ahoj holky, to je velmi zajímavá diskuse. Já se jmenuji Edita a moje dcerka Agáta. A ani jedno jméno bych nikdy neměnila. I když dcera asi bude mít řeči až bude větší.Nikdy jsem neměla žádnou přezdívku protože moje jméno je neobvyklé a každý mi říká Edit což se mi líbí. Ale taky mi vadí když se mi říká Edito to je takové odměřené.
Myslím že je lepší nechat si své jméno, protože rodiče by byli jistě zklamaní ze změny. A každému můžete říct jak vám mají říkat a co vám vadí.

Miroslava je hezké buď ráda, že ti nemáš nějaké hodně časté jméno. Já jsem zase Marie taky se mi to moc nezamlouvalo, ale začalo se mi to líbit Vypisovat někam budeš Miroslava a ostatním se představuj ahoj já jsem mirka a oni ti tak budou říkat. Já se taky představuju tak jak chci aby mě lidi oslovovali. Spíš jsem uvažovala o změně příjímení, ale na druhou stranu není to tak hrozné jako třeba Chlupatá, Hloupá apod. takže to asi moc řešim. Miroslava je hezký jak bylo řečeno takové princeznovské vznešené. Já jsem zase světice. Na vesnici Máňa ale lidi mi říkají Maruško a mě se to začalo líbit. Když si to změníš, tak stejně budeš někde pořád vypisovat svoje původní jméno a v okruhu lidí se to bude taky rozebírat. A když někam pojedeš, tak se tě taky budou ptát proč sis to jméno měnila apod.

arrow
profile_image
Mariela
od 11. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si chci taky zmenit jmeno Ale nevím jestli se to dá pak to nové jméno vyměnit na diplomech atd...

arrow
profile_image
Illen
od 10. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
nechala jsem si na podzim zkrátit křestní jméno z Lenka na Lena. Na matrice proběhlo vše bez potíží, ale na maturitním vysvědčení mi jej škola odmítá změnit. Prý to ze zákona nejde, ale odmítli mi sdělit, o jaký zákon se jedná a položili mi telefon.
V jedné diskusi psala deniko, že také měnila křestní jméno a to i na maturitním vysvědčení, takže to možné je. MMůže mi prosím někdo poradit, kam se teď mám obrátit a jak mám nyní postupovat?
Děkuji.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Illen: V jedné diskusi psala deniko, že také měnila křestní jméno a to i na maturitním vysvědčení, takže to možné je.

Ano, uz jsem ti odepsala na SZ

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené