arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

jataky
žiju v normál světě, kde kolem lidé pracuji. Neznám takové paničky, co by tohle dělali. A popravdě ani nemám moc kamarádů, jelikož lidem nevěřím. Poslední kamarádka se moc dobře nevybarvila, zakladala jsem tady o tom diskuzi. Takže opravdu se s takovýma lidma nestýkám.
Asi proto mám omezené možnosti posoudit realitu v těchto kruzích.

jataky díky za odpovědi... ta citace ale byla přesná, doslovně...já jsem to pochopila tak, jak to bylo podáno, pokud to ma překlad, sem s ním...pochopila jsem, že vyloženě nejsi proti nám, domácím puťkám, ale že třeba Tvůj respekt nemají...já jsem moc ráda, že na Tebe pohodobě působím, já s Tebou s oblibou diskutuji a mám radost, že máš dobrou práci a že se Ti dobře vede, a to jde, ne??....u Lisy mám právě obavu, že neudrží v praxi své emoce na uzdě a klidně něco takové řekne, když ne do očí, tak za zády a potom bude mít smolíka, když se to klient dozví...třeba se pletu, ale zatím ten pocit takový mám...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

jataky
Ok, jsem neurotik - prostě si někdy něco vezmu, i když to tak není.

Já neodsuzuji nikoho, je věc každého, jak si zařídí svůj život (pokud tím neubližuje ostatním),
neodsuzuji ani ty, které si hledají cíleně bohatého chlapa, nevidím důvod, proč by mě to mělo
pohoršovat. A každá mince má dvě strany, měla jsem kamarádku, která měla bohatého přítele, do práce chodila, ale nebylo v tom nic ušlechtilého, důvod, proč chodila do práce byl ten, aby se mohla chlubit, co má zase nového a značkového. Prostě potřebovala být vidět...
I takové jsou mezi námi.

Cituji Adka: Ty jsis uměla vybrat, správný chlap, šikula a ještě zajíček!

Jo jo , a představ si, že to byl můj první chlap, o kterého jsem zavadila v 17 letech

V dnešní době si člověk nevybere, když pracuješ hodně a máš dost peněz, tak jsi hamták a nenažranec, když nepracuješ, tak jsi líná vyžírka . Ach jo, milý český národ

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Natýska: pokud to ma překlad

Nejobecnější překlad je, žij tak, aby ses mohl/a svobodně rozhodovat.
Citace z první strany je jedna z mnoha cest, kterých lze tohoto dosáhnout. Bylo v tom trochu nadsázky, proto to amen a smajl na konci. Jsou i jiné cesty (ať si každý vymyslí tu svou).

Cituji Natýska: citace ale byla přesná, doslovně

Doslovně sice ne, ale to už je slovíčkaření.

Cituji Natýska: pochopila jsem, že vyloženě nejsi proti nám, domácím puťkám

Obecně ne. Proti čemu jsem - tj. kterých žen si já nevážím - je nerovnováha ve vztazích. Psala jsem o tom na začátku. On maká 12 hodin denně, ona doma dělá 3 hodiny denně a pak jde na kafíčko a za svými koníčky. Ano, takové ženy si já nevážím a nevážila bych si sebe, kdybych takhle měla fungovat a připadala bych si jako vyžírka.

Cituji Natýska: a potom bude mít smolíka, když se to klient dozví

Já si to nemyslím, ale to už je její věc.
tyweee
Buď ráda, znám pár, kde on ji zabezpečuje a ona je tak závislá na tom životním standardu, že on před ní klidně hovoří o tom, kdy ve kterém veřejném domě byl a s kým... síla, co? A je to jen jeden z příkladů..

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mikyska: když pracuješ hodně a máš dost peněz, tak jsi hamták a nenažranec, když nepracuješ, tak jsi líná vyžírka

hahaha, musím souhlasit ... práci za penězi skoro nikdo nevidí...

Cituji Mikyska: Jo jo , a představ si, že to byl můj první chlap, o kterého jsem zavadila v 17 letech

To je moc hezký a vzácný!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

jataky
To je hnus. Tady si ta ženská neváží sama sebe. Pro mě je důležitý to, aby dávala lásku a i ji měla od koho přijímat.
Žít v mrtvým citovým vztahu za to, abych si udržela určitý standart je hnusný, nechutný a chápu, cos psala.

Cituji jataky: Ono záleží, co si představuješ pod pojmem nezávislá. Pro mne to znamená, že mohu kdykoliv učinit svobodné rozhodnutí - odejít či naopak zůstat, atd. atd. Tj. svoboda rozhodování v nejširším slova smyslu. A není to pro mne móda, ale životní postoj.

Ano,já to myslela tak,že například dnes je modní jít s přítelem na večeři a každý si tu svou zaplatit.V době,kdy jsem randila já to bylo skoro urážka,kdybych řekla,že si svou útratu zaplatím.
V době mého randění bylo tak nějak normální,že buď ten "chlap" na večeři má pro oba a nebo nic.Ale zase je pravda,že já tenkrát studovala a tím pádem u mě nikdo nepředpokládal dotace od rodičů(i když nebyly malé).Tak nějak mi přijde,že v dnešních vztazích,které jsou čerstvé a začínají nedají ženy šanci mužům,aby jim předvedli,jak se o ně budou umět eventuelně v budoucnu postarat.Když třeba budou doma s dětma.
Vždyť tenhle model je starý jak lidstvo samo,žena pečuje o "krb" a muž je lovec,který zajistí,aby bylo co jíst.Zdá se mi,že my v mužích toto ničíme právě tím rozdělením účtů a podobně.
Neříkám,že muž by měl padat na ústa za každou cenu,aby žena mohla být doma,ale pokud těch "pár tisicovek" co by donesla v rozpočtu nechybí,tak je lepší když se stará o krb a není uhoněná.Samozřejmě by to šlo i obráceně.Ale to píšu o manželství.....je jedno,kdo ty peníze domů donese,hlavně když těm dvěma to vyhovuje.Ono je to přeci "v dobrém i ve zlém s tebou zůstanu" a tak může být v domácnosti klidně i chlap,pokud by žena měla lepší práci a bylo by potřeba zajistit domácí krb.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pumpkin: nebo lze být napůl nezávislá,

Ano, lze. Já pracuji a je to k ničemu, co se peněz týče. Vydělám právě na půl své režie. Právě jsem si přinesla 3 nové Triumphky, jednu tu měňavou, co je všude v časopisech.
Ale stejně jsem ráda, že doma nezůstala Marie Sklodowská, Maria Callas a Maria Magdalena Dietrich.
M.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: například dnes je modní jít s přítelem na večeři a každý si tu svou zaplatit

Nemyslím si.

Cituji Laky: žena pečuje o "krb" a muž je lovec,který zajistí,aby bylo co jíst

Já myslela, že pravěk s muži lovci a ženami sběračkami je za námi...

Cituji Laky: ničíme právě tím rozdělením účtů

Toto bych osobně v manželství nedopustila. Ani takovéto vše napůl, ale na druhou stranu, každý jsme vyrostli v jiné rodině, máme jiné zvyky a vyhovuje nám něco jiného.

Cituji Laky: ...je jedno,kdo ty peníze domů donese,hlavně když těm dvěma to vyhovuje

No právě, a proč se tedy v modelu žena v domácnosti - nikoliv málo často - stane, že partner přestane bez vědomí dotyčné ženy hradit její pojistné na sociální zabezpečení a zdravotní? Že by někomu z těch dvou ten model nevyhovoval? Že by to "udržování krbu" nebylo pro něj zas taková hodnota? Není výjimkou, že ona to, že nemá pojištění, zjistí až x let poté, když se něco stane.

jataky

No právě, a proč se tedy v modelu žena v domácnosti - nikoliv málo často - stane, že partner přestane bez vědomí dotyčné ženy hradit její pojistné na sociální zabezpečení a zdravotní? Že by někomu z těch dvou ten model nevyhovoval? Že by to "udržování krbu" nebylo pro něj zas taková hodnota? Není výjimkou, že ona to, že nemá pojištění, zjistí až x let poté, když se něco stane.

Tak to přeháníš, ne. Takové věci si snad každý musí hlídat sám a ne spoléhat na jiné. A je to pouze chyba těchh žen, že neví o neplacení pojištění. A že by někdo zjistil až po letech, že nemá zaplacené zdravotní pojištění ? Divné? Nechodí k lékaři ? Pokud je to její sociální a zdravotní pojištění, tak si jeho placení musí zajišťovat sama. Já jsem v domácnosti a o tyhle "své " věci se starám sama. Ani by mě nenapadlo obtěžovat tím partnera.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Píďalka
Zdravotní pojišťovny, zejména VZP, když neplatíš tak tě třeba na to neupozorní X let, že máš dluh a penále. Bohužel
Každopádně tohle si fakt musí hlídat každý sám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené