Smazat

Anxiózní (vyhýbavá, úzkostná) porucha osobnosti

Má někdo z Vás zkuešnosti s úzkostnou poruchou osobnosti? Tak trochu sama jsem si diagnostikovala poruchu, ale všechno na mě sedí do písmneme:
Porucha osobnosti charakterizovaná:
(a) trvalými a pronikavými pocity napětí a obav,
(b) přesvědčením o vlastní sociální nešikovnosti, nedostatku osobní přitažlivosti nebo inferioritě vzhledem k jiným,
(c) nadměrným zabýváním se tím, že bude kritizován nebo odmítnut v sociálních situacích,
(e) nechutí stýkat se s lidmi, pokud není jisté, že bude oblíben,
(f) omezením v životním stylu kvůli potřebě fyzické jistoty,
(g) vyhýbání se sociálním a pracovním činnostem, které zahrnují významný mezilidský styk, a to ze strachu před kritikou, nesouhlasem či odmítnutím.
Přidružené rysy mohou zahrnout přecitlivělost na odmítnutí a kritiku.

Nevím, jak se z toho vymanit, abych konečně začla žít a né jen přežívat ...
Moc by mi pomohlo, kdyby některá z Vás měla osobní zkušenosti a mohla jsem si s někým "zasvěceným" vyměnit pár řádků ...
 
arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hlavně by sis neměla nic sama diagnostikovat a zajít si k psychologovi. Protože to co popisuješ může zažít každý, jde o míru takových potíží. Určitě zkus lékaře.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Buchtík: Nevím, jak se z toho vymanit, abych konečně začla žít a né jen přežívat ...

Promiň nevšimla jsem si této věty. Určitě bys měla zajít za psychologem. Jinak jestli tě to uklidní, taky jsem se takto cítila, léčila a vyléčila Takže to zkus co nejdřív a určitě to zvládneš. Člověk musí na sobě prostě hodně zapracovat. Držím palce.

arrow
profile_image
lobonito
od 25. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, já návštevuji psychologa a mám diagnostikováno podobné, plus trpím depresí a úzkostnými stavy, ze své zkušenosti vím, že okolím, které tyto problémy nemají, jsem často byla vnímána, jako že si vymýšlím nebo se lituji.. Jsem mladá holka, myslím si že i chytrá, životem tak nějak proplouvám, ale mám předpoklady k tomu, mít úspešnou práci a život. Mluvím plynule nekolika jazyky, jsem komunikativní, na pohovoru vždy zazářím, ale mám problém, mám v sobě blok z kontaktu s lidmi, hlavně cizími, takže nikdy nic nedotáhnu s prací do konce.. Mám takové své dvě fáze, nekdy mám období, že jsem komunukativní, veselá a štastná, srším vtipem a jsem oblíbená u prátel, v tu chvíli se cítím být krásná, ale pak z ničeho nic prijde období, kdy bych byla nejradši sama doma v bezpečí, bez lidí a začnu mít strach ze svého okolí a trpím depresí.. Psycholog mi predepsal slabá antidepresiva, která účinkují na tyhle problémy a dá se říct, že jsem niní silnější a odolnější. Kdybys potřebovala, napiš klidně do SZ a já ti poradím.. Vím že tyhle situace nebývají moc snadné. Měj se hezky

arrow
profile_image
Porta21
od 12. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám úplně to samé, taky bych ráda věděla, jak z toho ven

arrow
profile_image
lobonito
od 25. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky klidně mi napište, budu ráda když si budu moct popovídat s někým kdo má stejné problémy

arrow
profile_image
Buchtík
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Elienka: Hlavně by sis neměla nic sama diagnostikovat a zajít si k psychologovi. Protože to co popisuješ může zažít každý, jde o míru takových potíží. Určitě zkus lékaře.

Už jsem objednaná k psychiatrovi, ale bohužel nejbližší volný termín mi sestra dala za měsíc a já nevím, jestli to takhle dlouho ještě sama vydržím, ptž mám teď navíc silné deprese a pocity frustrace zapříčiněné přesně těmi myšlenkami, co jsou popisovány v diagnoze ..

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Buchtík:
Zajdi si tedy za obvoďákem. Dá ti aspoň na přechodnou dobu nějaké léky, pokud je to opravdu nesnesitelné. Jinak si zkus udělat nějakou relaxaci, jóga, najdi si na internetu nějaké techniky. Můžeš zkusit i byliny..třezalka je dobrá (pozor nesmí se brát v kombinaci s léky), vem si hořčík a vitamín B.

A k psychologovi chodíš? Potřebuješ hlavně terapii. Pokud by tě zajímaly další techniky, třeba něco z alternativy, tak mi napiš zprávu.

arrow
profile_image
Buchtík
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Možná by stálo za to přečíst si tuhle knížku.http://www.inuru.com/index.php/knihy/knihy- spolecn ost/492-servan-schreiber-david-uzdraveni-bez-leku- a-bez-lekaruhttp://www.prozdravi.cz/uzdraveni-bez- leku-a-bez-l ekaru-david-servan-schreiber.html

Objednala jsem si knížku Jak ven z úzkosti a deprese, začala jí číst, ale i tak mi to nic nedává. Potřebuju odstranit příčiny frustrace a změnit život a v tomhle mi žádná kniha ani psychiatr nepomůže .. Jen je to těžké, když mám o sobě jen to nejhorší mínění a i to, co pro druhé je každodenní samozřejmostí, je pro mě obrovský problém ...

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Buchtík: Potřebuju odstranit příčiny frustrace a změnit život a v tomhle mi žádná kniha ani psychiatr nepomůže

A co si myslíš teda že ti pomůže? Je jasné, že ti ze začátku nepůjde převádět třeba nějaké techniky z knih, do reality. Prostě se musíš hecnout a začít. To trvá hodně dlouho než se myšlení přehoupne tam, kam bys chtěla. Ale uvědom si, že to za tebe nikdo neudělá. Řešit to musíš ty.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Buchtík:
Chodíš k psychologovi či ne?

arrow
profile_image
Buchtík
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Elienka: Kdysi dávno jsem ho navštívila, ale nyní už pět let "bojuji" sama. Ale teď už cítím, že to nezvládám, tak jsem se objednala k psychiatrovi ...

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Buchtík: Kdysi dávno jsem ho navštívila, ale nyní už pět let "bojuji" sama. Ale teď už cítím, že to nezvládám, tak jsem se objednala k psychiatrovi ...

Měla si tam už dávno být. Psychiatr předepisuje léky ale terapii dělá psycholog, tak se koukej objednat tam.

arrow
profile_image
Buchtík
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Elienka: Cituji Buchtík: Kdysi dávno jsem ho navštívila, ale nyní už pět let "bojuji" sama. Ale teď už cítím, že to nezvládám, tak jsem se objednala k psychiatrovi ...Měla si tam už dávno být. Psychiatr předepisuje léky ale terapii dělá psycholog, tak se koukej objednat tam.

Já jsem s tou paní psycholožkou nebyla spokojená, ptž mi vůbec nepomáhala (potvrdilo mi to i více lidí, že není na svém místě). A jinou psycholožku tady v okolí nemáme. Zbývá už jen psychiatr, ale já si také myslím, že je to spíš problém pro nějakého psychologa a terapie, než se dávkovat léky ... Jsem nešťastná ze svého života a je potřeba hledat příčiny a změnit je, aby tomu už nadále nebylo. Nechci, aby to vypadalo, že se lituji, jako už někdo psal v přípěvku výše, ale takhle se opravdu vnitřně užírám a nechce se mi vůbec žít ... Jediné myšlenky, které se mi 24 hodin denně točí v hlavě jsou, jak jsem k ničemu, neschopná, méněcenné, hloupá, ošklivá, a že takový život nemá smysl "žít" jestli se to tak dá ještě nazvat, ptž je to spíš přežívání ze dne na den ...

 

Váš příspěvek

Anxiózní (vyhýbavá, úzkostná) porucha osobnosti

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené