arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mystique: V pořádku, já to chápu. Taky jsem mu řekla, že je idiot a zůstával mi nad tím rozum stát. Díky za rady

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji monca114: Chápu, že se stát ohlíží ne to dítě

Nikoliv na dítě, ale předně na sebe. Kdyby otce, kteří nejsou biologičtí, zbavili otcovství, tak hádej kdo bude na to dítě platit "výživné" ve formě dávek? Stát, potažmo my všichni.

Otec dítěte může popřít otcovství do půl roku věku dítěte nebo okamžiku, kdy se o jeho narození dozvěděl. V takovém případě, bude-li prokázáno, že otcem není, bude z rodného listu dítěte vyškrtnut.
Ovšem i když se prokáže, že muž není biologickým otcem dítěte, po lhůtě, není zbaven vyživovací povinnosti na dítě a je stále zapsán jako biologický otec a to proto, že se jedná v souladu se zájmy dítěte....jo to tak určitě!

Tuto situaci může změnit pouze státní zástupce, ale ten opět nebude jednat proti zájmům dítěte.

Popření otcovství lze, po lhůtě, provést pouze tehdy, pokud dá návrh matka a je jiný otec, nemusí být biologický, který by povinnosti rodiče převzal na sebe.
ALE, tento otec musí být dostatečně zabezpečen, aby jeho vyživovací povinnost byla vůči dítěti při nejmenším stejná nebo vyšší. V opačném případě soud takovou žádost může zamítnout, neboť není v zájmu dítěte.

Je to hnus a se zájmy dítěte to nemá nic společného!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené