ahojky, chodíte? jak se vám tam líbí/nelíbí a jak je studium těžké ? děkuju za jakýkoliv příspěvek

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sandee
Aspoň při zakládání téma, a ještě ke všemu o VŠ, by neměly být chyby už v názvu

ilka1
jojo, ty jsi se nikdy asi nepřeklepla neřeknu, kdybych napsala nějakou hrubku nebo něco...ale tohle byl opravdu omyl...tak mi tu nemusíš psát jak nějakému debilovi

no teda to je opravdu chyba

Lady_mallow
že jo? možná bych si to studium na té vysoké měla ještě rozmyslet, když jsem takhle negramotná

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sandee: možná bych si to studium na té vysoké měla ještě rozmyslet, když jsem takhle negramotná


Zkušenost s touto školou nemám, tak neporadím.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám za sebou rok, ale dálkové studium. 8 hodin jednou za 3 týdny formou soustredeni alias jen jeden predmet celych 8 hodin. Ne nic moc zazivneho, ale prinejmensim to neni tak casove narocne jako studium denni. Ve srovnani s VSE je studium jednodussi, minimalne matematika a statistika. A jak rikam, byl to prvni rocnik, kde si predmety nevybiras, dalsi rocniky se to meni.

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lucyface: dálkové studium. 8 hodin jednou za 3 týdny formou soustreden

to asi studuješ na soukromé škole?

Lucyface
to je zvláštní, já tam volala ohledně toho dálkového studia a bylo mi řečeno, že výuka je vždy jedno za 14 dní o víkendu.... tak nevim..ale jednou za tři týdny? není to málo? jo a jak to je se zkouškama? jsou těžké ? a jsou ústní nebo písemné ?

Zdravím, první tři trimestry ( první ročník ) je opravdu škola jednou za 14 dní a vždycky to tak bylo, až od druhého ročníku jsou přednášková soustředění jednou za tři týdny. Já jsem teď v druhém ročníku, doporučuji tuto školu pro pracující lidi, na denní studium bych na tuto školu asi nešla. Vyhovuje mi to, že na přednášková soustředění chodit nemusíte. Veškeré testy jsou písemné, takže žádné maximální stresy mít nemusíte, že byste se před profesorem ztrapnili atd. atd.

Mám při této škole dvě práce a učím se po nocích, je to sice dřina, ale titul je titul.

Navíc má VŠEM dobré jméno, i akreditaci, něco jako opisování u zk ale nehrozí, za opisování jsou přísné postihy a to přímo vyhození ze školy - u nás takhle skončilo už pět spolužáků..

Každá vysoká škola je dřina, já jsem si zvolila obor komunikace a lidské zdroje kvůli lehčí matematice, teď jsem ale dělala zk ze statistiky a byla docela těžká ( a to jsem na střední škole byla premiantka ze statistiky ) a přišla mi opravdu těžká. Také hodně záleží na variantě jakou dostanete, spolužačka měla příklady přímo z učebnice v její variantě, no je to o štěstí.

A co se týká noročnosti testů, jak říkám, je to hlavně o variantě, kterou si vylosujete. V žádném případě to ale není brnkačka, od tohoto roku jsou veškeré písemné zkoušky testové - a)b)c)d)e) s tím, že po novém roce se hodnocení zkoušek trošku zmírnilo, jelikož se ty testy opravdu nedaly zvládnout, neříkám, že jsou lehké ale jsou o malilinko lehčí...

U denního studia nevím jak to chodí, já chodím na kombinované

arrow
profile_image
všemka
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Přeji všem dobrý den =o), chodím do třetího ročníku VŠEM prezenční formou ... Vzhledem k téměř někonečnému studiu, nové náročnosti zkoušek a co více státnic, mě tato situace donutila k tomu, podívat se na internet na reference k této škole. Jak si tu ostatní studenti vedou, mají také problémy jako "my" ? My z toho důvodu, že mohu snad za všechny letošní třetáky říci, že požadavky jsou téměř nemožné ke splnění ...

Před třemi lety, když jsem ji jako každý po maturitě hledala tu pravou vejšku, která by mě bavila, jsem narazila na VŠEM ... Škola mě zaujala, připadala mi jako něco skvělýho, přesnýho pro mě. V tu dobu VŠEM začínala první rok prezenčního studia, do té doby měla pouze kombinovanou formu. Nastoupila jsem tedy do prváku, přijímačky opravdu v pohodě, šlo jen jakoby o "psychologický test" a pohovor. Dá se říci, že vzali každého, co za blbce se mnou chodilo v prváku bylo až neuvěřitelný ... a taky teda ve druháku už tam nebyli =oD

Zkoušky byly ze začátku dá se říci lehčí než dnes, daly se sledovat nějaké ty varianty testů a naučit se na ně. Dnes už se však z tohoto důvodu změnil systém otázek, dnes je každý test orignál, otázky kombinuje počítač a to i odpovědi, tudíž není šance sepsat si varianty a na ty se příště naučit. O opisování nemůže být ani řeč, stačí aby Vás viděli okem koukat vedle (další pravidlo nesmí se při zk sedět vedle sebe se stejným předmětem) a letíte ze školy ani nevíte jak. Tahák to samé, už nesmí být ani mobil při ZK ! Čekáme, kdy budeme chodit na zk nazí ... Jak psal kolega výše, bodování je také drsné, jakmile nemáte odpovědi správně tak jak mají být => 0 bodů z otázky, naštěstí teď je další malá změna, když máte zakroužkované jen správné odpovědi a nějaká vám chybí => 2 body (celá otázka je jinak za 5 bodů), ale nesmíte mít označenou špatnou odpověď, jinak opět => 0 bodů.

Seminární práce, s jinými školami (které to mají ale opravdu opravdu směšné !, viz Unicorn College, kde chtějí seminární práci na 3 stránky bez jakékoliv úpravy ! nemluvě o dalších školách a to i státních ...) na VŠEM platí velmi vysoká pravidla na psaní seminárek, od úpravy, po všechny citace ... myšlenka na to něco zkopírovat a dát za své tu neexistuje, VŠEM má speciální program, který kontroluje podobnosti textů v seminárkách. Spousta lidí vylítla, pomalu ani nevěděli proč, bylo jim řečeno že za plagiátorství. Prostě jen neuvedli uvozovky a zdroj ... jaká maličkost že, ale bohužel tady to hraje zásadní roli. Další věc, na odevzdání seminárky jsou 3 pokusy ... že hodně ? že k smíchu ? Nemyslete si, že Vám lektor seminární práci nevrátí s připomínkou ...

No a nyní ke státním zkouškám na VŠEM ... jsou zde 3 státní zkoušky, každá z nich má dvě části, nejdříve musíte složit písemný test a po něm jdete na ústní zkoušku. Problém však nastává v tu chvíli, že na danou státní zkoušku můžete POUZE každou první středu v měsíci. Z toho vyplývá, že když bude někdo z Vás takový borec a dá všechny na první pokus, bude mu to trvat minimálně 6 měsíců =o)(jistě jde si dát více státnic v jeden den) ... Já třeba dělám první státnici už 5. měsíc, učebnice umím už nazpamět snad i pozadu a stále neúspěch, už si přijdu jako idiot ...
Po stížnostech třetáků, kdy většiná z nás už má jen jeden pokus na složení státní zkoušky, se udělalo od letošního roku nové pravidlo pro prvkáky. Pravidlo je takové, že v právku se na postup do dalšího ročníku musí splnit ta první státnice. No a my když nesplníme státnici ani na třetí pokus, jdeme ZNOVU do prvního ročníku, uznají se nám jen všechny zkoušky (tudíž ani seminární práce, ani již splněné státnice).

Ještě poznámka k Bakalářské práci ... na VŠEM jsou tři termíny obhajob, květen říjen a leden. Hraje zde další roli uzavření a ukončení studia na VŠEM, pro ty kdo tam nechodí další složitá věc k pochopení ... 99% z nás má tedy obhajovat v říjnu, včetně mně (pro lepší představu, z mé třídy kde je nás 70, obhajobu v květnu stíhá 1 holčina =o) a to zatím ještě možná). K obhajobám se nemůže, dokud nemáte splněné všechny tři státní zkoušky. Témata na Bakalářské práce na obhajoby v říjnu, byly vypsány na internetu 1.2.2010, do 1.4.2010 jsme museli napsat projekt BP, kde je jakoby obsah Vaší práce, stavíte si hypotézy apod., cca 4 stránky textu. Po 1.4.2010 se čeká 14 dní nato, než Vám udělí vedoucího BP, tudíž já ještě dnes nevím, koho budu mít ... A do 1.8.2010 musím odevzdat pracovní verzi BP a do 1.9.2010 finální verzi (která se od pracovní verze liší minimálně). V podstatě mám 4 měsíce na to napsat Bakalářskou práci, do toho dělám státnice a ještě normální zkoušky ze třetího ročníku (kterých je 6, v prvním a druhém ročníku 12 ...).

Na závěr ani nevím co dodat, pro ty kdo si myslí, že soukromá škola = zaplacený titul, bych se jen vysmála do obličeje a řekla, že absolutně neví "ocogou" =oD Studetni z VŠE k nám téměř utíkají s nadějí, že u nás jim to půjde ... ale opak je pravdou.
Já nyní jen doufám, že VŠEM vůbec někdy dodělám, zkoušky mám sice hotové, ale státní zkoušky nemají konce ... A taky přeci jen to není zadarmo.
Pro ostatní studenty VŠEMu, držím pěsti a těm, kteří už ji úspěšně absolvovali, jen tiše závidím a přeju jim to ! =o)

arrow
profile_image
TocikovaM
od 27. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na tuto vysokou školu nyní úspěšně složila zkoušky. Takže jsem na to celé zvědavá. Hlásím se na podnikovou ekonomiku na kombinované studium. Doufám, že budu spokojená a že to celé zvládnu.

Reaguji na TocikovaM: určitě zvládnete zkoušky? vždyt to vlastně ani zkoušky nebyly, ne ? ) přišlo mi to jen aby se neřeklo )

arrow
profile_image
TocikovaM
od 27. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zatnout zuby a hurá do toho

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené