arrow
profile_image
Lemonka-
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky!
Každý týden chodím doučovat angličtinu. Té holčičce je 8 let a chodí do třetí třídy, angličtinu se učí letos prvně. Zatím jsem tam byla 2x, žádnou přípravu si dopředu nedělám, protože mi vždy před tou hodinou její maminka ukáže co s ní mám zopakovat a tak. Potřebovala bych od Vás poradit nějaké zábavné nebo zajímavé formy, kterými bych ji třeba učila nová slovíčka nebo opakovala co už umí.
Snažím se se s ní každou činnost dělat jen chvíli, aby se nezačala nudit, takže to různě střídám chvíli s ní opakuju slovíčka, chvíli děláme nějaké cvičení, chvíli hrajeme hru k tématu apod.

Za každou radu, která by pomohla zpestřit doučování předem moc děkuji

arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děti tohoto věku mají strašně rády písničky, najdi nějakou dětskou anglickou (je jich milion o barvách, abecedě, zvířatech) a klidně to s ní zpívej několikrát, když jsem byla na záskok jednou u čtvrťáků sami si řekli že chcou zpívat a zpívali. Při učení nových slovíček používej hodně obrázky. Pak jsou takové ty různé slovní hry na opakování slovíček "Na prázdniny si vezmu .....". Klidně s ní běž ven a ukazuj co se jak řekne anglicky, mluv s ní pořád anglicky, dávej ji jednoduché otázky, na které by měla znát odpověď. Hlavně jí to neznechuť seděním u stolu. A prosím hlavně pozor na výslovnost, ta se pěstuje v tomto věku, takže když ji naučíš slovíčka přízvuk vyslovovat blbě, tak se toho bude těžko zbavovat.

arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Klidně s ní i čti Medvídka Půa, nebo já nevim co (hlavně s obrázkama) a ptej se jí co je na těch obrázcích.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já taky doučuju nějaký děcka a všem se strašně líbí kartičky se slovíčkama. Mám jich asi 50, vždycky je rozházím po stole popsanou stranou dolů a oni si tahají. Někdy je tam slovíčko v angličtině, tak ho musí správně přečíst a přeložit a někdy je napsané foneticky, to hlavně ty, u kterých jim výslovnost dělá největší problém. Není to až taková hra, ale hrozně je to všechny baví. Postupně pak některý slovíčka vyřazuju, nebo zase přidávám nové.

arrow
profile_image
Vendy69
od 16. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doučuju už o něco starší děti (14 let) a pohádky děláme taky, to je baví, i třeba si najdu na netu pohádky s různě vynechanýma tvarama sloves atd a doplňujem, vysvětlujem a čteme. Mají rádi různé obrázky a popisujem je co na nich je atd.
Potom podle ročního období nebo svátku (Vánoce, Velikonoce..) si povídáme o tom co se děje, jak slavíme u nás, jak v UK atd
Protože už berou předpřítomný čas, tak samozřejmě dáváme něco i na nepravidelná slovesa a tak a to je samo nebaví moc no
Jinak ty kartičky mě dost zaujaly, dobrý nápad, až budu mít trochu volněji tak udělám )

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Učím děti AJ v jazykovce 4-12ti leté a jak již zde bylo zmíněno nejvíce používám obrázky se slovíčky, kartičky, písničky, pohybové hry-třeba na barvy Přes zlaté jezero může jen ten, kdo má barvu : red,.. sice se tahle hra hodí na skupinku, ale můžeš něco podobného napasovat i na jednotlivce atd.
Nejvíce se mi osvědčilo hrát s dětmi známé hry, které jsme hráli i my jako malí, ale napasovat na to AJ, třeba stará známá:
Kimova hra, mám šátky podle letního období, aby mi to ladilo a pod šátek schovávám předměty, kartičky s obrázky ( které děti dokáží pojmenovat ) a dám jim čas, kdy koukají a snaží se zapamatovat co nejvíce předmětů, bylo skryto, pak předměty přikryju a děti mají papír, kreslící tabulku a mohou si to napsat v čj, nakreslit, ale říct mi to musí pouze v AJ, hrajeme na bodíky...
Pak při škole doučuju děti jednotlivě a tam se mi osvědčila třeba pyramida (na čtvrtce nakreslená pyramida a každé políčko je očíslované, každý dostane stejný počet jinak barevných koleček, tedy já mám např. žlutá, dítě červená papírová kolečka, a v aj řekneme číslo, které chceme, zárověň máme každý papírek se seznamem slovíček-vzájemně jsme si vytvořili a pak si vzájemně říkáme, kdo řekne správně slovíčko položí si své barevné kolečko na políčko, kdo má více barevných koleček na pyramidě vyhrává).
Pak také hrajeme "Bombiče" kartičky se slovíčky, nebo obrázky otočené obr. dolů mezi těmito kartičkami se schovává i pár kartiček s nakreslenou bombou, kdo si ji vytáhne musí udělat zvuk, že vybouchl a vrací všechny kartičky, také jsme přidali kartičku "štěstíčko" čtyřlístek a ta nás od bomby zachrání.
Další hra, která děti hodně baví je prostě "desková hra", nakreslená na čtvrtkách, hrajeme s figurkami a házíme kostkou, plníme úkoly, říkáme barvy políček, plus daný úkol v kroužku.
Také děti rády hrají housenku, hromada písmenek a dítě skládá slova, která řeknu, nadiktuji atd...
Něco málo jsem nafotila...zbytek u sebe momentálně nemám...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

fotka hry "bombič"..

Doučuju 12leté a většinou si nějakou přípravu udělám, zábavnou formou to myslím dělám, ale hlavně to, co zrovna dělají ve škole. Zásadně připravuji na nadcházející hodinu Aj,

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené