Smazat

Dítě v 17ti letech

Jsem terpve ve třeťáku, takže kdybych si dítě nechala, musela bych odložit rok a pak dodělat maturitu. Taky nechci být žádná přítěž pro přítele, s kterým nejsem vůbec dlouho a ani nevím jak by se k tomu postavil.

Ahoj, chtěla jsem se s váma podělit o mé trable a zjistit názory na těhotenství v 17/18. Je možnost, že jsem těhotná. Vím, že je to strašně nezodpovědné, ale co už mám ted dělat. Ještě jsem si nedělala test, protože je na něj moc brzy. Jsem terpve ve třeťáku, takže kdybych si dítě nechala, musela bych odložit rok a pak dodělat maturitu. Taky nechci být žádná přítěž pro přítele, s kterým nejsem vůbec dlouho a ani nevím jak by se k tomu postavil. Určitě by mě nedokázal zabezpečit, je teprve na výšce.Vůbec by mi nevadilo, kdyby se do toho vůbec neangažoval. Myslím, že by mě rodiče podrželi, protože, se už dlouho sami snaží o další dítě. Je tady taky možnost potratu, určitě by to bylo všechno lehčí. Nemusela bych se koukat na pohledy učitelů, kamarádu i kolem jdoucích, ale nepřipadá mi to nějak fér...
 
arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jam: ale nepřipadá mi to nějak fér...

Vůči komu?

Cituji jam: Myslím, že by mě rodiče podrželi, protože, se už dlouho sami snaží o další dítě.

Snaží se o své, ne o vnouče.

Je to tvůj život a tvé rozhodnutí. Ale vzhledem k tomu, že ještě nemáš školu ty ani tvůj přítel, volila bych potrat. Na dítě a zodpovědnost s ním spojenou máš ještě spoustu času.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jam:
Tak jako jsou i lepší věci, než mít dítě takhle mladá, ale život tim nekončí. Navíc... nevyšiluj. Vždyť sis ani nedělala test... snaž se bet co nejvíc v klidu a tyhle úvahy o všem nechat až když si budeš jistá a pak to řešit... to, že s tim budeš (třeba naprosto zbytečně) užírat ničemu nepomůže

Je to tvoje věc, ale já být těhotná s někým, koho miluju, na potrat bych nešla. Rozhodně ne kvůli pohledům jiných lidí. Jinak je mi 18, jsem taky ve třeťáku a přítele mám od prváku.

Hlavně já zastávám názor, že cílem lidské existence je zachovat kontinuitu rodu, tak jak to dělají všechny organismy. A z biologického hlediska je vhodnější porod kolem dvaceti let než v pětatřiceti kvůli kariéře.

Držím ti pěsti v okolí mám 4 holky, které otěhotněli brzo. Tři ve tvém věku a jedna rodila v šestnácti. Nikdo se na ně špatně nedíval, vědělo se, kdo je otec a že jsou spolu, hold antikoncepce někdy selže. Takže se vůbec nenech ovlivnit tím, co by si lidi mysleli

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za názory

arrow
profile_image
Sabrien
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje kamarádka řešila ve třeťáku stejný problém, dítě si nechala, je svobodná matka, žije u rodičů, kteří jí pomáhají, ale i přesto bych volila potrat, když vidím, jak rychle "dospěla", nic si neužila, trápilo jí, jak všichni někam chodí se bavit, že ona nemůže s námi jet na dovolenou a další a další věci..17 let není podle mě věk na dítě, ani psychicky na to nejsi vyzrálá, nemluvím ani o tom, jak kamarádka nemůže zavadit o přítele a své dobré výsledky ve škole také musela zahodit..ikdyž tě rodiče podpoří, tak věř, že část jejich soukromého života jim to ubere, nicméně konečné rozhodnutí je asi na tobě, tohle je můj názor

arrow
profile_image
Corfu
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

počkej na test, zbytečně neplaš...Já bych šla 100% na potrat, je mi téměř 21 a i teď, kdyby se tohle stalo, tak bych si to nenechala, mám ještě hodně plánů, co chci stihnout a s dítětem by mi to nevyšlo

Cituji caillean: hold antikoncepce někdy selže

Já bych ti tipla spíš na žádná antikonce nebo nezodpovědné braní pilulek

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jam: nepřipadá mi to nějak fér

To mně taky ne. Především vůči tvým rodičům, kteří by tě pravděpodobně i s dítětem živili. Nepředpokládám totiž, že si sama vyděláváš. Je to samozřejmě tvá věc (pokud jsi vůbec těhotná), ale jestli se neživíš sama, tak jsi nepřevzala zodpovědnost za svůj život a tudíž podle mě není správné, abys na svět přivedla dítě. Ale věřím, že existují rodiny, ve kterých to takto funguje. Já bych to takhle nechtěla - ani z pozice tebe, ani z pozice tvých rodičů.

arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji caillean: hold antikoncepce někdy selže.

A to co je za blbost? Selhávají uživatelky, ne antikoncepce.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mitternacht: To mně taky ne. Především vůči tvým rodičům, kteří by tě pravděpodobně i s dítětem živili. Nepředpokládám totiž, že si sama vyděláváš. Je to samozřejmě tvá věc (pokud jsi vůbec těhotná), ale jestli se neživíš sama, tak jsi nepřevzala zodpovědnost za svůj život a tudíž podle mě není správné, abys na svět přivedla dítě. Ale věřím, že existují rodiny, ve kterých to takto funguje. Já bych to takhle nechtěla - ani z pozice tebe, ani z pozice tvých rodičů.

Tak pod to bych se podepsala, zvlášť pokud by zakladatelkou nebyl schopný uživit ani přítel...

Cituji Efca: Já bych ti tipla spíš na žádná antikonce, nebo nezodpovědné braní pilulek

přesně

Znám holky, které to zvládly, ale zas na jednu stranu jejich blbost.. Měly se chovat zodpovědně.. kdyby se to stalo mě tak si to dítě nechám protože by mě asi trápilo že jsem zabila mimi.. Prostě už se stalo.. měly jste být zodpovědnější.. ale myslím že se to dá zvládnout, holky to taky krásně zvládají

arrow
profile_image
Sellina
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dát dítě na krk rodičům, to vážně není zodpovědné. Neměla bys mít dítě, pokud se o něj sama nedokážeš postarat.

Cituji jam: Myslím, že by mě rodiče podrželi, protože, se už dlouho sami snaží o další dítě.

Jako že by se starali o tvoje, když nemůžou mít svoje jo?

Proč neřešíš, jestli tě vezmou na vejšku? Proč neřešíš jaký si vezmeš svatební šaty? Proč neřešíš, jestli jednou seženeš práci? Protože je to teď zbytečný? A není náhodou zbytečný řešit, jestli jít nebo nejít na potrat, když nevíš, jestli jsi těhotná?

 

Váš příspěvek

Dítě v 17ti letech

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené