1. . .45678910. . .5960
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Personální mě info, že v době neschopnosti nelze dát výpověď. Musela bych se nechat uschopnit, dát výpověď a pak zase neschopenka.
Ale obě jsme se shodly, že mám normál šefovou, který když řeknu, co a jak, že se zády doma budu dýl, tak se dohodnem na tom, že až budu uschopněna, tak tím dnem nebudu už tam pracovat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Píďalka
Podivej, cö jsem našla na netu - můžete se přihlásit k dobrovolnému důchodovému pojištění a platit si pojistné ze svého. Minimální výše pojistného v roce 2009 činí 1649 Kč měsíčně.

Tak třeba to fakt šlo dolů. Stejně si písnu na sociálku.

tyweee
Ahoj, jsem doma skoro 16 let a nemůžu si stěžovat. Práce a kolektiv mi rozhodně nechybí. Nejprve jsem byla na mateřské (mám 3 děti) a pak už jsem byla tak zvyklá, že jsem doma zůstala. A že mám dvě děti do 15-ti let věku, platí za mě sociální stát. Doma se rozhodně nenudím, dopoledne, když jsou děti ve škole, buď trávím na netu, nebo courám po městě, popřípadě uklízím. S kámoškama se scházíme na kafčo, takže odříznutá od společnosti taky nejsem. Možná někdy v budoucnosti, až budou děti dospělé, se taky zapojím do pracovního procesu, ale zatím o tom neuvažuji.

Amalka
Stát za tebe žádné sociální neplatí. Platí za tebe pouze zdravotní pojištění, tak bacha. Nevznikne ti žádný nárok na důchod, pokud nemáš odpracované roky nebo si sama neplatíš sociální pojištění. To by jsme po státu chtěly hodně, sedět doma a ještě za to v budoucnu pobírat důchod.

tyweee
Tak to si musím taky znovu obvolat. Přišlo mi to tenkrát moc. Úřednice mi říkala pokud budu doma rok či dva, tak to není důležité. A navíc rok zpět se dá doplatit. Je fakt, že třeba dva roky bez placení nemohou výrazně ovlivnit důchod.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Píďalka
Mě se se sociálkou stalo, že mi kdysi říkali, že není povinnost si ja´ko OSVČ pojišťovák, platit sociální a pak to po mě chtěli. To jsem se smála, že si jde pro info na úřad a oni ti tam řeknou něco a pak je to jinak

Já se právě rozhoduji, zda to sociální, či ještě jedno penzijní. Furt straší, že důchod stejne nebude žádná sláva.

Píďalka
JJ, překec, samozřejmě zdravotní. Omlouvám se.

Cituji jataky: Nechci brát iluze a doufám, že se ti to ani nikdy nestane (věřím, že se o sebe umíš postarat ), ale hooodně často jsem viděla ženy, které říkaly to co ty a pak si jejich drahý manžílek nabrnknul někoho jiného (většinou mladšího) a vypadalo to, že jim po rozvodu nezůstanou vlastně ani ty oči pro pláč, protože drahoušek byl tak milý, že vše ulil jinam mimo manželskou pokladničku.

S tím máš naprostou pravdu a já doufám, že se mi to nestane, jsem optimista, ale určitě bych se o sebe uměla postarat, kdybych prostě (fuj) musela. Ale u nás je to tak, že manžel vydělává a doma nehne prstem - máme barák a zahrádku, a co se doma podělá, to je na mě si to opravit, nebo zvelebování čehokoliv. Zrovna teď jsem vypouštěla v celém domě radiátory, protože odpoledne budeme se sousedem vyměňovat na za nové no a manžílek přijde k hotovému. Myslím, že si mě taky za to váží, že jsem docela technický tip a se vším okolo domu a zahrady si dovedu poradit a tak nějak ho k tomu nepotřebuju. A on když přijde z práce, tak může jen odpočívat a ne že ho čeká další šichta doma Taky si někdy dělám srandu, že kdyby něco, tak jde s igelitkou a barák je můj

Ahoj koukám na diskuzi a doufám že nebude vadit můj názor.
Mám muže ,ktery vydělává moc moc do práce chodit tedy nemusím ,ale neumím bejt doma ani na mateřské pracovala jsem jak byly dceři 3 týdny sice jen pár hodinek denně ,ale nevydržela bych,ale teď by mi bylo trapně i kdyby si to muž přál,prosil- bejt doma,závislá na chlapovi a co pak jak tě opustí to budeš uplně vyřízená

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mikyska: a ne že ho čeká další šichta doma

Tak já pracuju a mojeho teda doma žádná šichta nečeká, bohužel, na všechno se synem říkají:" To je babská práce", a mám to.

bublinka24
taky hodně záleží na manželovi, kdybych s mým mužem měla jiný vztah než mám, možná bych taky chtěla svojí práci a svoje peníze, ale my vždy spolu pracovali v rodinném podniku, který teď už není a manžel podniká a já mu doma pomáhám s účetnictvím, fakturováním atd, ale je toho málo, tak 2 hoďky týdně, takže spíš nedělám, než dělám. A hlavně nepočítám s tím, že mě opustí, to bych byla vyřízená, myslím ne finančně, protože nějaké zajištění člověk má, ale určitě citově.

Cituji Maria: mojeho teda doma žádná šichta nečeká,

no já myslela takové chlapy, kteří přijdou domů z práce a čeká je nějaká rozdělaná prácička na baráku nebo zahradě, myslela jsem ty, kteří zrovna nemají novou vilu sakumprdum se vším hotovou. To právě mého muže nečeká, se vším si musím poradit já, a mě to baví, právě proto, že na to mám čas celý den a ještě zbyde fůra času na ženské radovánky

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tyweee: Personální mě info, že v době neschopnosti nelze dát výpověď.

Personální by si někdy měla přečíst zákoník práce, aby příště tak moc nekecala.. Zákaz výpovědi v ochranné době platí pro zaměstnavatele, ne pro zaměstance. Takže ty tu výpověď můžeš dát a skončí normálně uplynutím výpovědní doby (neprodlužuje se o nemocenskou - to platí, jen když výpověď dává zaměstnavatel). Ostatně už to psala Vločka.

Cituji Píďalka: Je fakt, že třeba dva roky bez placení nemohou výrazně ovlivnit důchod.

Starobní ne, ale invalidní ano. Nikdy nevíš, co se může stát...

bublinka24
Mám to podobně - nevím, co bude až bude mimčo, ale jinak na to koukám stejně. Nechápu ženské, které v 50 najednou zjistí, že jsou rozvedené a nemají ani to důchodové pojištění .. nic.. A ty roky potřebné pro pojištění si jen tak nenaženou. Je prostě potřeba myslet na budoucnost a hlavně zůstávat samostatná a relativně nezávislá.

Jataky
máš jistě pravdu,ale od toho máme i životní pojistky. Penzijní připojištění beru jako samozřejmost od začátku, kdy jsem po škola začala pracovat. Teď když je sociální pojištění snížené, tak je únosné, ale platit téměř tři tisíce, tak to se mi zdálo opravdu moc, tolik jsem snad neodváděla ani jako zaměstnanec. Nevím jak je to s invalidním důchodem, kolik musíš mít odpracováno. Myslím si , že je to vždy o dohodě mezi partnery. Já se starám o děti a o dům a manžel vydělává. Na zadní kolečka myslím, vzdělávám se , spořím. A mohu říct, že je to super. Tolik kolik mám času pro sebe a na děti mi kamarádky, které musely do práce jen " závidí ". Ony většinou kvůli pracovní době nestíhají kroužky a kromě práce a domácnosti vlastně téměř nic. Jsou vystresované, utahané a odnáší to rodina. Já si v klidu počkám až mi děti trošku povyrostou a vrátím se do práce.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Píďalka
Pídi, mně je celkem jedno, jak to kdo má, spíš upozorňuji na drobné souvislosti, které si hodně lidí neuvědomuje.. Jinak je nejlepší to mít samozřejmě ošetřené ze všech stran (mít rozprostřené riziko, tj. kombinace se živootním pojištěním, atd.).

Ono totiž stačí to, co se stalo známým: ona doma s dětma, on autonehoda a leží několikátý měsíc v nemocnici - navíc ochrnutý zatím na ruce i nohy. Invalidní důchod zdá se nedostane (nevím toho moc), pojistku nějakou má, ale de fakto padne jednorázově na úpravy bydlení, atd. - a z čeho bude žít? Dobrovolně si důchodové už asi fakt platit nebude..

Píše se tu o o tom, že by žena měla být samostatná....to jistě je v pořádku, ale na druhé straně, znám hodně samostatných žen, s malým platem, samoživitelky, které ani neopustil muž, prostě jsou samy proto, že se tak rozhodly samy v době, kdy měly volit, jestli budou žít v partnerství či ne...jejich oficiální plat je na hranici minima a z toho bude nízký SD, takže i když nyní jsou nezávislé a samostatné, tak jednou závislé budou tak jako tak - třeba na svých dětech či jejich rodinách, protože z důchodu, který budou pobírat, stěží pokryjí náklady spojené s bydlením....a to nemluvím o době, než se přiblíží důchodové hranici, je to spíše živoření na hranici bídy - ne každá samostatná žena nezávislá na partnerovi má dobrý příjem, ze kterého spolehlivě pokryje životní potřeby...ale to jsem psala o ženách, které jsou bez muže...a takových modelů bychom tu mohly rozebrat spoustu, protože na každém se něco negativního dá najít - i na modelu partnerského soužití, kde oba pracují, i na modelu, kde je žena doma....já jsem také doma, ale to neznamená, že mám status ženy v domácnosti i z právního hlediska - hodně záleží na tom kterém vztahu, jak tuto situaci pojmou, jak se k ní postaví a jaké kroky a postupy zvolí k tomu, aby žena v domácnosti nebyla třeba najednou žena na ulici..ale nemyslím, si, že nutné si myslet, že každý muž chytne druhou mízu a partnerku opustí, totéž může udělat ona, ale už se to jaksi nepředpokládá, že by něco takové mohla udělat...já si myslím, že jak jsou lidi ve vztahu moc sami za sebe a předem počítají se zradou a podrazem, a chtějí být hlavně z tohoto důvodů nezávislé, tak asi ten vztah není moc kvalitní, nebo na mne to dělá dojem, že si parneři nevěří...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené