Smazat

Ako si mám správne vybrať strednú školu

Tento rok bude pre mňa veľkým rozhodnutím,keďže si budem musieť vybrať na akú strednú pôjdem....Ešte vôbec nemám jasno o mojej budúcnosti,ani čo chcem robiť.Napadlo ma gymnázium,keďže potom si môžem vybrať akúkoľvek vysokú a budem mať čas na porozmýšľanie čo a ako... A ešte ma napadol cestovný ruch,lebo rada cestujem...Hotelová nebude asi nič pre mňa,gymnázium v angličtine by bolo celkom fajn...Neviem v čom vynikám,ani v čom som dobrá,možno by som sa hodila na herečku alebo na reportérku,som skôr spoločenský typ a nebojím sa postaviť sa za svoj názor,ale zároveň chcem prácu s dobrým až vysokým platom.Ale viem že v dnešnej dobe,potrebujem mať hlavne kontakty aby som sa dostala do médií..(talent je až na 2.mieste).Výsledky v škole mám vynikajúce.Vedeli by ste mi teda poradiť,aké to bolo na Vašej škole a čím sa dnes živíte? Rodičia tiež nevedia kam ma dať,a výchovná poradkyňa mi neporadí...Ďakujem
 
arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ať se rozhodneš pro jakýkoliv obor, tak doporučuju jít na střední školu zaměřenou přímo na obor... Já studovala střední školu veřejnou správu, pak jsem šla na VŠ na právo a byla jsem na tom mnohem lépe než gymnazisti a mnoho z nich ani školu nedodělali... Já měla právě tu výhodu, že právo jsem měla po celou dobu studia na SŠ a byl to náš hlavní obor, i jsme z něj maturovali... Takže na VŠ jsem měla základy a "jen" jsem prohlubovala znalosti (a i tak toho bylo dost), ale měla sem tak o něco víc času na jiné předměty, takže to bylo dost prospěšné

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jancysska: doporučuju jít na střední školu zaměřenou přímo na obor

přesně tak..

Napadlo ma gymnázium,keďže potom si môžem vybrať akúkoľvek vysokú
Mám vystudované všeobecné gymnázium - čili bez oboru.. Šla jsem tam právě proto, že jsem nevěděla co od života čekám a že se rozhodnu pro vysokou školu.. Ehm.. po maturitě jsem stále nevěděla a tak jsem si vybrala VŠ kam jsem měla jisté přijetí.. Nebavilo mě to, šla jsem jinam a opět mě to nebaví a vím, že v tom co jsem se snažila studovat bych rozhodně pracovat nechtěla.

cestovný ruch,lebo rada cestujem
Tak popřemýšlej i o budoucnosti - myslím tím rodinu. Pokud se ubereš například směrem letušky tak to v budoucnu může být celkem těžké. Ale bylo by to krásné, letuškou jsem chtěla být

gymnázium v angličtine by bolo celkom fajn

Z toho co jsi uvedla, bych si na tvém místě vybrala gymnázium v angličtině. Jazyk se hodí vždycky a pokud opravdu tápeš, tak to bude asi ta nejlepší varianta.
Ať už si vybereš cokoli a v průběhu studia zjistíš, že to není pro tebe, tak se neboj školu ukončit a vybrat jinou. Čím dřív bys to udělala, tím líp.
Já lituju toho, že když jsem zjistila, že gympl byl špatný výběr, tak jsem se tam pořád trápila a školu dělala z donucení.
Co se týče současného doby. Mám dva roky po maturitě, stále nevím co od života chci a pracuju jako montážní dělník. Práce není špatná, jenom hodně stereotypní a někdy zdlouhavá.
Hlavně za to jsou ale dobré peníze a ty mě tam drží. Nevím jestli se tam budu chtít udržet "do konce života", nebo je to jenom dočasné. Jsem v bodě, kdy prostě nevím. I přesto mam ale dojem, že začínám být v životě šťastná.

Cituji Janča92: Tak popřemýšlej i o budoucnosti - myslím tím rodinu. Pokud se ubereš například směrem letušky tak to v budoucnu může být celkem těžké.

No neviem či je to mojím vekom,ale skôr by som uprednostnila prácu pred založením rodiny,teda aspoň do tej 30ky..Potom už teda neviem čo by som robila Tak ten gympel teda asi nie,ďakujem všetkým za názor

Reaguji na somethingineed: to je individuální, já bych se nikdy nedokázala rozhodnout, co v budoucnu dělat, kdybych musela v 15. Díky gymnáziu jsem si to ujasnila a zvolila pak vhodnou VŠ. Nikdy jsem nelitovala.

Spíš jsem litovala ty, kteří si museli vybrat na základce. To je podle mě hrozně brzo.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Gympl není špatný v tom, že Ti nechává otevřená vrátka do všech stran. Je ideální pro člověka, co ještě ve 14-15 není vyprofilován. Plus ne vždy je lepší odborná SŠ než gympl - třeba vím že pro medicínu je gymnázium asi nejlepší SŠ. A obecně co vím, tak málokdo z mých spolužáků měl při příchodu na VŠ z gymplu nějaký výraznější problém - ono na gymplu se taky profiluješ například výběrem seminářů v posledních ročnících apod.

na druhou stranu pokud už víš, co chceš dělat, tak je leckdy lepší zvolit odbornou školu.

Jinak cestovní ruch bych nedoporučovala, studuje ho každý druhý a pokud se neuchytíš v nějaké společnosti například jako letuška (tj. máš něco navíc, díky čemu tě vezmou) tak uplatnění není úplně jisté. Třeba moje kamarádka cestovní ruch vystudovala a teď dělá asistentku - sice má plat o půlku vyšší než já co jsem dělala jiný obor a zůstala v něm, ale v oboru rozhodně nedělá..... Nic proti, ale cestovní ruch mi přijde přesně jako ten typ VŠ jen pro titul, protože v tomhle oboru se dá dělat i bez VŠ.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jinak já mám za sebou osmileté gymnázium a byla sjem fakt ráda, že sjem si v 15 nemusela obor vybírat - a stačil jen rok a půl navíc a už sem věděla, co chci
Ale z gymplus e prostě naVŠ jít musí, protože budeš jen s ním víceméně nevyprofilovaná a hůř by se Ti shánělo zaměstnání.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Ja by som len rada podotkla, že ak si slečna vyberá školu v SR, tak by som s tým radením ohľadne odborných škôl bola opatrná.
Ako by som to... odborné školstvo nemá v SR vybudovanou tradici. Tak, to bolo asi dosť diplomatické.

Takže kvalitný gympel fakt nie je v SR zlá voľba (odkiaľ si?)

Inak, ten obľúbený "cestovný ruch", ach.
Každý rok sa desiatky slečien z "ekonomiek, obchodiek, hoteloviek a odborných škôl" pýtajú na veľtrhoch na cestovný ruch.
Mňa by zaujímalo, NAČO.
Resp. ČO s tým chcete potom robiť? Čo si predstavujete za uplatnenie? Čo sa tam podľa vás učí? Ako sa správa v gastre a službách? (na to sú tie SŠ predsa!) Cudzie jazyky? - Choďte na filológiu.
Ekonomika a management vedenia spoločnosti (hotelu, firmy)? - Choďte na ekonomickú školu.
To je taká paskvilová predstava, že "cestovný ruch".
Ak chcete cestovať - choďte robiť letušku. Stačí primeraná výška v cm a jeden cudzí jazyk, nič viac nepotrebujete (u low cost a charter aeroliniek).
Ak chcete cestovať, robte delegátku v CK. Ani na to netreba VŠ.

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, málokdo má v 15-ti jasnou představu, čím by chtěl jednou být. Když jsem se rozhodovala kam půjdu na střední, udělala jsem to vylučovací metdou.
Chtěla jsem se vyhnout matice, fyzice a chemii, která mi nikdy nešla, ani nebavila, tudíž jsem vyškrtla gympl. Nebavily mě ani čísla, takže jsem škrtla obchodku. Nemám ráda krev, zdrávka se taky škrtla. Hra na jakýkoliv hudební nástroj se mi vyhla, proto ze mě nemohla být ani úča v mateřince a na sport jsem levá.... a co mi zbylo? Sociální pracovník - škola i předměty mě tam bavily, po střední jsem si dodělala vošku. Práce s lidmi mě naplňovala... Potom přišlo vystřízlivění v podobě shánění zaměstnání v tomto oboru. Nakonec jsem se dostala do firmy, kde dělám naprosto mimo obor v marketingu a jsem spokojená.

Takže možná ani nezáleží na tom, jakou školu si teď zvolíš, stejně pravděpodobně budeš jednou dělat něco úplně jiného. Já to zjistila taky až po škole. Najdi si školu, která Tě bude bavit teď a nedívej se tolik do budoucnosti... Ano jsou zaměstnání, kde potřebuješ mít vystudovaný obor (doktorka, architekt, atd.), ale máš před sebou dalších X let studia a během nich poznáš, kam by jsi chtěla směřovat. Můj kamarád vyučený kuchař-číšník, šel po střední na JAMU, pro jeho talent ho tam vzali na první pokus a teď hraje v muzikálu.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, sepiš si, co tě nejvíc baví nebo by bavit mělo a co naopak ne. Pak podle toho hledej školu, která by tě na to měla připravit, popř. díky které pak budeš moct dělat to, co by tě mělo bavit. Já se přihlásila na kadeřnici, sice jsem jí vyučená, ale škola byla největší pakárna, nic mě nenaučili a kvůli tomu mě to nebavilo, úplně mi zhnusili toto povolání. A hlavně si vyber školu, která za něco stojí. Nedej na to, co říkají učitelé či ředitel, ale zkus si to zjistit od lidí, co na danou školu a obor chodí nebo nedávno chodili.

 

Váš příspěvek

Ako si mám správne vybrať strednú školu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené