Laky
No, tak trošku se musím zastat Laky. Aby dnes umírali muslimové rukou křesťanů, není obvyklý obraz, ale v minulých dnech bylo upáleno několik muslimů včetně dvou dětí za to, že konvertovali ke křesťanství.

bono
Tak tak, ale tím to rozhodně nechci "natřít" Nour, jen - nejde vzpomínat na to , co se dělo před 1000 let, ale jací jsme dnes MY. A jako takové nás bude soudit Bůh a já věřím, že je stejný pro všechna náboženství, bez rozdílu rituálů - že hledí přímo k našemu srdci.

arrow
profile_image
cutworm mojeid
od 8. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mně to taky přijde hrozně naivní. Původně jsem si myslela, že je Fatmě taky tak 18 let...bohužel pobláznit se může člověk v každým věku.

Před pár lety jsem byla v Tunisku. Po návratu jsem náhodou narazila na tuhle diskusi:
URL ano, jsou to hlavně animátoři v Tunisku, takže ti, kterým jde v 99 procentech jen o jedno....Před rokem tam holky psaly, jak se chystají na svatbu s klukem, kterého viděli 11 dní na dovolený....Téma "svatba" bylo plné nadšených holek...nyní (po pár měsících, max. po pár letech) se začíná plnit téma "rozvod s tunisanem"....

Tím samozřejmě neříká, že mezi nimi nejsou i ti, kterým to fakt vyšlo, jsou šťastní...Přeju, aby to fatmě vyšlo, ale já jsem k tomu hooodně skepická.

A ještě jedna otázka...jak se s ním Fatma seznámila? Asi jsem to někde přehlídla...

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bono: O křesťanských útocích či teroristických akcích vedené proti muslimům nevím

Také si teď na žádný nevzpomínám, nicméně je to pár let, kdy se v Irsku masakrovali katolíci a evangelíci navzájem... Fanatismus není výsada muslimů, bohužel se ve všech světových náboženstvích vždy najdou lidé, kteří budou vraždit své bližní ve jménu Boha.
Myslím, že ale toto není obsahem tohoto tématu.

Osobně mi přijde velmi riskantní vlítnout po hlavě do virtuálního vztahu, bez ohledu na rasu, vyznání a věk . Fatimo, moc ti přeju, aby vše proběhlo podle tvých představ. Přesto nebo právě proto doporučuju dát si studenou sprchu a střízlivě vyhodnotit všechny informace a raději se trochu držet zpátky dokud tyto relevantní informace nebudeš mít... Přece jenom, nejdeš do toho sama, ale s dcerkou...

arrow
Neprodává v Bazaru

Mně třeba přijde smutný, že někdy před měsícem v německu na soudě zastřelil muž muslimku, jen z čiré nenávisti, její manžel jí šel bránit a policajti tam začali pálit po něm. Neviděla jsem o tom zmínku ani v jedněch českých novinách. Pokud něco takového proběho, tak jen že střelba na soudě. No hlavně že víme, co se stalo křesťanům v Pákistánu. Obojí je hrozné, ale jen o jednom se píše.

toni
Tak to je bohužel taky pravda a nelze to přehlížet, právě nedávno ETA způsobila zase nějaký masakr. Teď mne tak napadá, že se vlastně nedá ohánět žádným náboženstvím, jen tím, které nosíme každý z nás v srdci a které je soucitné, chápavé, otevřené a milující...

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Romísek: tak napadá, že se vlastně nedá ohánět žádným náboženstvím, jen tím, které nosíme každý z nás v srdci

...naprostý souhlas...

Cituji Nour: v německu na soudě zastřelil muž muslimku, jen z čiré nenávisti, její manžel jí šel bránit a policajti tam začali pálit po něm

Dej sem zdroj, ráda bych si to přečetla... Jinak nějaký Severeomaričan zase nechal kvůli křesťanské víře umřít dceru na cukrovku, dnes je to na netu. Tmářství bylo je a bude, bohužel.
Problém je hodně v tom, že se fundamentalisté a teroristé se prostě islámem zaklínají, mají ho, řekla bych, plnou pusu. Tak to je potom trochu pro islám nevýhoda, když ho tak hlasitě a krvavě reprezentují zrovna takoví lidé.
Ono asi ale ani tak nejde o náboženství, jako spíš o chudobu. Když se na bohatství země, zejména ropném, podílí 2-5% obyvatel, a ten zbytek je od od toho odříznutý, tak se ta frustrace musí proti něčemu obracet. Bělohradský nedávno napsal, že komunismus byl jen způsob, jak rychle industrializovat a mocensky se prosadit, obojí se Rusku podařilo, stala se z něj velmoc. Doufám, že nás cos podobného nepotká s islámským fundamentalismem, ideologie jsou mocné zbraně.

Cituji toni: Fanatismus není výsada muslimů, bohužel se ve všech světových náboženstvích vždy najdou lidé, kteří budou vraždit své bližní ve jménu Boha.
Myslím, že ale toto není obsahem tohoto tématu.

Téma zní "Zamilovaná do Alžířana". Je pravda, že jsme se dost odklonili, ale je to právě proto, že každý takový vztah je daleko více spjatý s náboženstvím, než kterékoli jiné vztahy. Myslím, že každá holka, která si myslí, že pro lásku udělá všechno na světě, vlastně vůbec netuší o co v tomto muslimském světě jde a ani žádná ze skušeností, ať už negativních, nebo pozitivních není přenosná.

Je to pravda, jsme OT.

Cituji hašlerka: Tmářství bylo je a bude, bohužel.

Tak to je pravda, jen jsou země, kde se přece jen spíše dočkáš spravedlnosti, a já tu naši v tomto směru přece jen za takovou považuju více, než některé muslimské země, kde se práva žen rovnají nule.

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

hašlerka
Romísek

Cituji Romísek: Je pravda, že jsme se dost odklonili, ale je to právě proto, že každý takový vztah je daleko více spjatý s náboženstvím, než kterékoli jiné vztahy

To je taky pravda

Romísek
Když on je to opravdu jiný svět, nemluví řečí práv, to je náš, západní jazyk, naše senzitivita a náš svět. Nemůžeme tam jen tak vyvézt naši kulturu, to by nikam nevedlo, ale na druhou stranu, nemůžeme naši kulturu jen tak dát všanc, ať je každý pánem ve svém vlastním domě a stará se o dobré sousedské vztahy.
No, on se pořád hledá nějaký globální étos, možná tudy někdy v budoucnu povede cesta... ale spíš myslím, že všechny zásadní odlišnosti nakonec převálcuje globalizace. Fakt už mlčím, už mlčím...

arrow
profile_image
ija
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fatma

Nic o tobě nevím, jestli máš práci, jestli jsi byla vdaná za otce své dcery - tedy jakou máš životní úroveň a kolik procent z ní tvoří alimenty na dcerku. Jak jsem řekla nevím, ale co by bylo s dcerkou, kdyby ses prostě nemohla po svatbě vrátit? Kdo by jí dostal do péče? A co kdybys s ní přeci jen odjela na návštěvu a tvému novému muži se nechtělo pracovat ani vás pustit zpátky. Jak by reagoval otec dcerky?

Je to neuspořádané, jen jak se mi honí trocha z mnoha otázek hlavou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji hašlerka: Nour
v německu na soudě zastřelil muž muslimku, jen z čiré nenávisti, její manžel jí šel bránit a policajti tam začali pálit po něm

Dej sem zdroj, ráda bych si to přečetla...

http://www.int.iol.co.za/index.php?click_id=68&art _id=nw20090703111139555C570353&set_id=1
tady je jinak se to dá vyhledat na googlu pod Egyptian woman killed in German court

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené