Smazat

Babička v nemocnici, jak podržet mámu?

Moji babičku dneska záchranka odvezla do nemocnice a leží na JIPce. Pro moji mámu je to hrozně těžké a já bych ji moc ráda něják podpořila, přivedla ji na jiné myšlenky, pomohla ji. Ale abych pravdu řekla, u nás doma nikdy žádná objetí moc neprobíhala, ne že bychom se neměly rády, to rozhodně ne. Moje máma je skvělá, jen nejsme tak emocionálně založené. Poradíte?
 
arrow
profile_image
lencallee
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsme na tom uplně stejně, taky by mě to zajímalo, protože to máme v rodině taky stejné..nějak nevím co říct když pak přijdou ty chvíle.

arrow
profile_image
Anietish
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

I my to tak máme,párkrát jsem o tom přemýšlela a sama nevím, co bych měla udělat Co říct nebo tak...

arrow
Neprodává v Bazaru

I když to není konkrétní rada. Děkuji. Jsem moc ráda, že v tom nejsem sama

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co si o tom s mámou zkusit nějak popovídat, pokud spolu nebydlíte tak jí zavolat,aby viděla,že je tam ten zájem a že na to není sama...

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemusíš ji objímat a pusinkovat to většinou stejně nepomáhá a spíš to toho dotyčného ještě víc rozlítostní. Stačí jen hodně mluvit třeba i o nesmyslech jen aby si ji nachvilku přivedla na jiné myšlenky.

http://www.youtube.com/watch?v=4Bz47dl1IQA

Podívejte se s mámou na tohle video.

arrow
profile_image
aletheia
od 9. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naopak si myslím, že jsou chvíle, kdy je objetí dvou blízkých osob na místě. A to třeba v tomhle případě. Ač nejste s maminkou emocionálně tolik založené, obejmout ji v takovou chvíli a dát jí najevo, že ji máš ráda, že s ní soucítíš a že v tom není sama, dá rozhodně víc než slova! I když vás to obě možná rozlítostní, je lepší dát emocím průchod než je v sobě dusit. I "studený čumáček" někdy potřebuje rozehřát, zvlášť v takových dnech. Znám to z vlastní zkušenosti- v rodině jsme měli velkou tragédii a dodnes vzpomínám na to, jak jsem se s tátou objímala a držela se ho jako klíště, ačkoliv jsme k sobě většinou chladnější (s mamkou naopak, objímání je mezi náma běžné ), oba jsme sice hrozně buleli, ale moc nám pomohlo vědomí, že před sebou nemusíme emoce skrývat a že se vzájemně podporujeme. Ať se z toho babička brzy dostane

arrow
profile_image
aletheia
od 9. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na simuška: Zrovna jsem ji mamce koupila

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na simuška: I já i mamka jsme ten film taky viděly

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že není nutné to lámat přes koleno. Máma i tak určitě ví, že jí podporuješ a že s ní držíš. Hlavně, že jsi s ní. Třeba se objeví vhodná příležitost na takové projevy blízkosti později.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji zelenasmoulinka: Máma i tak určitě ví, že jí podporuješ a že s ní držíš. Hlavně, že jsi s ní. Třeba se objeví vhodná příležitost na takové projevy blízkosti později.


Přesně tak, prošla jsem si tímto a vícekráta bohužel to trvalo hodně dlouho,myslím,že mamce pomáhalo to,že jsem se starala,za babičkou jsem chodila i sama a pak s ní,aby tam měla podporu.Snažila jsem se před ní nebulet(ne vždy se to podařilo) a pokud plakala mamka,tak jsem ji zas nelitovala,tím bych to zhoršila,snažila jsem se situaci vidět reálně.
Nebylo to lehké,ale hodně jí pomáhalo to,že mě viděla silnou(ač tomu tak nebylo),kdyby viděla jak se trápím,srazilo by ji to o to víc.Občas jsem za lékařem šla sama,abych jí to pak řekla já,snášela to tak nějak líp.
Určitě ale občas mámu chytit za ruku,obejmou a dát pusu bude moc fajn,ale nedělat to furt,aby neměla pocit,jak ji lituješ.Když jsme šly z nemocnice,snažila jsem se jí vytáhnou na prochajdu,na kafe,na nákup atd...vím,že náladu na to neměla,ale ve finále byla ráda,na chvíli byla myšlenkama jinde.
Nevim,to je moje zkušenost a procházela jsem si tím dlouho.
Prostě důležité je to,že ví,že má v Tobě velikánskou oporu.
Moc Vám držím palečky a babičce ať je brzy dobře.Holky držte se!

arrow
profile_image
aletheia
od 9. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SOLU: pomáhalo to,že mě viděla silnou(ač tomu tak nebylo)


Cituji SOLU: občas mámu chytit za ruku,obejmou a dát pusu bude moc fajn,ale nedělat to furt,aby neměla pocit,jak ji lituješ

Souhlasím, buď mamince prostě oporou, ať ví, že se na tebe může spolehnout

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na SOLU: Mockrát díky

 

Váš příspěvek

Babička v nemocnici, jak podržet mámu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené