arrow
Neprodává v Bazaru

Tak ať neposílá téměř celou výplatu, ale přiměřenou částku. Jsou to jeho děti!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Naštěstí to takhle nejde , aby se tatínek vzdal rodičovských práv. Věřím tomu, že by to udělala polovina vykutálených tatínků. Může se samozřejmě domáhat svých rodičovských práv soudní cestou.
Ale stejně pokud děti až budou větší řeknou, že tatínka vidět nechtějí, tak je prostě vídat nebude a platit bude muset bohužel dál.
Celou výplatu určitě neposílá. Soud mu snad určil přiměřené výživné k jeho výplatě a dvoum dětem.
Upřímně není jednoduché žít s rozvedeným partnerem a jeho dětma.

Člověk si jednou pořídí děti a měl by nést minimálně finanční zodpovědnost do jejich plnoletosti.
Hodně partnerů má pocit, že když se rozvedou, tak tím končí jejich povinnost k dětem.
Ženská co zůstane s dětma sama to má do budoucna daleko horší než chlap. Hůř se jí shání práce, když jsou děti nemocné je s nima doma ona. Plno nákladů na děti chlap ani neregistruje.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

zříct se nedá, jak už bylo psané a to ani v případě, že není biologickým otcem dítěte a má na to papíry (jednou je uvedený jako otec, či splňoval zákonnou podmínku, kdy je dané, kolik dní od rozvodu do porodu je ještě otcem)

soudit se s matkou jeho dětí, že neumožňuje styk s dětmi, soudit se o snížení alimentů, nechat přes soud doložit, za co matka jeho dětí utrácí peníze, zda jsou použity ve prospěch dětí

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na berunkaa:
Prakticky vzato se svých práv vzdát nemůže, zákon mu k tomu nedává možnost!

Může však nastat situace, že matka bude mít partnera a ten si bude chtít dítě osvojit, v takovém případě proběhne soud, kde Tvůj partner odsouhlasí osvojení a po té bude rozhodnuto o tom, že již otec není a otcem je nový partner matky.
Ovšem pokud je Tvůj partner více vydělávající..z toho se odvozuje výživné... a nový partner výrazně méně, tak to soud nemusí povolit.

Co se týká návštěv, tak Tvůj partner se má možnost bránit a to i soudně. Je na něm zda se s dětmi vídat chce či nikoliv, ale měl by si ujasnit, co opravdu chce. Není možné vázat výživné na návštěvy.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji matadi: za co matka jeho dětí utrácí peníze, zda jsou použity ve prospěch dět

Ty si u soudu o výživné nikdy nebyla, viď

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

ne, protože mám tu výhodu, že se vždycky dohodneme

bohužel známá tu výhodu neměla a musela dokazovat a soud rozhodoval zda je nebo není výdaj oprávněný - ono u ní to bylo tak, že otec platit nechtěl, tak si soudkyně vyžádala všechny výdaje, co musí synovi platia a věci, co musí kupovat, a to snad včetně per a gum do školy

z jiného případu vím, že prošlo i jako opodstatněný výdaj placení speciálních ( předražených) kurzů pro dítě, drahých značkových lyží a oblečení, a to i v tom případě, že se dala od jiné značky pořídil levnější varianta

nicméně, každé rozhodnutí je většinou na soudci, jak se on osobně k tomu postaví

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No ono je to většinou tak, že dítěti by měla zůstat zachována stejná uroveň jako před rozvodem, takže pokud dítě navštěvovalo předražené kurzy předtím, tak by mělo i po rozvodu a otec se musí podílet.
Pokud otec platit nechce, tak je samozřejmě lepší pro matku dokázat všechny výdaje, protože jinak to pak bude platit sama.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na matadi: Dohodnout se je naprosto ideální stav. Ovšem zde není ani tak rozdíl v soudci - pokud se rodiče nejsou schopni dohodnout...i když trochu ano, ale minimálně. Jako spíš ten důležitý fakt je, zda matka chce tak akorát nebo víc než je zdrávo a otec platí co má a nebo nemá snahu vůbec.

Obvykle je to tak, že pokud matka chce příliš a otec platí - soud výdaje matky nijak zásadně nezkoumá.
V případě, že matka chce normální výživné a otec se cuká platit cokoliv - výdaje na děti se zkoumají.

Takže asi takhle, taková je totiž praxe..to, že je naprosto špatně ví asi každý normální člověk.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co v případě, že žena vymáhá po muži alimenty, když není otcem? Bohužel je zapsán v rodném listě jako otec, ale on pak dělal DNA testy (mimo soud) a zjistilo se, že otcem není. Teď to byl řešit u právníka a on říkal, že pokud ta žena neuvede pravého otce, tak musí platit alimenty min. do 18ti let dítěte. Prý kdyby to řešil dřív (před půl rokem věku dítěte) tak by nemusel platit nic, ale teď už je na to pozdě. Testy dělali už 2x poprvé je však matka dítěte zfalšovala pro svůj prospěch. Jak tohle řešit dál? Přece není možné, aby platil na dítě až do jeho dospělosti, když není otcem? On je tady ten podvedený, ne matka dítěte. Samozřejmě mu dítě ani nikdy nevydala ani na procházku. Nikdy spolu nežili, ani nebydleli.

Cituji monca114: Nikdy spolu nežili, ani nebydleli.

Tak asi s ní někdy něco měl,když ho zná a uvedla ho jako otce a zřejmě si nebyl tak úplně jistý,jinak by se ozval hned po narození dítěte.Joooo holt stát to má zařízené tak,že matka je jistá vždy,otec může být i nejistý,ale když už nějaký je,tak platí......přece nebude na děti platit stát
Vše se musí řešit u soudu a pokud soud bude mít pochybnosti,tak ještě ten dotyčný zaplatí kromě alimentů i soudní výlohy.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: To je jasný, proto jí taky věřil, že je otec a pak nechaly dělat ty testy, který ona zfalšovala a ty otcovství potvrdily. Pak se něco od někoho dozvěděl že měla dlouho přítele (feťáka) a že to dítě je jeho a zase měl pochyby, tak tentokrát udělal testy on a zjistil, že otcem opravdu není a ona mu pak vše přiznala, i to, že ty původní zfalšovala a že věděla od začátku, kdo je otec, ale že on měl jít do krimu a ona byla na sociálce, tak prostě chtěla někoho oblbnout a dostat z něj prachy. Mě to připadá postavený na hlavu platit min. 18 let na dítě, o kterým víš, že není tvoje. To, že je jeho matka vypočítavá mrcha, za to dítě nemůže. Ale co ten chlap teď má dělat? Chápu, že to dítě má být zaopatřený, ale jeho pravý otec je feťák a je teď v kriminále a matka dítěte to stejně nechce u soudu přiznat. Jak se má ten chlap tedy bránit?

Cituji monca114: Mě to připadá postavený na hlavu

Mně připadá postavené na hlavu to,jak by asi mohla matka dítěte falšovat testy DNA na otcovství,které si nechal dělat chlap........nesmíš věřit všemu co ti nějaký chlap nakuká.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: Oni je dělaly společně, na její jméno a ona to pak zfalšovala. On je pak dělal sám, anižby to ona věděla a tam vyšlo, že otcem skutečně není

Cituji monca114: Oni je dělaly společně, na její jméno a ona to pak zfalšovala

Jak?Dva lidi odevzdají vzorky slin či jiné a z nich se udělá test........copak ta matka pracuje někde v laborce?

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: Nepracuje v laborce, ale poštu vyzvedla dřív a zapřela to, pak ty testy zfalšovala a jela na to místo, odkud testy posílali a poslala to na svoji adresu ona (nevím jak, ale prošlo jí to. Ona mu pak přesně vysvetlila, jak to udělala, ale tohle já přesně nevím) a pak to vyzvedli spolu (ty již zfalšovaný testy) a bylo to. No a pak se dozvěděl, že v době početí dítěte chodila s nějakým borcem. Tak začal mít pochybnosti a udělal testy tentokrát on sám a pravda vylezla na povrch. Podotýkám, že on s ní neměl žádný vztah, pouze se opili a pak.... Víš co

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené