arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: že jsi taková vztahovačná, kopeš kolem sebe jak splašená kobyla a nejsi schopná respektovat názor jiných.
Chování jak puberťačka na základce

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh: nejsem vztahovačná..názory druhých respektuji pokud oni respektují moje a hlavně pokud mě neuráží, což se tady právě děje, proto kolem sebe kopu..já se fakt nenechám urážet, prostě se jen "bráním" tak jako by to dělal každý

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

22

Cituji Janča92: .já se fakt nenechám urážet, prostě se jen "bráním" tak jako by to dělal každý

Ne, neudělal by to každý a ne za cenu urážek. A také si myslím, že duševně či psychicky vyzrálý člověk tento stav nevyzdvihuje a nepoukazuje na něj, z vyzrálého člověka toto sálá samo

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LucieVip: ale tak mi ted pověz kde jsem někoho urazila? to slovo blbci? a pak že já jsem vztahovačná tahle urážka nebyla určena nikomu z téhle diskuze, ale těm lidem, se kterými jsem se já bohužel OSOBNĚ setkala a vím, že tehle můj názor prostě neakceptují a nikdy nebudou..toť vše

Téma pro mě. Já už i byla ve fázi, kdy jsem si říkala, že by nebylo špatné mít děti. Ale pak se to obrátilo a i když nejsem žádná zlá ženská, co nenávidí děti, tak jsem prostě strašně strašně strašně šťastná, že je nemám. Mám spousta kámošek co se jim teď děti narodily, a vidím jak jsou chuděrky nešťastné (Dokonce mi některé z nich řekly, že mi to dokonce závidí....že občas by to dítě taky rády odložily a byly zas volné. ). Je jim třiadvacet, čtyřiadvacet a už nikdy nebudou dokonale volné. Vždy už tu bude ta starost o dítě, strach o něj....já si chci užít ještě pocit zodpovědnosti sama za sebe, užít si že si můžu dělat co chci a kdy chci a hlavně se nemuset nikomu podřizovat. To není o tom, že bych nevěřila těm matkám, že to nemůže být hezké.......je to o tom, že já jsem prostě neskutečně vděčná za to, že v době, kdy jsem nad dítětem přemýšlela, jsem radši šla na výšku a prodlužuju si mládí a relativně bezstarostný život který mám. Mateřský pud nemám vůbec žádný, i když se občas rozplývám nad malými miminky, doma bych to nechtěla. A pokud se to nějak nezmění, tak si asi dítě pořídím "násilně"...přece jen zůstat pak sama na stará kolena...Ale budu asi ten typ matky, který si bude užívat když už jí děti vyrostou a bude s nima rozumná řeč.

A připojuju se k těm, co neví co si s dětma povídat a jak si s nima hrát. Já na to taky nikdy nepřišla. Neumím si sama sebe představit jak sedím se svým dítětem třeba ve vlaků a říkám: "Podívej, tam jsou kravičky a tam jsou kozičky." Ale tak třeba se to změní. Zatím jsem ve fázi, kdy mi jde především o můj vlastní klid a komfort a chci si to mládí pořádně užít (nemyslím opíjení, ale právě ten klid a starost jen sama o sebe).

Hrozně mě štve jak už se babičky ptají kdy budou mít pravnouče. Já jim na férovku vždycky řeknu, že prostě ještě nemám absolutně žádnou touhu po dítěti, a že do nich nechci jít ani hned po studiu, protože si ten život a svobodu a peníze chci prostě pořádně užít, cestovat apod. a ne hned vrazit všechno co jsem si stačila vydělat do děcka. A babičky jsou rozumné, takže mě nijak nepřesvědčujou, protože ví, že je to můj život. Nevím proč bych se svým názorem měla tajit. Prostě mít teď děti mi nepřipadá v ničem skvělé ani úžasné. Stačí mi jít ke kámošce na návštěvu, na chvilku si to dítě půjčit a to mi bohatě stačí.

No takže je nás víc, nebojme se dětí nic (díkybohu za antikoncepci!)

Lepší, když ho nechce a dává si na to pozor, něž když ochranu neřeší a potom to dítě odloží nebo se o něj prakticky nestará.

Reaguji na Elisabi: Ve Tvém věku jsem na tom byla úplně stejně, říkala jsem, že já a děti - nikdy, co s nima, dětem jsem se vyhýbala. Uběhlo téměř deset let a mám měsíční holčičku. Těhotenství přišlo trochu nečekaně, v jeho průběhu jsem přemýšlela, jak to já můžu zvládnout, že to asi bude průšvih, že se z toho zhroutím, nebo že nebudu vědět, jak se starat o mimino. A je to úplně naopak. Jsem v pohodě, přebalování a ublinkávání mi najednou vůbec nevadí, malá je hodná, veselá, a i když mě někdy napadne, že teď bych třeba byla v práci, nebo vyrazila tam a tam, tak jsem moc ráda, že ji mám a manžel i rodiče jsou překvapení, jak jsem v pohodě a ještě se v klidu zvládám starat o dům a psa. Člověk míní, příroda mění

arrow
profile_image
LadyMichaela
od 20. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

přidávám se k ostatním nematkám...je mi 27, dítě nemám a ani po něm zatím netoužím. Občas si říkám, že by bylo fajn mít rodinu, ale není to ve mně. Nikdy nešišlám na děti vkočárku a nikdy mě nebavilo si s nimi hrát. Myslím, že bych byla snad i dobrá matka, ale mám trochu chabé nervy a neumím si představti den denní shon komel dítěte. A vím, že kdyby to přišlo teď nečekaně, bude to dítě chudák, ptž s přítelem bydlíme u jeho maminky, přítel studuje a ještě dokončuje studia a já pracuji na zkrácený úvazek a brzy mi končí smlouva, takže to vidím zase na racák. Takže teď vážně ne. Dítě se má narodit do zabezpečeného domova a to by tady nebylo.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elisabi: "tam jsou kozičky."

arrow
profile_image
katynais
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

stálě někde čtu, dítě jsme neplánovali, ale stalo se to...A já to pořád nemůžu pochopit. Když dítě neplánuju, nechci, tak se chráním antikoncepce, kondomy, přerušovaná soulož, tak jak se může stát, že někdo otěhotní omylem?

arrow
profile_image
Arinka
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na katynais: To je hodně nevyzlálý názor. Myslíš si, že antikoncepce nemůže zklamat. Já jsem kupříkladu otěhotněla před Pharmatex a ještě mimo plodné dny. Tak se nad svým příspěvkem zamysli. Takových žen jako já je spousta.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Arinka: promiň ale na tohle se nedá nereagovat..

Cituji Arinka: Takových žen jako já je spousta

Je spousta žen, které otěhotněly přes užívání HA, ale z té spousty je jenom minimum, které otěhotněly opravdu jenom kvůli tomu, že HA zklamala. Zbytek té "spousty" otěhotněly právě kvůli špatnému užívání..
Spolehlivost antikoncepce se uvádí asi 99,4%, takže pokud dobře počítám 0,6% žen otěhotnělo kvůli své "chybě" a ne kvůli HA..
Ono kdyby totiž bylo dodržováno to co je v příbalovém letáku, tak by diskuzí o těhotenství "přes HA" opravdu hooodně ubylo

arrow
profile_image
Arinka
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: No to klidně reaguj No vidíš to a já jsem to zrovna používala jak měla bylo to houby platný. A není to jediný příklad, který v okolí mám. Takže s těmito procenty bych byla fakt opatrná. Nějak ti v těch tvých procentech vypadly zrovna ty ženy, které za to vůbec nemohly. Uprav si to

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Arinka: já jsem to zrovna používala jak měla bylo to houby platný

jasně.. já jsem ti ale taky nevyvracela fakt, že vím že se to stát může.. ale prostě otěhotnění přes HA je minimum a ostatní "selhání HA" berou jenom jako "výmluvu"..
Ony si ženy mnohdy třeba ani tu chybičku neuvědomí.. stačí brát během pravidelného užívání HA (např. antibiotika, nebo jiné léky, které učinnost HA snižují), stačí mít střevní potíže a pilulka se ani nemusela stihnout vstřebat..
toho je víc, ale všechno je v letáku - takže jsem se leták naučila i "pozpátku" když vím že nechci dítě
Ale což, každá máme nastavené názory jinak

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Spolehlivost antikoncepce se uvádí asi 99,4%, takže pokud dobře počítám 0,6% žen otěhotnělo kvůli své "chybě" a ne kvůli HA.

Řekla bych, že právě těch 0,6% má být selhání antikoncepce, i když se užívá správně. Kolik to je chybou uživatelek, snad ani zjistit moc nejde, ale řekla bych, že to bude větší číslo. Ale jinak s tebou souhlasím. Kdo za žadnou cenu děti nechce, tak nemůže spolíhat třeba na přerušovanou soulož, ale chrání se jinak nebo kombinací víc metod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené