arrow
Neprodává v Bazaru

Přeji všem pěkný den,
Měla bych jednu otázku, protože potřebuju poradit. V současné době studuji třetím rokem bakalářské studium na ekonomické fakultě. Jenže na navazující se chystám jít do Ostravy na přírodovědeckou fakultu, kde bych ráda studovala obor Politická a kulturní geografie.
Zeměpis, politologii, geografii a historii jsem měla na střední (gymnázium) a taky jsem z toho maturovala. Jen mám pocit, že to bude celkem velký skok, přejít z ekonomky na přírodovědeckou.
Chci se tedy zeptat, zda s touto fakultou nemá někdo zkušenosti, či zda někdo takto také měnil obory, když pokračoval na navazující.

Předem děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
bemind
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A zajímala ses o to,jestli to vůbec jde?
Většinou je určené, z jakých oborů se můžeš na dané navazující přihlásit, u některých škol se museli dělat zvlášť nějaké kurzy, aby tam člověk mohl jít.
Já přecházela na jinou školu,stejný obor a stejně jsem měla problémy, protože předměty byly jiné,takže mi chyběly ty základy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bemind:

Hledala jsem na stránkách fakulty, ale žádné bližší info jsem k tomu nenašla. Tak nevím právě. Proto jsem se chtěla zeptat i tady, zda s tím někdo nemá zkušenosti.

arrow
profile_image
Amalthea
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na tralilanka: pokud to nemůžeš najít na webu, zkus jim napsat mail

jinak si myslím, že to není možné - přece jenom navazující studium by mělo (logicky) navazovat na stejný/podobný obor, ekonomie a přírodní vědy asi nebudou ten případ

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amalthea:

Asi to bude jediná možnost jim napsat. Ach jo, člověk chce studovat něco jiného a ono to určitě nebude možné.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to tak negativně neviděla. Kamarádka šla ze soukromé školy na UK, sice podobný obor, ale pro UK je tahle soukromá jako nic. A nikdy problémy neměla, udělala příjimačky, brali jen asi polovinu lidí, takže to nebyla jen formalita, a teď už se chystá na státnice. Přistupují k tomu tak, že když nějaký předmět nezvládneš, je to tvůj problém. Budeš muset asi zabrat, ale nemyslím si, že je to nemožné

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lotta:

Tak email jsem již poslala, uvidíme co odepíšou. Já právě zeměpis a geografii plus podobné obory jako mně čekají na tom navazujícím ovládám dobře, jak jsem psala maturovala jsem z toho a navíc mně to i baví, učím se samostudiem. A jsem člověk, co si rád mákne na 200 %.
Jo kéž by to vyšlo. Děkuji za příspěvek.

Jde to, můžeš jít kamkoliv na navazující... nicméně většina předmětů souvisí i s tím, co člověk dělal ty 3 roky + mi to přijde i dost nelogické vzhledem k budoucímu uplatnění. Budeš umět všechno a nic. Být tebou bych dodělala ekonomku a dala si druhou školu dálkově.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty:

No jenže já studovala ekonomii spíš z rozmaru rodičů a extrémně mně to nebaví. Tak že jsem chtěla zkusit něco nového. Ale uvidím, budu si dávat přihlášky i jinde, spíše na ekonomické obory. Tak se ještě rozhodnu co a jak.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no nevím nevím..na jednu stranu ti fandím a na druhou bych ti moc neradila něco takového pokoušet....upleteš si na sebe docela bič...sice jsi asi ambiciózní, ale 3 roky podle mě jen tak nedohoníš...jeden takový případ člověka znám, který šel na mgr. na jiný obor...ale tam nešlo ani tak o vědomosti jako o talent...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janissinka:

Ambiciózní trošku jsem, ale spíš jde o to, že se neskutečně těším že bych studovala něco, co mně baví. Je to můj sen a asi to risknu. Přeci jen talent na to mám, tak to doufám nebude taková hrůza

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tralilanka: Zeměpis, politologii, geografii a historii jsem měla na střední (gymnázium) a taky jsem z toho maturovala.

Já tě nechci odrazovat, ale znalosti ze střední jsou na většině vysokých jen malý základ, ze kterého jde těžit v prvním, maximálně druhém semetru. I kdyby šlo jít z ekonomky na navazující magisterské studium v tomhle oboru, budou ti ty tři roky učení chybět...
EDIT: 'Písemná zkouška v rozsahu bakalářského studia příslušného oboru a ústní přijímací pohovor. Přijímací zkouška bude prominuta uchazeči, který ukončil do data konání přijímací zkoušky bakalářské studium ve studijních oborech Politická a kulturní geografie, Sociální geografie a regionální rozvoj, Geografie a regionální rozvoj nebo který ukončil bakalářské dvouoborové studium v kombinaci s geografií, a to se studijním průměrem do 1,30 včetně (do průměru se nezahrnují výsledky státní zkoušky).' To jsou požadavky pro NMgr.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz:

Jé děkuji za tuto informaci. Já fakt hledala, ale toto jsem nikde nenašla.

arrow
profile_image
Amalthea
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na tralilanka: a nepřemýšlela jsi o tom, že by ses přihlásila na bakalářské studium?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amalthea:

To jsem nezvažovala. Jelikož už bakaláře mít budu, tak bych radši dodělala to navazující. Přeci jen zas znova studovat 3 roky, to by byla asi spíš ztráta času.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené