Smazat

Vztah s přítelem se nikam neposouvá - dilema

Vztah s přítelem se nikam neposouvá. Mám dilema co dál, protože jakékoli návrhy co dál ve společném životě, odmítá.Po 12 letech nechce řešit ani svatbu a ani hypotéku či jiný způsob společného bydlení.

Prosím poradte co dělat v takové situaci. Dostala jsem se do bodu, kdy nějak nevím kudy kam. S přítelem jsme spolu 12 let, oběma je nám 35 let. Bydlíme spolu a pracujeme. Potud vše ok. Ale už jsem začala pomalu přemýšlet nad založením rodiny, přece jen, už nejsem nejmladší. Ale nevím co se to s přítelem děje, kromě dětí nechce nijak plánovat společnou budoucnost. Svatbu nechce, protože se nechce rozvádět, to je jeho argument. K tomu argumentuje tím, že v jeho příbuzenstvu holky porodily bez svatby. Já zase nechci dítě bez svatby, protože v tom nevidím logiku. Navíc je svatba mnohem menší závazek než dítě přece. Dítě už je napořád. A ani netrvám na velké, pompézní a drahé svatbě, satčí malá, stejně nemám ani koho pozvat. Společné bydlení kromě bydlení v nájmu taky řešit nechce. Prý hypotéka je na 30 let. Ano, to vím, ale momentálně jiná možnost, jak si pořídit vlastní bydlení, není. Přítel vlastní chatu, ta bohužel není na celoroční bydlení, v první řadě tam chybí příjezdová cesta, není tam ani koupelna a wc, takže si tam bydlení s potomky nedokážu představit. Prodat ji nechce, protože tam na léto jezdí jeho máma. A co mu do toho vlastně vůbec kecám, co udělá nebo neudělá se svým majetkem. A proč vlastně tak řeším to bydlení a svatbu? Protože svatba mi přijde jako první logický krok před pořízením dětí, nějaká jistota. Posunutí toho vztahu o něco dál, stvrzení toho vztahu. A bydlení oprotože kdyby se něco stalo, tak bohužel nemám s miminkem kam jít,kdysi, když jsem byla v nouzi a skoro skončila na ulici, tak mi matka řekla, at jdu šlapat, takže i to bydlení byt hypotéka je pro mě taky nějaká forma jistoty. Plus i jistota bydlení na stáří, kdy nevíme co vlastně bude. Snažím se nad tím přemýšlet ze všech stran a nevim moc možností.

Moc se s ním o těchle tématech mluvit nedá. Když zkusím tohle téma v klidu načnout, tak to skončí hádkou a pak tichou domácností. Jenže když o tom nemluvím, tak mě to v duchu jen užírá. Jinak jsem chtěla ještě připsat, že on je dost velký vztekloun, pokud dojde na tohle téma. Já kvůli démonům z dětství (život s alkoholikem, psychické týrání) začala docházet k psycholožce. Zatím jsem tam byla jen 2x, je trochu problém najít vyhovující termín.

Co byste mi poradily?
Děkuji za odpovědi
 
arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co bych poradila? Asi najít si jiného přítele. Ani ne tak kvůli rozdílným názorům na svatbu a bydlení, ale protože mi chování tvého přítele k tobě přijde dost hnusné. Jak se k tobě chová, když právě neprobíráte toto téma?

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Candy86:
jiank je fajn, ale většinu času řešíme práci a nebo praktický věci ve společným soužití. Od pátku jsem s ním tiohle téma už neotvírala, v sobotu jsme měli zase práci, večer jsme se běželi naočkovat, v neděli jsme leželi, protože nám nebylo dobře.Ale pořád cítím, že to mezi námi tak nějak "visí".

Už mě i napadlo zkusit nadhodit tohle téma v jeho rodině, třeba by ho trochu popstrčili k nějké akci, ale možná to není nejlepší nápad. Jeho mámě už je 75 let, a tak už vnoučata očekává. Nikdy mi to neřekal do očí, ale chápu náznaky.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, tohle je strašně těžký. Úplně vím, jak se cejtíš, já tohle řešila před 7 lety s mým ex. Byli jsme spolu 5 let a za tu dobu se náš vztah nikam neposunul. Já jsem chtěla děti už dříve, ale on se k tomu neměl. Nechtěl svatbu, vlastní bydlení, ale to nebyly naše jediné problémy. Ke konci nefungovalo mezi námi snad už nic. Už jsem toho měla dost a rozešla jsem se s ním. Což byl mimochodem nejlepší krok v mém životě. Ihned jsem si našla přítele, který chtěl ty stejný věci jako já, a vše se začalo samo od sebe měnit fakt strašně rychle a přirozeně. Vím, že je jednoduché říct, ať se s ním rozejdeš. Sama vím, jak je hrozně těžký udělat po letech změnu. Já bych to ještě zkusila přes určitě dlouhý a náročný rozhovor, po kterým budeš vědět, na čem jsi. Pokud bude fakt zabejčenej, tak podle mě je jedinou možností opravdu ten rozchod a nalezení partnera se stejnými prioritami jako máš ty. Každopádně hodně štěstí přeju.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Díky, holky. Ještě si o tom s ním zkusím promluvit. Snad to půjde v klidu. Zrovna včera to komentoval, že jsem nějaká divná, ale byli jsme hned po vakcíně, a tak jsem nechtěla spouštět nějakou další hádku. Pokud s ním nebude domluva, tak našetřím peníze a půjdu někam do spolubydlení.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Promluvila sis s přítelem? Já bych ve vztahu, co se nikam neposouvá, nebyla. Neříkám, že on je jen špatný, ale mě by to vadilo.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hubák:
Omlouvám se za pozdní reakci. Nějak jsem nestíhala. Od té doby jsme se stihli kvůli tomu několikrát pohádat. Na FB mám v přátelích přítelkyni jeho synovce. Jednoho dne se tam pochlubila, že se zasnoubili. Bylo mi to samozřejmě líto, jsou spolu sotva rok a já pořád na ocet. Příteli jsem neřekla, že o tom vím. Přišel s tím za mnou asi za dva týdny. Řekla jsem mu, že o tom vím. A před pár dny mě sám požádal o ruku, ale za dost podivných okolností. Nejdřív řekl, že se příští měsíc budou v jeden den vdávat jeho obě dvě neteře a že jsme tam zvaní. A pak to udělal. Nesedí mi na to, že x let mu to trvá, než se k nečemu rozhoupe a pak, když vidí, že všichni v příbuzenstvu už jsou sezdaní nebo se na to chystají, tak k tomu dojde. Nerozumím tomu. Navíc jim má tu svatbu i fotit- fotil svatbu jen jednou a zas tolik zkušeností s tím nemá. Takže to znamená, že jsem pozvaná na cizí svatbu, kde budu úplně plonková, přčítel bude fotit a mě si všímat nebude. Budu se tam cítit úplně nepatřičně se všema těma nesezdanýma párama. Bude to totiž dvojitá svatba. Nejvíc mě asi mrzí to, že mám z toho pocit, že to není z jeho hlavy. Protože proč by s tím tak dlouho čekal?

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikississ: Já si nechám hodně **** na hlavu, ale s chlapem, co o mě nestojí, bych nebyla. Pokud s někým plánuju budoucnost, tak by oba měli mít podobné představy o budoucnosti.

 

Téma Vztah s přítelem se nikam neposouvá - dilema je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené