věku 1 rok , je to kříženec těžko-říct-čeho, sousedovic pes je kříženec ovčáka asi retrívrem, maj 8 štěňat a každý střelili prej za 5000. Všechny ty nebožátka byla prej hned rozebraný. Jdu bl.ejt, velebnosti. Ani nevím proč to sem píšu, asi jenom ze vzteku. Aspoň u kříženců by měla bejt ze zákona povinná kastrace, tohle je příšerný.

Reaguji na Johanita: To teda... my kastrovali našeho křížence hned jak na to byl fyzicky připravenej... fakt by si lidi měli něco přečíst o téhle problematice... já jsem tak ráda, že jsme adoptovali, na ulici se mě stejně pořád ptají co to je za rasu, kde jsme ho vzali.. takže tu aspoň šířím věci ohledně adopce pejsků

arrow
profile_image
DaRiaS
od 13. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No abych reagovala přímo na zakladatelku fóra.

I já chci pejska hrozně moc, tedy jezevčíka. Dívala jsem se různě po inzerátech a narazila na krásný inzerát, pejsek vyfocený hezky v klouboučku, úplně mě uchvátil! Tak jsem volala majitelce a ta následně, že má i fenky i pejsky ať si přijedu vybrat. Domluvili jsme se na termínu. Ale na něco jsem se zapomněla zeptat tak jsem volala znova o pár dnů později. Paní si mě již skoro nepamatovala a nabízela mi pejsky, kteří se teprve narodí. Jinak byla ale velmi vstřícná, milá, usměvavá, říkala jak jsou psíci šikovní a krásní ať se přijedu podívat.

To už mi začlo být podezřelý, tak jsem si dala do vyhledávače její jméno a jméno té údajné chovné stanice. Našlo mi to velkomnožitele, který je známý v celé republice a i přesto si lidi od nich šťěňata kupují. Bylo jsem zhrozena nad těmi komentáři "poškozených" lidí.

To mě přinutilo se na to podívat do hloubky a začala jsem pátrat. Našla jsem si paní, která přímo vede stránky, kde uvádí všechny chovatelé. S tou jsem začla být v kontaktu, vše mi vysvětlila a rozhodně řekla, že NE nekupovat pejsky přes inzerát, tím akorát přispíváš tomu aby chudák fenečku utrápili častými vrhy(ty bys tohle podporovala?), kteří nejsou s PP! I když nechceš s PP, a chceš bez, tak vol útulky, stačí trošku pohledat a najdeš i malá šťeňátka ani nebudeš vědět jak. Ale inzeráty NE, prosím.

Já jsem taky chtěla bez PP, protože s PP je dost drahé, ale nakonec jsme se rozhodli, že to bude lepší. Šťěnisko bude zdravé, po dobrých rodičích a budeš mít jistotu, že to šlo od fenky, která nebyla trápena. My už čekáme na vrh jedné fenečky, který je planovaný na konec prosince, fotky budeme mít od miminka a vyzvedneme si ho až po době co je potřeba.

Ne prosím přes inzerát když nevíš, NE

Reaguji na DaRiaS: To je pěkné

Klidně bys sem mohla napsat jméno té množitelky, ať o tom ví co nejvíc lidí.

arrow
profile_image
Dupinka
od 6. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anneettee: Pokud chcete čivavu, tak bych určitě volila štěně s PP, abyste měla jistotu, že to opravdu bude čivava a že to bude relativně zdravá čivava. Myslím, že seriózní chovatel neudává cenu štěněte podle toho, jestli budou nebo nebudou Vánoce. A zrovna u čivav a jorkšírů bych byla opravdu s výběrem opatrná a pořádně bych si prohlédla rodiče, zdravotní výsledky rodičů a atd. A raději bych si připlatila za štěně s PP.
Pokud bych si chtěla brát zvíře bez PP, tak útulky jsou jich plné. Rozhodně bych nepodporovala rádobychovatele, kteří píší v inzerátech, že mají štěňata bez PP po rodičích s PP. Takoví rodiče asi nebyli z nějakého důvodu uchovněni a oficiálně puštěni do chovu.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://www.novinky.cz/krimi/356413-taky-je-mohl-da t-nekomu-pod-stromecek-devet-krasnych-stenat-skonc ilo-v-popelnici.html raději bych zachránila nějakého drobka z útulku, než přispívat těm špínám, co množí

Cituji mishka: Za 5 tisíc bys mohla mít krásnou čivku od chovatele, u které budeš mít jistotu, že je zdravá, její rodiče prošli genetickými a jinými zdravotními testy a udělá

To teda těžko... Cena čivav konkrétně fen se pohybuje o řád jinde bavíme-li se o dobré chovce, a jsou i CHS které mají znaky množírny (Pod Měndou např. - lze i zpětně vyhledat, že inzerují šťěňata prakticky furt).

Já například mám s PP právě proto, ze jsem věděla, že jednou šťěňata budu chtít a mít je nakonec tato fena nebude nikdy, ze dvou důvodů a ten jeden je, že by pravděpodobně neprošla svodem si teda myslím alespoň v tom solidnějším klubu. ( kdo toto posoudí těm, co nezodpovědně nechají nakrýt bez toho? Anebo bez PP rodiče s PP ... v lepším případě lžou, v horším nechali nakrýt fenu kde je nějaký konkrétní důvod proč nedostala bonitaci)

Jinak taky jsem hodně hledala po útulcích a nemáte pravdu, štěně čivavy nebo čehokoliv do 3 kg tam nenajdete, 90 % velká plemena.

Zrovna nedávno jsem projížděla štěně v nouzi (samá větší šťěňata) čivavu v nouzi, FB Šárky Jebavé, a nic, hledala jsem fenku a aby nebyla velikostně o moc větší jelikož mám drobečka tak aby mezi nima prostě nebyl přílišný rozdíl, jinak já ani šťěňata nehledala ( ta se domnívám že k adopci nebývají u čivav jsem aspoň nikdy neviděla)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak dámy abych vám napsala jak to dopadlo.
23.12 JSEM si dovezla fenku čivavy .je s pp a byla za mazlíčkovskou cenu 5 tisíc.
Jmenuje se Ylang Ylang Happy Gang a říkáme ji Maya.
Mela už 4, 5 měsíce když jsem si ji brala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Foto

Reaguji na Anneettee: Super!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené