Ahojky jde mi o tohle...můj muž má z prvního manželství dvě děti,ex-manželka mu je odmítá dávat na víkend...vlastně si vůbec nepřeje styk dětí s otcem,ty vychovává v představě že tatínek je velmi zlý a špatný člověk a tak vzniká kolotoč kdy se ona na děti odkazuje s tím že si otce nepřejí vidět.Všude jsem hledala a zjistila že dítě si nemůže určovat zda si kontakt s rodičem přeje nebo ne.Musím dodat že manžel je velmi slušný pracovitý člověk který se bohužel v době prvního manželství zamiloval a od rodiny po vzájemné dohodě kvůli jiné ženě odešel.V současné době platíme alimenty ale manžel tuto skutečnost začíná atakovat s tím že nemá vlastně šanci ověřit si zda jsou děti zdravé,spokojené .Rozhodl se že se vzdá rodičovských práv protože smírčí cesta k tomu aby mohl své děti vídat není možná.Vznikne zánikem rodičovských práv i alimentační povinnost?díky za jakoukoliv vaši radu a zkušenost.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na berunkaa:
Když se vzdá otcovství, tak samozřejmě přestane alimenty platit, to je jasný.Řešíme teď něco podobného, s tím rozdílem, že manžel má s ex čtyřletou holčičku, už jsme jí cca rok neviděli, protože manželovo ex si našla přítele a učila malou mu říkat táto, takže dítě na svého vlastního tátu rychle zapomnělo a teď už má jinýho tátu.A vzhledem k tomu, že dítě u nás už nebylo takovou dobu, tak jsme pro ní dva cizí lidé a tudíž už k nám ani nechce jezdit.Teď přišla jeho ex s tim, že by chtěla zapsat svýho přítele do rodnýho listu dítěte, ale když se dozvěděla, že by tím přišla o alimenty, tak si to zase rychle rozmyslela.Někdy mi přijde, že ty bejvalky jsou doopravdy pěkný sv...

cituji=Issabell28]Někdy mi přijde, že ty bejvalky jsou doopravdy pěkný sv...[/cituji]
Zase tak rychle bych neodsuzovala.
V roli bejvalky můžeš být raz dva, ani se nenaděješ.

arrow
profile_image
kamilka24
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám pocit, že s tím ex-manželka musí souhlasit.. a upřímně pochybuji, že to udělá, když se tím připraví o alimenty.
Nejde ještě nějak soudně upravit styky dětí s otcem?
Ať tak či tak.. držím palce.. tyhle situace jsou vždycky dost obtížný.. a smutný.. hlavně pro děti, který jsou "prostředníky" zášti mezi bývalými partnery.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

a bývalá manželka by souhlasila s tím aby se vzdal otcovtsví? kvůli alimentům o tom pochybuji. to by si každej chlap mohl říct že se vzdá otcovství a přestat platit....

arrow
Neprodává v Bazaru

Já myslím, že to nejde. Představ si všechny ty otce neplatiče-po kterých to vymáhá soud, kteří třeba i kvůli tomu sedí-ti by se vzdali hned. Myslím, že se můžou vzdát oba rodiče a pak jde dítě do dětského domova, k adopci atd. nebo ani jeden. Takto by na tom jeden rodič-ten který se stará o dítě doplácel...no a dítě si přece udělali oba. Nejsem si tím 100% jistá, ale mylsím, že ej to v zákoníku-nevím jak popsáno, ale nějak že to tam je, žě tato možnost nejde. Leda, že by souhlasila exmanželka.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True:
Tak v roli bejvalky samozřejmě můžu být raz dva, ale tak snad člověk má nějakou svoji hrdost a abych po někom chtěla, aby se vzdal otcovství a když najednou zjistim, že mi pak už nebudou chodit alimenty, tak se z ničeho nic rozmyslim a už to zase nechci, to mi přijde jako pěkná vychca...t! Tak dítě jsem si snad neudělala kvůli penězům, ikdyž mi u většiny, co znám, přijde, že ano.A ano s tím, aby bylo zrušeno otcovství musí souhlasit bývalá manželka.Jinak bych se v případě berunkaa obrátila na soud, v rozvodových papírech je určitě napsáno rozhodnutí soudu, kdy má děti manžel mít u sebe....

Cituji kamilka24: Nejde ještě nějak soudně upravit styky dětí s otcem?

Styk otce s dítětem nařídí soud a otec může u soudu napadnout,že mu ex děti dávat nechce,ale vzdát se rodičovských práv může pouze po dohodě s ex s tím,že si třeba eventuelně nový partner ženy děti osvojí.Sám otec se vzdát nemůže.Alimenty jsou nařízené a ty musí posílat jinak mu vzniká dluh,ten se řeší soudně a hrozí i vězení.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zbavení rodičovských práv je opravdu až ten poslední prostředek,jde o nejzávažnější zásah do rodičovských práv, rozhoduje o něm vždy soud a musí to být v zájmu dítěte. Nejde se jich vzdát jednostranně nebo třeba dohodou s exmanželkou. Důvodem pro zbavení musí být např. ohrožování tělesného a duševního vývoje dítěte, vybízení k trestné činnosti a nemorálnímu životu, týrání dítěte, ubližování na zdraví a jeho pohlavní zneužívání, atd. Což v tomto případě rozhodně není, takže pochybuju, že by manžela soud zodpovědnosti zbavil. To, že mu exmanželka nechce děti dávat rozhodně není důvod.
Pokud je exmanželka vdaná, tak připadá v úvahu jedině adopce dětí jejím novým manželem, jinak se alimentační povinnosti nezbaví...
Pokud manželovi ex nechce děti dávat, tak bych poradila nejdřív se obrátit na úřad pro sociálně-právní ochranu dětí, popř. na soud. Jednou jsou to jeho děti, a zbavovat se jich mi jako moc inteligentní řešení nepřijde. Jednou by toho mohl opravdu litovat....

arrow
profile_image
Baďula
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máme podobný rodinný případ, kdy se chtěl známý vzdát otcovství, protože dítě mu bývalá manželka odmítla dávat, i když vše bylo soudně dané. Ale bez souhlasu manželky se rodičovských práv vzdát nemohl. Nechtěla totiž přijít o alimenty. Teď si našla přítele, malý mu prý už i říká "taťko" a teď chce naopak ona, aby se vzdal otcovství se všemi vyživovacími povinnostmi. Jen nevím, jestli to je všechno opravdu tak jednoduché..Nemyslím si, že když si matka poví"tak a teď už nebudeš otec", tak soud přikývne a věc je vyřešena.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já si mylsím, že ale ať už se ex chová jakokoliv (nerozumně) tak by měl platit, jendous i to dítě udělal a s tím jsou spojené určité náklady. Jinak se samozřejmě obrátit na příslušné orgány, které by upravili to aby mohl své détě vidět.

arrow
Neprodává v Bazaru

A proč radši nedát k soudu, že brání otci ve styku s dětmi??

arrow
profile_image
Luiza
od 16. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji berunkaa: v době prvního manželství zamiloval

Cituji berunkaa: kvůli jiné ženě odešel

Cituji berunkaa: V současné době platíme alimenty ale manžel tuto skutečnost začíná atakovat s tím že nemá vlastně šanci ověřit si zda jsou děti zdravé,spokojené .Rozhodl se že se vzdá rodičovských práv

Tak to je opravdu velmi slušný člověk. Místo aby se dožadoval všemi prostředky styku s dětmi, tak uvažuje, že se vzdá rodičovských práv.
Takhle to díky bohu nefunguje...

ono milá Luizo těžko říct jestli si vůbec umíš ve svém životě představit situaci že každý měsíc posíláš téměř celou výplatu a nevíš zda je s ní nakládáno ve prospěch dětí.Prosila bych o radu spíš ty kdo mají podobnou situaci než psychlologický rozbor slova slušnost.

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na berunkaa: Tak záleží, co vlastně manžel chce. Podle mě by se měl domáhat styku s dětmi - pokud jejich matka nesvolí, podat návrh na soud na úpravu styku s dětmi. Rodičovské zodpovědnosti se nelze jen tak hala bala vzdát jednostranně nebo dohodou s matkou dětí. Pokud nad tím zlomil hůl, (situaci neznám, ale stejně mi to přijde víc než podivné), přijde mi jako nejschůdnější, aby nový manžel děti osvojil. Otcovství se vzdát nelze, může ho pouze popřít, ale jen do půl roku od narození dítěte.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené