arrow
profile_image
danyjelka
od 29. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Karin: No a tak se kouknu do kočárku a tu malou scvrklou opičku prostě pochválím.

Cituji Ellodin: Všechny děti jsou krásné jde spíš o jejich čistou duši, bezprostřednost. Ale prostě jsou takové ženy jako ty a spol které to nepocítí a nepochopí co se tím vlastně myslí Prostě vám to mateřské cítění chybí. Takže to nějak nemá cenu ani vysvětlovat

Děkuju, na to jsem se právě ptala Ja vždycky vidím jenom tu opičku...

stefanie
No ona asi každá máma bere vsé dítě jako nejdůležitější bytost na světě a ráda se pochlubí co třeba už umí co dělá atd... Ale pořád o tom mluvit ja opravdu moc. Osobně se také bavím o malé ale když se mě kamarádky ptají co malá, jak se má atd...Jinak jim téma mé dítě nevnucuji

Karin
Naprosto souhlasím, každé rozhodnutí musí být velmi pečlivě zváženo ať už jestli dítě chci nebo ne. Nic z toho není jednoduché, každé má své pro a proti. Jak už jsem psala, pokud se na to žena necítí a nechce dítě z jakýkoliv důvodů které jsou pro ni důležité, tak nemá cenu si dítě pořizovat jenom z toho důvodu že by se to mělo protože se to od ní jako od ženy očekává. A když se rozhodne že být mámou nechce, nemá nikdo právo jí za to odsuzovat.
Ale osobně jsem ráda, že je více žen které děti chtějí, jinak bychom fakt vymřeli

danyjelka
To já vidím také sem tam opičky, jééé já když viděla naší malou po porodu tak jsem říkala jaká je ale ošklivá a jaká z ní vyrostla krásná holka Některé děti opravdu moc hezké nejsou a některou jsou už od miminka jako panenky. To že řekneš že je krásné se spíše myslí to, že je to dítě, malý tvoreček, uzlíček, té maminky radost

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Některé děti jsou krásné. Jednak proto, že jsou cizí - a tudíž nad nima můžu pronést pár pochvalných slov o tom, jak se vydařili a pak šup s nima zase k mámě a některé taky mají velké modré oči a proto vypadají "jako obrázek" . Taky čínské děti jsou hezké, protože mají zajímavé ostře řezané rysy už v nejútlejším věku.
Pokud dítě u sousedů řve, že jej je slyšet přes zeď, tak pokaždé zalituji, že jsme si nepořídili domek se zahradou a svatým klidem,ale tím to většinou skončí . Pokud řve jeho ctěná máti, rozhodně mne to vytáčí víc, poněvaž má pronikavější hlas . Zejména po noční mne pak napadne nějaké nelichotivé slovo z oblasti zvířecí farmy.
S vizí prázdné náruče a prázdného domu se ovšem nestotožňuji. Prázdná náruč a prázdný dům zbude nebo nezbude bez ohledu na to, zda děti máte nebo ne. Děti se nevydaří, nebo se vydaří až moc - a dělají kariéru kdesi v Americe, chlap uteče za jinou nebo taky neuteče, to taky od dětí příliš nezáleží , zejména pokud jsou dospělé . Mnoho lidi žije samých, i když děti mají a naopak. Moje babka třeba vychovala 4 děti - a až když zůstala sama v baráku, tak měla konečně pocit "klidného stáří" a nijak tím netrpěla, ba naopak ... sousedky, kafíčka, drby . Pokud je člověk dostatečně společenský, přátelé si najde i když je "sám" . Pokud všude vidí jenom to zlé, jak je v dnešní době rozšířeno především u starších lidí - tak má velkou šanci zůstat "opuštěn", ať děti má nebo ne . Děti nejsou pojistka na stáří, to bylo kdysi před sto lety a na vesnici ....

arrow
Neprodává v Bazaru

Tyto věci se nedají vysvětlovat-prostě jsou ženy které mají mateřský cit/znají tikot biologických hodin/ nahraďte si čím chcete a ženy které ne-a toto je skutečně o tom co ta daná žena cítí, takže žena která chce mít děti nikdy nevysvětlí ženě, která nechce mít děti proč ano, stejně tak jako žena která nechce mít děti nikdy nevysvětlí ženě, která mít děti chce proč ne. Jen by se měli respektovat, tolerovat a nevnucovat té druhé své názory-stejně je ta druhá (ať už je to kterákoliv z nich, z jakýmkoliv názorem) nepochopí. . jde vymyslet 100 důvodů proč ne, stejně tak 100 důvodů proč ano. Proto jde o to jak to cítíte.

framboise
ano tleskám, přesně tak, výstižně řečeno

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ellodin

Naprosto souhlasím. Třeba dneska..jela jsem v metru, byla tam mladá maminka s holčičkou a ta se jí začala strašně vztekat. Opodál seděla holka 25-30 let a na tu malou se koukala takovým způsobem a s takovou nenávistí, to jsem ještě nezažila. Nic nemám proti ženám, které nechtějí mít děti, je to jejich věc. Ale pokud děti vyloženě nesnáší a vadí jim, ať v takových situacích radši koukají jinam, nebo ať si vystoupí, když je to tak rozčiluje. Je těžký nematce vysvětlit co je to období vzdoru mezi druhým, třetím rokem. Některé hned tu matku zaškatulkujou, že je neschopná a má doma rozmazlenýho spratka. Tý maminky mi bylo vyloženě líto. Né kvůli řvoucí holčičce, ale kvůli tomu, jak se chudák musela vyrovnávat s těma pohledama.
Nevim, možná jsem byla dřív taky taková, i když doufám, že ne.
Všeobecně mám hodně smutnou zkušenost, že jakmile vyjedu za hranice, vidím jak se k dětem chovají tam a jak tady. Pro příklad třeba Řecko...tak jsou z dětí i z cizích úplně vedle, dávají bonbonky, rozdávají úsměvy, pohladí. Pak se člověk vrátí do ČR a to by jeden brečel.
Můj syn je "naštěstí" nevztekloun, nebo minimálně venku mi nikdy scény nedělal, spíš mluvím o případech co vidím, viz začátek příspěvku.
Rozhodně nejsem matka bojovnice, na hřiště jsem moc nechodila, komentování hovínek a nudliček mě fakt nikdy nebralo a naprosto respektuju holky nematky, které jsou v pohodě a hlavně jsou spokojené, vyrovnané s rozhodnutím, že děti mít nebudou. Protože jakmile nějaká hlásá, že děti nechce, ale zároveň o tom není vnitřně přesvědčena, nebo nedej bože jí do toho někdo, něco tlačí, tak to je vyloženě ******.

arrow
profile_image
stefanie
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Framboise

Taky souhlas.
Respektovat, tolerovat, nevnucovat.... k tomu bohužel v mnoha směrech český národ
ještě nedozrál....

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

problém

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

danyjelka
promiň, tobě přijde normální, když žena prohlásí "lituji, že jsem měla dítě(děti)" ? To snad neřekne ani macecha.....

arrow
Neprodává v Bazaru

kytkaa
Takové ženy (myslím ty úplně nenávistné) by si měly uvědomit, že také byly dětmi.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji stefanie: český národ
ještě nedozrál....

Naprostý souhlas, 20 let od pádu režimu se nedovedeme pořád vyrovnat s tím, že někdo má jiný názor, nebo nedejbože dělá něco po svém ! Týká se více méně všech oblastí života.

Hele, mne by ještě zajímalo, jak to mají chlapi ? Taky některí z nich touží po dětech a tikají jim hodiny , nebo si je pořizují jenom proto, že jejich partnerka chce ? Teď jak tu pročítám forum jsem si vzpoměla, že kdysi mi můj starý řekl, že nemá obavy, že bych mu ušla s jiným, mladším. My jsme doma i jako kamarádi, říkáme si kde co , tak se ptám proč. No prý proto, že by ten mladý chtěl děcko, ha, a ty bys byla namydlená !
Myslel to ve srandě, ale teď mi to vrtá hlavou, jestli opravdu ... Nemám potřebu nikam z domu utíkat, mám hezký a spokojený vztah, ale člověk se sem tam jenom teoretickému pomyšlení neubrání a zvědavost nutí dokázat, že to tak není a třeba právě kolega, co sedí o patro výš sdílí možná stejné názory jako já a zatím nenašel vhodný protějšek .... Ne, ptát se na vánočním večírku se sklenkou v ruce : " Poslyš, chceš děti ? " asi nebudu . Mně stačí, když se to dovím od Vás .

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Píšete, že těhotenství zkazí postavu atd. Znám spoustu žen, které naopak po porodu získaly tělo ryze ženské, zaoblilo se jim do sexy křivek, předtím hubené a ploché. Je to tak pade na pade, určitě při správné životosprávě mateřství žádné škody nenapáchá.

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dadabus
) máš doma pěknýho kulišáka

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

milow33
já bych řekla, že to je i trochu o genech...jak se říká, podívej se na svojí mamču, jak vypadá po dětech, budeš to mít stejně. Ale nevím. Já jsem porodila a sexy křivky odešly kdoví kam a jsem hubená........ plochá už teda ne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené