arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sarra:

Ale to si představujete jenom pány typu "naši zákonodárci"
Kteří si v pětadvaceti vzali normální ženskou, měli s ní dvě děti, potom zbohatli, začaly po nich pálit mladé krasavice, tak se rozvedli a vzali si nějakou zlatokopku...

Ale tohle jsou třeba normální lidi, ona není ani o tolik mladší (bylo jí skoro 40 když se brali), on nebyl nikdy ženatý (takže za komunistů samozřejmě bez nároku na byt, jen podniková ubytovna, takže v 90. letech nemohl nic odkoupit do osobního vlastnictví), potom když se otevřely hranice tak zase všechno za cestování a tak, až na "stará kolena" se oženil, sice se slušnou prací, ale bez úspor a bez vlastního bytu, hypotéku pořád splácejí atd.
A takových "padesátiletých bezdětných" mužů není zas tak málo, jen si většina z nich řekne, že už na to prostě nemají a dítě si pořizovat nebudou, než aby využili svojí biologickou schopnost počít dítě.

To je dobře, že si děti nepořizují. Co s takovým valachem?
A co se týká přiloženého příkladu.... hloupá to ženšina, mužský v padesáti bez úspor, bydlení...... si záleží rodinu.

Cituji MiaMia: Já si myslím, že to musí být ženy, které nejsou se svým rozhodnutím (stát se matkou) zcela spokojené... protože kdyby doopravdy tolik milovaly svoje děti a jejich děti je doopravdy tolik činily šťastnými, tak by přeci nemohly závidět ženě, která má sice peníze, volnost, zajímavou práci atd., ale nemá dítě.

na tom něco bude...

Cituji Ellenuschka: tak zase chápu, že některá práce se nedá dělat s dětma a pak už je to taky i o štěstí v tom, jaké máš zázemí, partnera, babičky, peníze atd. atd.
Tyhle možnosti nemá každý stejné.
Každý si prostě musí zvážit pro a proti a uvědomit si, co je pro něj důležité. Akorát že chlap má na to uvědomování celý život, klidně se může stát otcem v 80 a ženskou tlačí ten čas. Když si ke čtyřicítce vzpomene, že už má aut habaděj, všecko už procestovala, života si užila a teď by přeci jen to dítě, už to může být problém.

Velmi hezky napsáno. Obě části.
Existují opravdu práce, které se "z domu" dělat nedají a když žena nemá zázemí, které by bylo k dětem k dispozici v době její nepřítomnosti, tak holt smůla a musí svou práci na čas opustit...

Já se na děti ještě necítím. Partnera mám a občas se o nich bavíme, ale ne jako o něčem co bychom plánovali hned zítra. ")
Chci se ještě výhledově dostat do nové vysněné práce a založit někde "hnízdo" - zatím žiju trochu kočovně a to by pro děti nebylo optimální.
Je mi 29, ale cítím se cca na 25.

Cituji Anniene45: Nechápu, kde berete tyhle informace. Ne nutně každá žena po 30 cítce si uvědomí, že jí v životě chybí ukřičený capart. A nemyslím si, že dítě je ten poslední puzzlík ke spokojenému ženskému životu.

Tak teď jsem si udělala obrázek ukřičený capart. Tohle řekne spíš někdo, kdo děti nenávidí a kdo ví co dalšího nenávidí

No žijte si s přítelem bez dítěte a svatby. Může to být klidně 10 let, ale po těch 10 letech vás jednou kopne do ... najde si hezčí a mladší a s tou bude mít dítě do roka

Emancipace je nebezpečná pro ženu v tom, že pak je sice ta kariéristka, která teda nemá to dítě. Vystřídala x partnerů s tím posledním je tedy déle a stejně má z něj hlavu jak špalek a musí docházet na meditace, protože by se z toho cvokla. Upřímně je málo žen, které jsou ve vysokých pozicích, kdy si mohou dovolit říct, že jsou tak extrémně bohaté aby je to těšilo a z praxe vím, že mít peníze nikoho netěší. Já například byla už všude na světě a tak jak jsem cestování milovala, tak už ho začínám nenávidět, protože jsem zažila vše a viděla jsem to hlavní co jsem vidět chtěla a když budu chtít dál cestovat můžu klidně cestovat i s dítětem. Nechápu proč někdo říká, že je dítě překážka a člověk si nic neužije. Víte spoustu dam se tady bude ohánět názory jak jim je s přítelem fajn. Jak se mají rádi. Jak se hrdličkují, ale upřímně každý chlap chce to dítě mít. Né třeba ve 20,30.., ale časem chce potomka a když mu ho nedáte vy, tak ho třeba taky dá milenka a nebo mladší náhradnice. Díky těmto názorům, kdy žena nemá mít děti a má mít kariéru se dostáváme do toho místa, kdy ženská ze sebe dělá chlapa. Nakonec je to právě ta ženská, která dělá ve vztahu a v domácnosti úplně všechno. Dokonce nosí domu peníze a nosí ona ty kalhoty. Pardon, ale raději budu ta ženská s dětma, která občas něco uvaří než osoba, která žije sama a do 50 nosí gucci hadry. To už mám mimochodem také za sebou a jestli tohle někoho dnes baví tak prosím. Hlavně si tu nehrajme na milionářky, protože dneska může mít vysokou každou. A s kariérou to také není med. Hlavně ani v ČR nejsou tak dobré vysoké pozice a když už tak jen tak ženskou do vedení nikdo nenavrhne. Většinou tyto kariéristky končí v mega firmách, kde sedí u kompu, kde se ani moc nenadřou a koukají z okna a sní o tom jak ve firmě udělají kariéru ( to si vysnily totiž už na té vš) jenže časem se zjistí, že si jejich vedení o postupu v kariéře nic nemyslí Sama děti nemám, ale přijde mi nechutné označovat ženy ( v domácnosti) za něco méněcenného apod. , protože tyto ženy vychovávají děti a mají pro to alespoň nějakou motivaci do života. A pokud jste žena kariéristka s narvanou peněženkou v této zemi, tak vás budou muži nenávidět za to, že dokážete vydělat tak velké peníze a bez nich. Někoho to možná ohromí, většinu mužské populace zažene

Cituji EleanorWoods: Já například byla už všude na světě a tak jak jsem cestování milovala, tak už ho začínám nenávidět, protože jsem zažila vše a viděla jsem to hlavní co jsem vidět chtěla a když budu chtít dál cestovat můžu klidně cestovat i s dítětem.

no vždyť takhle to má být.... něco jsi viděla, užila sis a teď se můžeš v klidu usadit bez pocitu, že Ti něco utíká. Každý k tomu ale dojde jindy.

Jinak k té "kariéře" - každý to vnímá jinak. Někdo jen jako to, že může dělat, co ho baví a naplňuje, k čemu má přirozený talent a cítí se jako ryba ve vodě.... no a někdo dychtí po povýšení a uznání.....
Mne třeba o nějaké postupy a uznání moc nejde. Jen se chci dostat tam, kde mne to bude bavit ještě víc než v současné práci. Přece jen člověk tráví v práci dost života, tak by ho to mělo bavit... nejen pro peníze.

Každopádně každý svého štěstí strůjce a je krátkozraké odsuzovat kohokoli, kdo to má jinak...

Cituji EleanorWoods: Tak teď jsem si udělala obrázek ukřičený capart. Tohle řekne spíš někdo, kdo děti nenávidí a kdo ví co dalšího nenávidí

já děcka taky tak vnímala.... u mnoha holek to je v mládí normální.
A buď se to změní a nebo ne - a v takovém případě děti fakt asi radši nemít.

Cituji Kimmy24: Ahoj všem , já budu mít 25 let , dítě nemám , přítele ano , (staršího než jsem já ) , ale ani jeden z náš o dítěti nemluví . Neřešíme to . Já se na dítě v žádném případě necitím , nechci , a nevím jak to bude v budoucnu Mi to zatím nic neříká , já se věnuji své práci , teď jsem si koupila nové auto , jezdíme na dovolené , užívám si života . A nechci a nevzdám se ho pro dítě . Nám to vyhovuje být tak jak jsme . Jedna známá která dítě má , mi řekla že to na mě příjde chtít dítě až budu s tím správným partnerem To jsem se válela smíchy po zemi 24 let holka pobrala všechny rozumy světa Jen proto že ona je ve svých 24 letech vdaná a má dítě neznamená že to co řekne nebo udělá ona je to správné . Asi se snažila si připadat více důležitě , ale přešla jsem to . Každého věc . Partnera správného mám a je nám fajn tak jak je .

Lidé, kteří mají děti také mají auto, práci a jezdí na dovolenou. Záleží jen na prioritách. Když má člověk dítě může ho nechat hlídat od prarodičů, případně v pozdějším věku dítě brát sebou. Pravděpodobně ještě potřebuješ něco zažít. Na tom pravém partnerovi něco také bude. Je to totiž většinou přírodní echo, když si ženská najednou řekne, že by chtěla dítě a třeba s tímto člověkem. Člověk k tomu dojde. Je fajn si nějaký čas užívat a poznávat sama sebe, ale nemůžeš porovnávat svůj život s životem někoho, kdo žije jinak a má ten žebříček hodnot nastavený někde jinde. Moje kamarádka dva roky zpátky také jen párty, dovolené, luxusní hadříčky, sranda a teď má dítě a všechno co koupí, tak jen jemu, protože jí to těší. Ale k určitým věcem musíš ještě dojít aby jsi je dokázala pochopit. Já ještě tak dva roky zpátky jsem nechápala co lidi na dětech vidí. Nikdy jsem je nevyhledávala. Když mi je někdo dal na chvíli na klín, tak jsem z toho byla celá vedle dokonce se ty děti rozbrečely jak mě viděly. Jezdila jsem si na luxusní dovolené, vozila se luxusním autem, co mě zajímalo tak jakou kabelku si ještě musím koupit..a pak přijde ta chvíle nečekaně. Buď k tomu dojdeš nebo potkáš toho chlapa a najednou ti to nevadí a začneš uvažovat i o tom dítěti. To mám třeba zrovna teď. Pokud někoho naplňuje po celý život jen to pozlátko mít co nejvíc tak prosím, ale nevěřím mu, že ho to dělá šťastným, protože i bohatí lidé mají děti. Já když znám bezdětné ženské, tak jim je kolem 35 a nikdo se s nima nechce bavit, protože pořád fňukají a jsou zakomplexované a úplně jim hrabe...někdy je lepší být ta mladší mamina, protože jsi ještě psychicky zdravá a připravená na všechno.

Reaguji na Kaja555: Jj je to o každém. Já jen nepatřím mezi lidi, kteří mají jako top jen svojí práci a nějakou kariéru. Upřímně je málo lidí, kteří mají jako svoji práci něco, co je baví. Vidím to po těch firmách, kdy každý tvrdí jak maká a ve výsledky sedí na ICQ, FB a já nevim na jakých stránkách a nemá co na práci. V některých firmách není ani možnost postupu a když tak mi to nepřijde jako nějaký vrchol kvůli kterému bych obětovala všechno kariéře. Já chci žít tak, abych nebyla otrokem práce. Tj. chci se raději věnovat rodině než chodit domu večer případně se jít odreagovat někam na párty. Prostě jsem proti tomu povrchnímu systému. Mladá holka mluví každou chvíli jinak a sama k mnoha věcem dojde, ale když takhle žije ženská po té 30ce tak mi to přijde smutné vzhledem k tomu, že hodně těch žen bez dětí znám a je mi jich spíše líto. Příroda má fungovat na tom, že chlap dělá něco a ženská dělá něco. Jak chce ženská dělat všechno, tak se chlap moc nenadře. Né že bych se neuměla o sebe postarat, ale ráda přenechám starání se chlapovi. Né každý rodinný model je uřvaná domácnost. Asi tím jak jsem cestovala a viděla jak lidé žijí jsem si uvědomila jak v cizině pro lidi znamená právě víc ta rodina. A tady v ČR mi to chybí .-/

Slyšela jsem i názor, že dříve chtěli cizinci za manželky Češky, protože umí vařit od maminek a rády se o partnera starají. Teď mají názor, že je nechtějí, protože se stačí podívat kolik z nich se rozdává na diskotéce, má v hlavě jen peníze, bez úrovně, točí porno..no něco na tom bude. Celkově i chování mužů kterého si tady v ČR všímám je to, že málokdo z nich má vztah k dětem či vůbec ví jak se k ženě chovat. Ovšem to bych zase rozebírala jiné téma. Tady je to s chlapama i těžké, že když otěhotníte, tak jeho maminka vás sama vyšle na potrat. Dřív to bylo čeká s tebou dítě? Tu si vezmeš a starej se. Dneska chodí každá x krát za život na potrat. A proti potratům jsem také. Nevím jak to popsat co mi přesně vadí, ale v cizině jsem se setkala s úplně jiným chováním..

Cituji EleanorWoods: ukřičený capart. Tohle řekne spíš někdo, kdo děti nenávidí a kdo ví co dalšího nenávidí

Nedramatizuj to, zbytečně to prožíváš.

Cituji EleanorWoods: ale upřímně každý chlap chce to dítě mít

Není to pravda, každý opravdu nechce.

Cituji EleanorWoods: Já když znám bezdětné ženské, tak jim je kolem 35 a nikdo se s nima nechce bavit, protože pořád fňukají a jsou zakomplexované a úplně jim hrabe...

Zajímavé, já zase žádnou takovou neznám.

Tak si pořiď dítě a přestaň tu moralizovat.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: protože se stačí podívat kolik z nich se rozdává na diskotéce, má v hlavě jen peníze, bez úrovně, točí porno

Cituji EleanorWoods: Dneska chodí každá x krát za život na potrat.

No to by mě zajímalo, v jaké společnosti se pohybuješ Neznám nikoho takového.

Cituji Adka: Tak si pořiď dítě a přestaň tu moralizovat.

Asi tak.

Cituji tarabell: Proč vůbec někomu vadí,že někdo cizí na druhém konci ČR nebude mít dítě...?

Cituji tarabell: Pokud já sama žiji podle sebe a jsem spokojená tak je mi jedno jestli někdo jiný má odlišný styl života...mě to prostě nevadí.

Zeptej se EleanorWoods, ta to tu zrovna názorně předvádí.

Cituji Cherish: No to by mě zajímalo, v jaké společnosti se pohybuješ Neznám nikoho takového.


Cituji EleanorWoods: Já když znám bezdětné ženské, tak jim je kolem 35 a nikdo se s nima nechce bavit, protože pořád fňukají a jsou zakomplexované a úplně jim hrabe...


A všechny kolem 35 s dětmi jsou vyrovnané, nezakomplexované a spokojené.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cherish: No to by mě zajímalo, v jaké společnosti se pohybuješ Neznám nikoho takového.

Taky bych řekla, že to bude tou společností.

Já znám ženy, které nechtějí mít děti (nebo ženy, které nechtěly mít děti - minulý čas používám u těch, u kterých už je biologicky nemožné, aby to změnily) a většinou jsou spíš orientované na jiné věci, než ty materiální hodnoty.
Vlastně u některých lidí bych řekla, že kdyby se rozhodli mít dítě, tak největší problém bude v tom, že jim nebude stačit 20 000 kč hrubého pro oba, a alespoň jeden z nich bude muset jít do nudné práce, kde si vydělá alespoň průměrnou mzdu.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě někdy zaráží, že ženy, které nechtějí mít nikdy děti, se jimi tolik zabývají

Jinak už jsem to psala, ale je to přece každého věc. Když někdo nechce mít děti, tak ať je nemá. Udělala to tak i spousta slavných osobností, z nichž většina toho časem litovala a narychlo adoptovala nějakého černouška anebo zůstaly bezdětné, ale před smrtí stejně prohlásily, že to byla chyba. Je opravdu málo žen i mužů, které toto rozhodnutí nezmění ani ho nebudou litovat, ale jestli zrovna někdo patří do těch vyjímek, tak proč ne? Já na tom nevidím nic špatného pokud takový člověk nezahořkne (to se pozná jednoduše, začne na děti neustále nadávat) a je opravdu spokojený. Musí, ale počítat s tím, že jeho partner/ka si to mohou časem rozmyslet a chlap třeba i v 45/50ti letech zjistí, že to dítě chce....Takže já bych se takto rozhodla jen s tím, že JÁ dítě nechci a je mi jedno, že se může stát, že můj partner si to časem rozmyslí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené