Smazat

Vztah s přítelem se nikam neposouvá - dilema

Vztah s přítelem se nikam neposouvá. Mám dilema co dál, protože jakékoli návrhy co dál ve společném životě, odmítá.Po 12 letech nechce řešit ani svatbu a ani hypotéku či jiný způsob společného bydlení.

Prosím poradte co dělat v takové situaci. Dostala jsem se do bodu, kdy nějak nevím kudy kam. S přítelem jsme spolu 12 let, oběma je nám 35 let. Bydlíme spolu a pracujeme. Potud vše ok. Ale už jsem začala pomalu přemýšlet nad založením rodiny, přece jen, už nejsem nejmladší. Ale nevím co se to s přítelem děje, kromě dětí nechce nijak plánovat společnou budoucnost. Svatbu nechce, protože se nechce rozvádět, to je jeho argument. K tomu argumentuje tím, že v jeho příbuzenstvu holky porodily bez svatby. Já zase nechci dítě bez svatby, protože v tom nevidím logiku. Navíc je svatba mnohem menší závazek než dítě přece. Dítě už je napořád. A ani netrvám na velké, pompézní a drahé svatbě, satčí malá, stejně nemám ani koho pozvat. Společné bydlení kromě bydlení v nájmu taky řešit nechce. Prý hypotéka je na 30 let. Ano, to vím, ale momentálně jiná možnost, jak si pořídit vlastní bydlení, není. Přítel vlastní chatu, ta bohužel není na celoroční bydlení, v první řadě tam chybí příjezdová cesta, není tam ani koupelna a wc, takže si tam bydlení s potomky nedokážu představit. Prodat ji nechce, protože tam na léto jezdí jeho máma. A co mu do toho vlastně vůbec kecám, co udělá nebo neudělá se svým majetkem. A proč vlastně tak řeším to bydlení a svatbu? Protože svatba mi přijde jako první logický krok před pořízením dětí, nějaká jistota. Posunutí toho vztahu o něco dál, stvrzení toho vztahu. A bydlení oprotože kdyby se něco stalo, tak bohužel nemám s miminkem kam jít,kdysi, když jsem byla v nouzi a skoro skončila na ulici, tak mi matka řekla, at jdu šlapat, takže i to bydlení byt hypotéka je pro mě taky nějaká forma jistoty. Plus i jistota bydlení na stáří, kdy nevíme co vlastně bude. Snažím se nad tím přemýšlet ze všech stran a nevim moc možností.

Moc se s ním o těchle tématech mluvit nedá. Když zkusím tohle téma v klidu načnout, tak to skončí hádkou a pak tichou domácností. Jenže když o tom nemluvím, tak mě to v duchu jen užírá. Jinak jsem chtěla ještě připsat, že on je dost velký vztekloun, pokud dojde na tohle téma. Já kvůli démonům z dětství (život s alkoholikem, psychické týrání) začala docházet k psycholožce. Zatím jsem tam byla jen 2x, je trochu problém najít vyhovující termín.

Co byste mi poradily?
Děkuji za odpovědi
 
arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co bych poradila? Asi najít si jiného přítele. Ani ne tak kvůli rozdílným názorům na svatbu a bydlení, ale protože mi chování tvého přítele k tobě přijde dost hnusné. Jak se k tobě chová, když právě neprobíráte toto téma?

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Candy86:
jiank je fajn, ale většinu času řešíme práci a nebo praktický věci ve společným soužití. Od pátku jsem s ním tiohle téma už neotvírala, v sobotu jsme měli zase práci, večer jsme se běželi naočkovat, v neděli jsme leželi, protože nám nebylo dobře.Ale pořád cítím, že to mezi námi tak nějak "visí".

Už mě i napadlo zkusit nadhodit tohle téma v jeho rodině, třeba by ho trochu popstrčili k nějké akci, ale možná to není nejlepší nápad. Jeho mámě už je 75 let, a tak už vnoučata očekává. Nikdy mi to neřekal do očí, ale chápu náznaky.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, tohle je strašně těžký. Úplně vím, jak se cejtíš, já tohle řešila před 7 lety s mým ex. Byli jsme spolu 5 let a za tu dobu se náš vztah nikam neposunul. Já jsem chtěla děti už dříve, ale on se k tomu neměl. Nechtěl svatbu, vlastní bydlení, ale to nebyly naše jediné problémy. Ke konci nefungovalo mezi námi snad už nic. Už jsem toho měla dost a rozešla jsem se s ním. Což byl mimochodem nejlepší krok v mém životě. Ihned jsem si našla přítele, který chtěl ty stejný věci jako já, a vše se začalo samo od sebe měnit fakt strašně rychle a přirozeně. Vím, že je jednoduché říct, ať se s ním rozejdeš. Sama vím, jak je hrozně těžký udělat po letech změnu. Já bych to ještě zkusila přes určitě dlouhý a náročný rozhovor, po kterým budeš vědět, na čem jsi. Pokud bude fakt zabejčenej, tak podle mě je jedinou možností opravdu ten rozchod a nalezení partnera se stejnými prioritami jako máš ty. Každopádně hodně štěstí přeju.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Díky, holky. Ještě si o tom s ním zkusím promluvit. Snad to půjde v klidu. Zrovna včera to komentoval, že jsem nějaká divná, ale byli jsme hned po vakcíně, a tak jsem nechtěla spouštět nějakou další hádku. Pokud s ním nebude domluva, tak našetřím peníze a půjdu někam do spolubydlení.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Promluvila sis s přítelem? Já bych ve vztahu, co se nikam neposouvá, nebyla. Neříkám, že on je jen špatný, ale mě by to vadilo.

 

Váš příspěvek

Vztah s přítelem se nikam neposouvá - dilema

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené