Cituji Kirkuše: Paráda, čím jsi to natřela a kolik vrstev?

Stejně jako tu skříň ze začátku diskuze - balakryl bílý mat. Asi to není nábytek, který si chci nechat na věky, takže jsem se nezabývala výběrem nějaké kvalitní barvy.

Cituji haushinka: stolek krásný, ale ta krabice je naprosto dokonalá

Krabice je jen taková znouze ctnost Celé je to teď jenom provizorní, do měsíce z nej bude malý jídelní stůl k těm dvoum bílým Ton křesílkům, ale jelikož ještě nemám pracovní stůl a už se mi nechtělo mít neustále notebook v posteli, tak jsem to vytvořila takto.

taky takhle různě brousím, natírám a čalouním....fandím všem co ze starého "harampádí" dokáží vykouzlit ještě pěkné kousky nábytku

arrow
profile_image
adell.k
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na darig: tak to je povedný!! moc pěkný!

Nádherné téma! sama se do rekonstrukce chystám a miluju starý nábytek, mám ho k dispozici habaděj a bráním vlastním tělem ta rostlina na skříni je samolepka? Je moc pěkná. Jsi moc šikovná.

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tineski: Klasika Balakryl bílý mat, padly na to skoro 3 malé plechovky, před nátěrem jsem trošku zbrousila smirkovým papírem.

To je celý postup? Jen zbrousit a natřít? Jednu vrstvu? Jak to dlouho asi trvá? Zní to tak jednoduše A kde jsi koupila nálepku?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji pedagogus: Jednu vrstvu

Bílé bych dala aspoň 2, spíš 3, sama uvidíš, jak to bude prosvítat

Cituji pedagogus: Jednu vrstvu

Jak píše darig, dávala jsem 3 vrstvy. Nálepky jsem dostala kdysi k nějakému osvěžovači, válely se tu v koutě, tak jsem je použila. Musím říct ale, že už se začínají po nějaké době loupat, takže vezmu do ruky štětec a bude se malovat.

Cituji pedagogus: Jak to dlouho asi trvá? Zní to tak jednoduše

A trvá? za odpoledne bylo "vymalováno" . Já se s tím teda moc nemažu, kdybych věděla, že to není dočasná záležitost, tak bych se asi ještě víc snažila. Ještě přidám nedodělanou truhlu (vyhrabala jsem starej peřináč) - technika stejná, jenom na vyklápěcí dvířka jsem použila techniku decoupage

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Tineski: nedodělanou truhlu

Až ji doděláš, tak jí sem dej a napiš co jsi vše a jak dělala Těším se, vypadá to moc hezky..

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lze natírat i jinak než na bílo? Jaká světle hnědá je třeba hezká?

Cituji darig: Těším se, vypadá to moc hezky..

Díky díky, dodělám ji hned jak skončí zkouškový...holt už na to není mezi prací a školou čas.

Cituji pedagogus: Lze natírat i jinak než na bílo

Já myslím, že jde natírat přeci na jakkoliv akorát pokud bych natírala na nějakou světlejší barvu (což mám právě v plánu na spodní čelo toho starého peřináče), tak udělat pod to bílý základ.

Nejjednodušší je si koupit bílou barvu a k tomu tónovací a zkusit si namíchat sama, zkoušet někde na zadní straně nebo kde to nebude vidět, jak to bude vypadat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak co nějaké novinky?strašně se o toto téma zajímám..chci si tak udělat do meho budouciho bydlení nábytek ze starých skříní,protože jsou perfektní praktické a kvalitní, takže je předělám a budou skvělé..už se těším až si to v létě na nějaké malé vyzkouším...potom dám fotky..ale musím počkat do léta ,doma se s tím ted patlat nebudu když to není akutní..a na zahradě by to asi zapadlo do dvou metrů sněhu....Ale máte to krásné...
Tohle už jsem to davala do jineho tematu..ale libi se mi veci z teto diskuze..hlavně zelený stolek z palety(na nekteré z posledních stránek )
http://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=18891

Cituji Peg: ale musím počkat do léta

Jsem na tom aktuálně úplně stejně, protože bydlím v bytě, sice mám balkon, ale žádný prostorný a hlavně ne krytý. K rodičům do domečku to nemám blízko a ikdyž je tam dílna, kde bych si mohla něco šudlit, tak bych ji musela napřed pořádně vytopit . K příteli to mám dost blíž, ale na topení platí to stejné. Takže na nějaké výrazné řezání, hoblování a přetírání si budu muset chvilku počkat.

Teď si maluju nějaké obrázky a vytvářím vlastní blog, a do toho blbého peřináče se mi vůbec nechce, hrozně bych si to tu zasmradila tou barvou. Aktuálně předělávám hnusné papírové ikea krabice, šiju nějaký dekorace a strašně mě svrbí ruce a těším se na oteplení.

Chystám něco takového nad postel, protože tam mám zatím jen jeden obrázek, a je to fakt prázdné:

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já přidám alespon ten jeden jedinný stoleček,který jsem tak trochu předělala. je pouze natřený na fialovo..žádná velká rekonstrukce. Ale byl to takový ten starý hnědy poškrábaný stolek po babiččce(ta horní deska vypadala asi tak jako ta na přiloženém, druhém obrázku, jen pro představu.)
Mám fialový pokojík a potřebovala jsem stolek, tak jsem natřela ten starý, protože byl pořád perfektně pevná a nerozbitý
Jinak zrovna mi tady svitilo do oken sluníčko,takže ty svetlé fleky jsou stíny

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené