arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak jsem dnes 11. den po opce, první hodiny byly hrozný, možná i po psychické stránce, ALE jizva mě nijak nebolela, to šití svalů ano, kor když mě přepadl hrozný kašel, bylo to psycho, plakala jsem bolestí a vždy se orosila po celém těle, když jsem si musela odkašlat. Byla jsem na JIPce od asi 12.30 hod, k večeru už jsem byla víceménně probraná a koukala, co se vedle mne děje, kolem 17 hodiny donesli krajíc chleba s máslem ( ten bodl ! ), později jsem zkoušela se pomalu sama posouvat a zvedat od pasu nahoru a pak i od pasu dolů jsem zvedala pánev, abych věděla co a jak, ale bylo to všechno v pohodě, nic hroznýho. Špatně z narkozy mi nebylo vůbec, jediný co mě trápilo byl fakt ten kašel, který trval ještě několik dní, a večer po opce zaražený větry, to bolelo snad víc než to šití, vyprosila jsem si espumisan, který jsem brala pak celou dobu hospitalizace. Z postele mne pomáhali asi v 11 hodin dopoledne na druhý den, byla jsem úplně v pohodě,hlava se mi netočila, špatně mi nebylo, vstávání bylo bez bolesti, prostě fakt pohoda ( já se toho nejvíc bála ) a okamžitě jsem začala běhat sama na záchod, nejraději bych šla domů hned, zůstala jsem na Jipce ještě další den a pak přesun na normální pokoj, kde jsem byla další 2 dny. V neděli mě pak pustili domů. Jsem úplně v pohodě, první týden jsem ještě dost odpočívala v leže a nic nezvedala. A dneska už manžel musel do práce, já se cítím skvěle, nic nebolí, občas mě píchne v pupíku či jizvě, asi jak se to hojí. Jediný co zvedám od včerejška, tak malou, když je to nutné ( má 9 kilo ), ale přes ruce, svaly už nijak nebolí a bříško spíš na pohmat. Navíc už přestává nějak moc otékat, tak řeším co s prádlem. Když je bříško oteklé, tak to cítím že pne a stahuje, ale jak oteklé není, tak spíš je akorát a spíš jenom chrání.

Myslíte, že je to špatně? Že musí stahovat, i když neotékám? Má to i nějaký jiný účinek než prevence před otoky?
A druhá věc, jak to máte se spaním. Spím na zádech, podložené záda, podložené nohy, tak jak jsem se probudila v nemocnici po opce, je to nutné? Nejraději bych spala už normálně bez podložení a na BOKU! Může mi to nějak uškodit?
A co sezení, sedím už docela dost, vadí to něčemu? Ach jo, mám tolik otázek.

Po císaři mi nikdo nic neříkal, při propuštění mi vytáhli stehny a nic víc mi k tomu neřekli, dělala jsem všechno, zvedala, seděla, bez prádla, s bolestmi, bez léků či nějakého ošetřování jizvy. JIzva se nechala zahojit tak jak byla. A teď má člověk tolik informací, co nesmí. A já samozřejmě chci mít bříško co nejpěknější, když už to mám za sebou.

LenkaJ11:
je tak to jsem ráda že to dopadlo tak skvěle.Jsi šikulka
měla jsem to asi jako ty,první vstávání mi dalo do žil energii a pak jsem běhala jako laňka.Sestřičky mě kolikrát napomínaly že bych měla ležet,jenže já se cítila tak dobře že jsem pomalu celý dny prochodila na chodbě a na pokoji.
Nevim jak a co ti řekl tvůj operatér,ale já musela jen ležet na zádech celý 4týdny,sedět jsem nesměla taky 4týdny,zvedat jsem taky nesměla nic ani svalama v rukách.Pás jsem nosila nepřetržitě 6týdnů a pak jsem ho úplně ze dne na den mohla odložit,jenže já jsem si na něj tak zvykla,že ještě stále do dneška v něm alespoň spím. Nevím jaký máš ty,ale já mám tedy dva,jeden co mi dali v nemocnici ještě na sále(verba od hartmannu,ten mi je teda už obrovský) a druhý co jsem si kupovala já co mi poradil můj operatér od Lipoelastic a ten je absolutně skvělý,krásně stahuje ikdyž není bříško nateklé,je hodně utažitelný,takže paráda.
Jsem nyní 9týdnů po opce a břicho mi celkem večer otýká,ale to záleží podle toho jak se přes den namáhám.minulý týden jsem byla na poslední kontrole a v září nebo říjnu jdu na abdomino znovu,ale jen v lokále,protože jak mi splaskly otoky tak mám na levé straně ještě trochu přebytečný kůže,takže mi to ambulantně bude opravovat a hned po ten den můžu jít domů,tak jsem ráda že to jde taky na pojišťovnu. Jinak stále si držím váhu,ba naopak jsem ještě od operace zhubla 7kg,což je myslím skvělý.Teď teda začínám zase plácat pátý přes devátý,ale váha je stále stejná 61kg. Začala jsem trochu cvičit na bříško tak snad se mi do září povede ještě ho hezky vytvarovat. Jen mě teda štve že mám tohle léto smůlu s opalováním.Můj doktor mi to výslovně zakázal,prý aby jizvy neztmavly,protože pak už by mi tmavé zůstaly pořád a to já teda nechci,takže jsem si objednala samoopalovák a teď se opaluju jen v tričku aby byl pupík i jizva zakrytá.
Jinak už dělám úplně všechno,starám se o malého synka už do 4týdne po opce sama a bez pomoci,prostě už funguju jako dřív.Jen teda nějaký pohyby dělám opatrněji než před tím,ale je to spíš kvůli tomu že vím že jsem po opce,jinak bych to už asi dělala jako dřív.
Ptala si se jaký má jiný účinek ten pás,tak v tom nejdůležitějším účinku je to,aby tě stahoval pořád kvůli tomu aby ti zpátky ta kůže a podkoží zase hezky přirostlo ke tkáni to je v tomhle ohledu nejdůležitější a jako druhý je to právě kvůli těm otokům.
Já spala od opky s podloženými zády a malinko nožky,ale nohy jen v nemocnici,doma jsem spala a spím stále s malinko zvedlým trupem,dala jsem si pod polštář ještě jeden polštář abych byla vyvýšená a tak jsem si na to zvykla že tak spím pořád i teď. tak snad jsem ti trochu pomohla.
Už jsi byla vyndat stehy?už děláš masáže? hoď foto jak před tím a jak teď vypadáš.jsem zvědavá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo, já se na Reaguji na Verča Hladikova: mě právě doktor nic moc neříkal, jen že mám ležet a krátké procházky, to mi ale říkal po propuštění z nemocnice, neřekl, jak dlouho to mám dodržovat. Stehny právě ještě mám, na převaz mám jít 5.2., kde mi je vytáhnou. Vložit fotky se teprve odvažuji, přece jenom .... manžel si dělal srandu při prvním převazu doma, že je to jak z hororu a má pravdu, takhle mi to nepřijde, ale když vidím pak fotky, tak sama koukám.
Já právě nemám pás, ale ty kalhotky z lipoelastic na 2 zipy velikosti S.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Verča Hladikova: tak jsem tam 2 fotky lupla
zítra zkusím zase něco vložit, až se ráno nafotím.

arrow
profile_image
Myška30
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem celkově spokojená až po roce,po operaci sem trochu přibrala,cvičení a 3kg dole jinak sem měla pořád špeky na břiše takže se musím pořád držet.Jizva taky už světlá a jde schovat tak dobrý.

arrow
profile_image
Jína
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LenkaJ11: moc hezky ti to bříško udělali! Mám ho podobně velký, možná větší, jako jsi měla ty, operace mě čeká za měsíc, tak tady sbírám info, co a jak po operaci... doufam,, že nebudu úplnej lemrouš... Jak dlouho po operaci se tedy má spíš polehávat a co se může dělat? Vím, že mi to všechno asi po operaci řeknou... Může se třeba věsit prádlo?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jína: ahoj, promiň, že odpovídám až teď, měli jsme počítač v háji několik dní. No nicméně, mě toho právě moc neřekli, takže spíš čerpán též z netu. Pravda je, že jsem celý týden po návratu z nemocnice nedělala vůbec nic, jen ležela a občas venku procházka, pak musel manžel do práce a já pomalu začala dělat běžné věci - ale bez zátěže, jsem teď 3 týdny po operaci a stále ještě nevysávám nebo tak, ale prádlo už věším to jo - máme sušák. Nic mě nebolí, asi bych zvládla víceméně vše, ale šetřím se, přece jenom pár týdnů by se nemělo dělat nic - myslím, že 6 týdnů určitě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Verča Hladikova: ahoj Verči, tak jak se ti jizva hojí? Jseš v pohodě? Já docela jo, akorát ten konec jizvy, co mám výš tak nějak zlobí, v jednom místě mi to zčervenalo a pak se udělala dírka velikosti špendlíkové hlavičky a vytekl hnis, včera mi to nedalo a nakapala na ni
desinfekci a dnes to vypadá zatím v pohodě, tak uvidíme, zrovna tady ten konec jizvy, co je nejvýš a co nejspíš ani neschovám do žádných plavek. Jo a co ještě řeším jsou " jizvičky " po stehách. Vytahovali mi je před týdnem - v pupíku a na pár místech jizvy takové uzlíky. Dodneška tam mám červené stroupky-jizvy, tak pořád nad tím přemýšlím, jestli ty zmizí, nebo mi po nich zůstanou též jizvy, je to vidět i na fotkách. Pamatuji, že dřív se právě dělali stehy ve tvaru takových žebříků, že to už člověku zůstalo, doufám ale, že mi zůstane taky jenom čárečka.
A poslední - jizva už se celá zacelila i v místech po drénech, ale právě jsou tam takové prohlubně ( nevím jak to vysvětlit), prostě jizva je celé šíři v rovině a
tam kde byli drény jsou prohlubně , dost hluboké, ale zacelené.

Reaguji na LenkaJ11:

Ahojky,tak já jsem v pohodě naštěstí
Jizva se hojila už od začátku velice hezky,ani jeden zádrhel jsem neměla.teda když nepočítám pupík(ten mi malinko hnisal,ale dva dny vykapávání peroxidem to vyřešilo)
jizvu mám už skoro vybledlou,je krásná teda alespoň mě se moc líbí a i okolí když vidí jizvu tak říkají že je krásně světlá.
To co popisuješ s tím hnisem,tak to ti vyhnisává nevstřebaný vnitřní steh,to je normální.Já s tím teda neměla ani jeden problém a nestalo se mi to,ale holka co se mnou byla na pokoji v nemocnici(taky jí dělali abdominoplastiku) tak ta to měla taky takový průběh jako ty,jenže ona s tím rozdílem,že musela jet na pohotovost a tam jí museli kousek jizvy jakoby rozpárat a ty nevstřebaný stehy jí vyndavali,ale od tý doby nemá ani jediný problém a na jizvě to není vůbec vidět že by jí měla rozpáranou.
ohledně těch jizev: tak nerozumím na jaký jizvy se ptáš,jestli na pupíku nebo na tu dlouhou v podbřišku? Ale tak odpovím ti na obojí
mě když vyndaval stehy,tak jsem pěkně trpěla,protože jsem se tak rychle zahojila,že mi tam ty stehy za těch pouhých 10dní pěkně zarostli a musel mi je doslova trhat ven,ale v pohodě-to bylo v podbřišku na tý dlouhý jizvě.Jizvu jsem měla a mám stále krásně slaboučkou,po vyndání stehů jsem měla stroupky ale to je úplně normální jev,se to muselo ještě pořádně dohojit.Měla jsem podobný stehy jako po císaři,jen na jejich konci nebyli takový ty plastový ,,knoflíky,, ale normální uzel.
V pupíku už to bylo mnohem lepší,tam si stehy nezarostly a bylo jich malinko tuším že asi tak na třikrát nebo čtyřikrát je vytahoval.a necítila jsem to vůbec. Všechno bylo a je v pořád.Ale je pravda že od tý doby co vyndaval stehy z pupíku tak tam mám jakoby malinko pod pupíkem taky takový jakoby uzlík,ale jde každým dnem vidět jak krásně to světlá,takže to podle mě zmizí.Já mám teda i právě v tom jakoby uzlíku takovou černou tečku(když jsem byla na poslední kontrole u Kulhánka tak jsem mu to říkala a ukazovala a říkal,že to vypadá na malinkatý kousek stehu ale že se mi v tom nebude vrtat a mám to nechat být,že to samo vyleze nebo vyhnisá,tak to tam mám pořád).ale není to nějak vidět.a je pravda že už je to opravdu jen pod kůží takže počítám každým dnem by to mohlo vylézt.
Jesli myslíš jako ty jizvy po drenech,tak ty jsem měla taky jakoby propadlé,takže bych to neřešila.Mě se to normálně po nějakým čase vrátilo jakoby souvisle s kůží,ale taky jsem to měla jakoby propadlí. takže klídek kočko. Když se mi to povede tak sem hodim pár fotek jak vypadá bříško teď. tak papa a kdyby něco tak klidně zase piš.

arrow
profile_image
Adeen
od 29. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak holky, byla jsem na kožním a v podbříšku se mi udělal keloid ( jsem objednaná na laser, uvidím, jestli to pomůže..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Verča Hladikova: no myslím stehy i v pupíku i v podbřišku. Vytahování z pupíku jsem vůbec necítila, ale z té jizvy z podbřiška, tak to byl masakr, jak to tahal, ale dalo se to. No a právě jak tam tak i tam zůstaly takové čárečky po těch stehách, tak doufám, že se zahojí a nepůjdou vidět, protože pořád vidět jsou. Kuk na fotku, je to vidět i okolo toho pupíku dost. Jinak masíruju a mažu dermatixem, jinak nic.
Jo a taky jsem se dnes objednala na laser -10 aplikací + 10 30-ti minutových tlakových masáží jizvy, začínám 25.6., tak jsem zvědavá. Ještě mám bříško tak jakože oteklé, když ležím, tak v pohodě, ale jak vstanu, tak mám takový bochan v celé šíři nad jizvou, že na tu jizvu nevidím, ale to určitě časem opadne. Taky mi ještě doporučili nějakou tejpovací pásku na tu jizvu, ale do toho asi nepůjdu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Adeen: a jak máš starou jizvu? Já myslím, že ti laser pomůže.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LenkaJ11:
Luxusní práce pana doktora
Kup si Aviril baby krém na dětské prdelky a tím jizvu namaž,uvidíš jak krásně zbledne i bez laseru,už teď to máš moc pěkné.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tiakia: jé, děkuji, to je milé a taky za tip. Ten laser mám přes doktora a včetně těch masáží mne to vyjde na 350 kč, ty masáže jsou asi přes pojišťovnu.

Reaguji na LenkaJ11:

Lení bříško máš moc krásný. Já mažu modrou indulonou a měsíčkovou mastí a taky mi už začíná blednout. Jinak jak popisuješ ty otoky tak to mám přesně jako ty,když ležím tak je bříško krásně rovný a vidím si na celou tu jizvu ale jakmile se zvednu tak mám nad jizvou jakoby takovou klobásku a taky si na jizvu nevidím,je pravda že si spíš nevidím na tu levou stranu ale tak ještě nějakou dobu to potrvá než se to pěkně usadí a otoky zmizí jednou pro vždy

Máš moc krásně udělaný bříško,ono to hned vypadá lépe na ženský která není silnější postavy,u mě to vypadá ještě tak nějak ne moc hezky,ale začala jsem cvičit tak snad to pomůže na ty moje boky.Ale v září jak jdu na opravdu tý levý strany tak si nechám udělat ještě liposukci boků a bude do v cajku,snad teda

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené