arrow
profile_image
honolulu
od 20. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už skoro rok jsem bez menstruace, řešila jsem to s gynekoložkou, ale žádný fyzický problém se nezjistil, nic... Nevím co s tím mám dělat, v té době kdy jsem to měla naposled jsem na tom byla psychicky špatně, měla jsem deprese a myslím, že ten problém může pramenit právě z psychiky, ale myslela jsem si taky, že se to urovná a menstruace se po čase opět dostaví...ale pořád nic, jsem z toho už zoufalá. Nemáte s tím třeba někdo zkušenosti, nevíte, co by mohlo pomoct? (Hormony do sebe cpát nechci, nehledě na to, že cítím, že by to bylo jen potlačování a ne řešení problému)

neberu a nikdy jsem nebrala hormonální antikoncepci, a nezměnilo se v mém životě nic, co by se dalo podle mého názoru označit za příčinu ztráty menstruace (nezhubla jsem ani nepřibrala, neměla jsem žádnou nemoc, úraz, a pod.)

A vyzkoušela jsi bylinky?
http://www.bylinky-maya.cz/products/zensky-caj-byl inkova-cajova-smes/
http://www.bylinky-maya.cz/products/hormonalni-ner ovnovaha-u-zen/
Jinak, já mám taky k hormonům nedůvěru, ale myslím, že zrovna ve tvém případě by ti pomohly.
Kromě toho si myslím, že je něco jiného do sebe denně cpát HA a něco jiného podstoupit léčbu.

arrow
profile_image
Alya
od 5. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dělala ti gynekoložka hormonální profil? A máš zkontrolovanou štítnou žlázu? Pokud je obojí v pořádku, i ultrazvuk, tak bych zkusila alternativní přístup, například kliniku čínské medicíny na Národní třídě. Sama jsem tam byla a přístup a jednání hodnotím pozitivně.

arrow
profile_image
Tate
od 28. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem hormonální antikoncepci taky nikdy nebrala, menstruaci jsem měla od nějakých osmnácti přesně po 28 dnech, vždy na den přesně. Poslední tři cykly mi to začalo haprovat, ne nijak výrazně, ale když je člověk zvyklý na zajetý rytmus, tak ho to rozhodí... Začala jsem pít kontryhel a cyklus se srovnal. Má se pít sice od prvního dne menstruace po ovulaci a pak pauza do další menstruace, ale posledně jsem si ho uvařila, protože menzes ne a ne dorazit a ráno už jsem řešila menstruační bolesti. Tak zkus třeba nějaké ty čaje, ten kontryhel mi sedí i na zmírnění bolestí, ale jsou různé bylinky a směsi, které by měly tu nerovnováhu upravit.
Jinak jsem slyšela i o hormonální józe, která by měla protahovat ty správné oblasti těla a zlepšovat funkci ženských orgánů, ale zatím jsem se o to blíž nezajímala. Má být dobrá i pro ženy trpícími PCO, nebo třeba pro ty, co se snaží otěhotnět...

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám to samé - už rok nic... Předtím jsem to léčila hormony na popud lékařky, bylo mi z toho akorát zle, menzes uměle vyvolaný a divný, celá jsem byla nateklá... Vysadila jsem to po půl roce a od té doby zase nic.... Na gyndě vnucují zase jen hormony, nic jiného na to nemají. Dělali mi testy i ultrazvuk, mám zjištěnou nízkou hodnotu estrogenu. Také nevím, co s tím, věřím bylinkám, takže piji kontryhelový vývar, dávám do všeho hodně majoránky... Uvažuji nad koupí Gynexu - je dost doporučovaný. Uvidím, jak dál, fyzicky jsem naprosto ok, psychicky vyčerpaná ze školy, ale to už je u mě norma. Mám strach to nechávat být, kvůli dítěti v budoucnu, na druhou stranu nechci brát zase ty hormony a netuším jaké může mít nemenstruování dopady do budoucna... zatím zůstávám u těch bylinek... a prý i sója může pomoci nám s nedostatkem hormonu, tak ji asi budu také víc konzumovat....

arrow
profile_image
honolulu
od 20. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jsem docela ráda, že v tom nejsem sama... já taky tak zkouším čaje a tak, ale zatím nic, hlavně ty hormony mám pocit, že se tím stejně neřeší příčina, stejně tak jako když ženě nasadí HA, aby měla pravidelnou menstruaci, což je úplná kravina.

arrow
profile_image
Alya
od 5. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji honolulu: ty hormony mám pocit, že se tím stejně neřeší příčina

To máš úplně správný pocit. Když jsem řešila ztrátu MS, tak mi gynekolog nabízel jen vyvolávačku nebo začít brát HA, tak jsem si radši našla novou doktorku. Ano, hormony ti vyvolají krvícení, ale to ti je samo o sobě na nic, podstatná je ovulace. Všechny ty injekce a spol akorát podporují vznik cyst. Určitě existují i případy, kdy jsou hormony jediné řešení, ale to chce mít prvně jasnou diagnozu.

Cituji Amour: a prý i sója může pomoci nám s nedostatkem hormonu, tak ji asi budu také víc konzumovat....

Na sóju pozor, NEfermentovaná údajně není zrovna dvakrát zdravá, viz http://www.margit.cz/soja-prospiva-skodi/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené