arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pěkný víkend, ráda bych se zeptala na Vaše názory.
Je mi 24 let, měřím cca 171,5 cm a odjakživa jsem byla velmi štíhlá a trpěla dle BMI podváhou. Překonat 50 kg hranici se mi povedlo někdy kolem 20 let. Má běžná váha od té doby byla v průměru okolo 51 kg (kolísala mezi 50 a 52 kg). Letos v červnu jsem dělala státnice a asi 3 dny před nimi jsem přestala ze stresu pořádně jíst a zhubla na cca 49 - 50 kg. Myslela jsem si, že jakmile se vrátím do normálu a začnu zase klasicky jíst, tak opět přiberu na svou váhu, to se však nestalo. Ce se týče mír, tak ty se výrazně nemění. V pase a přes prsa mám stále stejně, avšak 2 cm mi zmizely přes zadek a přes boky v místě, kde jsou pánevní kosti a standardně tam končí kalhoty. Všimla jsem si i toho, že mi volnější kalhoty, které mi dřív byly akorát.

Jako hypochondr jsem samozřejmě okamžitě googlila, co by to mohlo být za chorobu a od té doby se neustále pozoruju, jestli nemám další příznaky např. cukrovky. Takže mám dojem, že chodím často čůrat (někdy jdu i 2x za hodinu, ve výsledku však max. 8x denně, což je dle přítele a mamky normální) - samozřejmě chodím tím častěji, čím víc na to myslím. Nezávisle na tom mi začala také nezávisle pískat v uších, což s tím ale asi nesouvisí. Prostě mi přijde, že mi ve výsledku vlastně nic není, ale nevím to jistě, pač nevím, zda ten můj váhový a centimetrový úbytek je divný nebo ne vzhledem k okolnostem. Snažím se jíst pravidelně, ale mám problém s pitným režimem, vypiji max tak 1,5 l za den. V souhrnu si myslím, že mi vlastně nic není, ale vždy, když si stoupnu na váhu ve víře, že už mám víc kg a vidím, že ne, tak mě zamrazí, zda něco nepodceňuji.

Otázka tedy zní: Myslíte si, že mám jít s tímhle k doktorovi a dělat ze sebe hypochondra i tam nebo mi nejspíš vážně nic není a mám to vše z hlavy?

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S největší pravděpodobností ti opravdu nic není. K tomu úbytku, nejspíš nepřibíráš právě proto, že se stresuješ, že nepřibíráš. Hoď se do klidu a přestaň se pořád kontrolovat.

Reaguji na whitelily:

arrow
Neprodává v Bazaru

Kilo sem, kilo tam,co řešíš?Na tvou výšku mám 50 kg,když se hodně cpu,tak 52 a nemocná si nepřipadám.Sestra zhodila během půl roku 20 kg,to už je jasné,že je někde problém,má štítnou žlázu.

arrow
profile_image
Nightmare
od 16. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasim s holkama, nechápu, co resis

arrow
profile_image
Ninnnna
od 11. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na indulona: Taky bych řekla, že za úbytkem váhy je stres. I to pískání v uších (tinitus) s tím může souviset. Zkus si koupit v lékárně třeba B-komplex, případně hořčík (nebo Magne B forte). Pravidelně jez, choď na procházky. Dbej na dostatek bílkovin, ale i tuků. S pitným režimem si nedělej starost, 1,5 litru je v tomto počasí dost, pokud se tedy nějak výrazně nepotíš a zároveň nejíš jen suché potraviny. Cukrovky bych se nebála, to se projeví i dalšími příznaky, třeba únavou nebo problémy s viděním. Na váhu bych nelezla dříve než za měsíc ale i pokud nepřibereš, tak se neděs, přibrat je často větší dřina než zhubnout. BMI není vždy vypovídající, někdo je prostě konstitučně předurčen k balancování na hranici podváhy a může být přitom zcela zdravý. Tak hlavně buď v klidu, dej tomu chvíli času a až pokud by po pár týdnech nebylo lépe, tak se vyprav k lékaři.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky všem, já vím, že vše moc řeším, snažím se to nedělat. Mám období klidu, jenže pak zapůsobí mediální masáž, po které mám pocit, že s každým prdem by se mělo hned běžet k lékaři, nebot to může znamenat vážnou nemoc a je to zpátky.

Ve stresu se nyní necítím, v tom jsem byla v červnu a pak ještě i v červenci, cítím se dobře a hořčík s vit. B beru již pravidelně přes rok. Zrak se mi zhoršil za rok na jednom oku. Unavená nejsem, žízní netrpím. S přibíráním jsem měla problém vždy. Tučné moc jíst nemůžu, pač mám hraniční hladinu cholesterolu, i když jsem takhle hubená. No, zkusím na to nemyslet, ale nevím, jak moc mi to půjde.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené