1. . .6789101112. . .2728

S úžasem pročítám tuhle diskusi a nestačím se divit. Láska přes internet s muslimem, s člověkem ,kterého Fatma ani neměla možnost osobně potkat, čichnout k němu....ať si, holka, říkáš co chceš, máš růžové brejle jak hrom. Myslíš na dceru? Myslíš na to jak muslimská výchova zasáhne ji v jejím věku? Necháš ji tady a poletíš se vdát někam do ciziny? Co se stane s ní až tam budeš muset zůstat? Poměry v Alžíru nejsou nakloněny bílým ženám a blondýnám už vůbec ne. Počítáš vůbec s variantou, že ti tvůj internetový přítel lže a ty pojedeš do pasti? promiň, já jsem holka bláznivá, ale tohle bych si nikdy nelajsnula, abych tu nechala dítě a spáchala něco takového. Nebudu moralizovat, jen vyjadřuju svůj názor a pocity z tvého konání a věř mi, že jsi jedna z mála o které se opravdu bojím, ač tě vůbec neznám. Sama jsem měla několik internetových vztahů a se spoustou virtuálně dlouhodobě sympatických mužů jsem se setkala i v reálu a NIC Z TOHO NEBYLO, představa, že bych za nějakým takovým jela se vdát mi způsobuje husí kůži i na zadečku
Promiň mi mou šťouravost, ale co ti na to říká tvá nejbližší rodina? Říkáš, že jeho nejbližší rodinu znáš, zná tvá rodina jeho? Můžou tví nejbližší říct že ho znají a podporují tě?
Ať už se rozmyslíš jakkoliv, přeji tobě i nám, abychom o tvém případu nemuseli slyšet za 3/4 roku zvečerních zpráv na Nově katasrofický scénář ženy v krizové situaci v zahraničí. Nic si ze mne nedělej, já raději volím v myšlenkách tu horší variantu a žiju si svým bezpečným životem.

arrow
profile_image
Misty87
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nour
Naprosto souhlasím, s jeho kulturou i náboženstvím je seznámena, důsledky (i negativní) svého rozhodnutí si taky uvědomuje...Tak teď jen, aby jí to vyšlo! A ten risk je stejný jako v kterémkoli jiném vztahu.

Nour
Pravda je to jen její věc. Jen kdyby to byla moje sestra či kamarádka tak bych to prožívala s ní a přišlo by mi to jako velký riziko,takhle je mi do toho fakt šumák.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teda, já zírám, já si myslela, že se jedná o velice naivní 18 letou dívenku, která chce mít něco originálního, něco, co její kamarádky nemají. A ona je to dávno dospělá 30-letá ženská, ach jo No, teď už si skutečně myslím, že je pouze cesta k vízu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Fatmo, souhlas s tebou, že spálit se můžeš i ve vztahu s Čechem, a to pořádně. Souhlasím s mnoha argumenty z tvého příspěvku. Jsou naprosto správné, leč až časem jsem pochopila, že jednostranné. Jako bych slyšela sebe samu před patnácti lety. Já s Alžířanem žila, manželství nám vydrželo deset let, v jeho zemi jsem nikdy nebyla. Se svým mužem jsem se seznámila v Evropě, takže o nějakém striktním islámském životě vůbec nemohla být řeč. Já jsem např. zase oceňovala, že je v lecčems jiný než zdejší muži, já jsem v některých věcech možná moc puritánská nebo majetnická, nevím, jak to nazvat, ale třeba jak tady někdo psal, já bych se nešla bavit a tančit s kamarády svého muže, kdybych je náhodou někde potkala v baru a můj muž by tam nebyl. Přišlo by mi to zvláštní, i kdyby to udělal můj manžel. Já nevím, jsem možná v některých věcech asi z jiné planety. Tím nechci říct, že někoho, komu to přijde normální, odsuzuju, to vůbec ne, prostě spíš svůj postoj považuju za zvláštní, ale taková jsem. Tak proto mi i ta mentalita mého muže dost vyhovovala.
Problém nastal až tehdy, když jsme spolu začali žít v Čechách. Neuměl zpočátku jazyk, takže jsem já chodila do práce a on byl doma se synem. Nemusím možná říkat, jak to vypadalo. Táhla jsem rodinu finančně a domácí práce jsem musela dělat taky já, přece on nebude vytírat podlahu a umývat WC. Dost mě to vysilovalo. Pak se naučil jakž takž česky a začal chodit do práce, situace se uklidnila. Narodila se nám dcera. Jenže - v žádném zaměstnání nevydržel, dodržovat pravidla bylo nad jeho síly, hádky kvůli tomu, že měl jít v určitý den na Úřad práce a on se na to vykašlal, protože se mu nechtělo vstávat... No, zjistila jsem, že je to neustálý boj, byl jak další dítě. Neměla jsem na to sílu. Navíc jsem se za těch pár let někam posunula, vyzrála jsem, zjistila jsem, že máme úplně jiné názory na hodnoty v životě člověka, na zásady a priority, na výchovu. Chtěla jsem jít třeba po práci večer cvičit, to nebyl problém, ale přijela jsem v půl desáté a děti v teplákách od písku skákaly po gauči a tatínek spal. Prostě nějaký režim atd., to mu bylo cizí. Samo, že jsem to pak byla já, kdo je ráno nemohl dostat z postele, děti kňouraly, já jsem byla nervní, protože jsem spěchala do práce a musela jsem je zavést do školy a školky. Pak jsem já byla hysterka, že každé ráno doma ječím. No, je to na dlouhé povídání. Teď, po letech, kdy člověk už víc vidí jen to hezké, tak si říkám, že to nebylo až tak špatné, jenže - ruku na srdce - můžete si, holky, vážit chlapa, který se doma válí s ovladačem v ruce a ještě si pořád stěžuje? Chlapa, před kterým musíte schovávat peníze? Chlapa, který v klidu uzavře leasingovou smlouvu na auto bez vašeho vědomí, sežene si někde na černo potvrzení o příjmu, protože tito hoši si velmi rychle v okolí najdou takovéto pochybné kamarády stejné sorty - DAJ BOŽE LEHKO - a vy ten leasing pak musíte platit? Pak to auto zase prodá v bazaru atd....
Fatmo, samozřejmě, že netvrdím, že je ten vztah odsouzený k zániku. Můžeš mít štěstí a tvůj muž bude milující a pozorný manžel a budeš s ním šťastná - ano, i takový pár ve svém okolí znám, jsou spolu už 30 let. Jenže ten pán se v podstatě "poevropštil".
Než půjdeš do manželství, podívej se pořádně, jak to chodí v jeho rodině. Pokud se nepletu, chystáš se tam. Jak tam fungují, jak žijí. Jak se k sobě chovají, kdo má hlavní slovo. kde žijí, jak vypadá jejich bydlení. Hodně ti tohle všechno napoví. Je dost pravděpodobné, že ten model bude tvůj muž následovat. Přeju ti hodně štěstí. Pokud tě bude ještě něco zajímat, napiš mi. Tady bych mohla psát hodiny.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji nolita: Nour
Pravda je to jen její věc. Jen kdyby to byla moje sestra či kamarádka tak bych to prožívala s ní a přišlo by mi to jako velký riziko,takhle je mi do toho fakt šumák.

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jsem byla v obou situacích, nesouhlasila jsem s jejich "budoucími" muži a to jsem je znala. Jeden z nich mi dokonce dělal návrhy, samozřejmě jsem to hned zatepla vybalila, ale tím jak jsem sama předtím proti němu brojila jsem jí asi nepřipadala dost důvěryhodná a nakonec jsem byla já ta špatná. Pokud má někdo někoho rád a nesetkává se s pochopením v okolí,tak se většinou ještě víc uzavře a chrání si svůj vztah. Už se nikomu do ničeho nepletu, svoje rady si nechávám pro sebe. Ten kterýmu chceš něco vymluvit si to vymluvit nedá. Na to už je pak nejlepší a si sám natluče. Toto jsem myslela tak nějak všeobecně, ne na Fatmu.

Holky, už jste se někdy setkaly s mladým klukem, který by se hrnul do ženění?
Pokud se chce kluk ve 22 letech oženit s holkou o 8 let starší, s dítětem, kterou zná pár měsíců přes internet, tak na tom je něco divného a to mi nikdo nevymluví. Je to
hodně zvláštní a také za tím vidím vízum, možnost dostat se do Evropy ...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Holky, už jste se někdy setkaly s mladým klukem, který by se hrnul do ženění?
Pokud se chce kluk ve 22 letech oženit s holkou o 8 let starší, s dítětem, kterou zná pár měsíců přes internet, tak na tom je něco divného a to mi nikdo nevymluví. Je to
hodně zvláštní a také za tím vidím vízum, možnost dostat se do Evropy ...

Já pro sebe už bych znovu nešla do vztahu přes internet, i když pár let zpět jsem k tomu taky inklinovala. Nešla bych do vztahu s žádným cizincem, který se nedokáže za mnou dostat sám, nebo který tu už nežije. Okolo sebe mám hodně takových sňatků a la "víza". Pravda jsem k tomu skeptická, ale tenhle názor nikomu nevnucuji. Fatmě přeji a jí to vyjde.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nour
Víš,já se prostě nemohu zbavit dojmu,že Fatma je zaslepená a nechce nic vidět ani slyšet,ani mě nepřesvědčila,že o jeho mentalitě,životě atd.. něco ví.Ona vidí jeho krásné oči,které jí nelžou.Já to nepochopím,mě prostě nejde do hlavy to její rozhodnutí,na základě internetu¨a jeho osobu nezná a jak říká,že zná jeho rodinu,ne nezná.Vše je to virtuální svět,do kterého se vžila a ten jí vyhovuje.
Ty na mě působíš jako velmi inteligntní žena,která oparavdu ví,o čem mluví,kdežto Fatma na mě působí úplně opačným dojmem.Omlouvám se,ale je to tak.

Na této stránce bod číslo 8 je zajímavý,znamená to snad,že pokud se vdám za muslima v jeho zemi a jsem tedy muslimkou,tak platí tento bod?

http://pravdaoislamu.cz/index.php/2006/09/28/zensk y-raj/

arrow
Neprodává v Bazaru

Laky
No pokud čerpáš informace na protiislámském serveru, tak to teda potěš. Se nedivím, že máš tak zkreslené představy. Tím tě nechci urážet, jen poukázat na to, že to jako zdroj objektivních informací nebude úplně ono. Jinak abych ti odpověděla v bodě č.8 platí všechno a nebo nic. Záleží na zemi a na jedinci. Dle Koránu má žena plné právo se vzdělávat, je jí to více než doporučeno, stejně tak se vídat s rodinou, a pracovat jí je dovoleno, ale měla by nějak pořešit domácnost, takže z toho co vydělá dá pár šupů na nějakou hospodyni či co a zbytek je její. Kolikrát se mi otevírá kudla v kapse, když vidím co ti rádoby učenci vypustili z huby. To se pak nedivím, že je Islám tak populární. Ale aby jsem byla objektivní je hodně těch, kteří zakazují manželkám snad vše, žádný respekt tam není. Ale to se týká většinou těch více striktních uzavřených zemí, lidí s malým nebo žádným vzdělaním, chudých, někde na vesnici. Korán ani nečetli, páč číst neumí. Jejich žena taky ne, a nemá šanci se nějak domoct práva, a její vlastní rodina ji nepodpoří. Ale to nemá se samostatným učením Islámu moc co dělat.

Nour
A proč teda se většina odvolává na Korán a pak se podle toho neřídí?
Vím,že každá víra je zneužitelná,fanatikem může být kdokoliv,ale holt muslimský svět je extrém,alespoň v tom se mnou souhlasíš?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Nour
A proč teda se většina odvolává na Korán a pak se podle toho neřídí?
Vím,že každá víra je zneužitelná,fanatikem může být kdokoliv,ale holt muslimský svět je extrém,alespoň v tom se mnou souhlasíš?

V čem přesně je extrémní? Nepochopila jsem ten příspěvek

Nour
ve jménu Aláha WTC například

arrow
Neprodává v Bazaru

Laky
Aha, no a co víš třeba o křesťanech a terorismu tam. Víš vůbec o nějakých útocích? Nemyslím 1000 let zpět, ale v novějších dějinách. Promiň ale mě unavuje se vyjadřovat někomu, kdo furt chce někde rýt a chce být ujišťován že on má tu pravdu a Islám je špatný. Myslím, že se snažím objektivně (alespoň doufám) tady odpovídat na příspěvky, ale to samé očekávám i já pro nějakou smysluplnou debatu. Pokud je vyloženě někdo předpojatý, tak je to jak házet hrách o zeď. Pokud chceš vědět proč někdo dělá něco ve jménu Boha (to je velmi lehce zneužitelný), tak je nejlepší se zeptat přímo zdroje. Měl by být podle posledních informací někde v horách mezi Pákistánem a Afghánistánem. Já s tím co se stalo nesouhlasím, stejně jako 90% muslimů na světě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené