arrow
profile_image
wreven mojeid
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: nooo..jistě...málo místa, moc blízko televize(si přece nebudu ničit oči, že jo..) a tak, no.. Ale tentokrát jako fakt!

já jsem se fakt ale snažila
Jinak děkuji za odkaz, pročtu, jak to chodí v zimě

Nooo, a ještě by mě zajímalo něco vlastně ... rozdíl mezi jízdou na kol. bruslích a během. Co je lepší? Nevím, jestli si spíš koupit brusle nebo běžecké boty...

Chodím běhat ven i v zimě, ale běhání v chladném počasí vyžaduje mít dobrou kondičku. Tělo je v chladnu hůře pohyblivé: Svaly se vlivem chladu moc neprohřívají - nejsou tak pružné, což pro začátečníka může vést k nepříjemným bolestem končetin. Ledový/chladný vzduch se hůře vdechuje, takže pro necvičené plíce akorát zbytečná zátěž. Běhání v zimě je pro tělo záhul, k hubnutí a motivaci moc nepřispěje, spíš hrozí tzv. přepálení a s ním spojená snížená imunita a bolesti svalů. K tomu, aby si člověk neublížil je dobré něco vědět o běžecké technice a zvolit si pro trénink vhodný terén a rychlost, kvalitní obuv je samozřejmě nutností.

Pro začátek redukce váhy bude efektivnější zvolit nějakou kardio aktivitu se sledováním tepovky, nejlépe pod odborným dohledem instruktora/trenéra, ve vyhřáté místnosti nebo ve vyhřátém fitku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, na začiatok začať s malými vzdialenosťami - tak 15 až 20 minút, striedať pomalý beh s rýchlou chôdzou. Strečing a rozcvička nie je pri rekreačnom behaní potrebná, lepšie je začať pomalým klusom a postupne pridávať na tempe.

Inak vyššie uvedené stránky sú super, ale mám pocit, že sú na mieru skôr chlapom - 4 krát do týždňa je pre začiatočníčku fakt moc. Raz som skúsila behať podľa takéhoto plánu a skončilo to po troch týždňoch s permanentnou únavou. Myslím, že dva až tri krát do týždňa je ideálne.

Čo sa týka spaľovania tukov, tá polhodina platí pre muža s dobrou kondíciou. U normálneho človeka je to asi 10 minút. To, že sa začínajú spaľovať tuky, spoznáš podľa toho, že sa začneš potiť a zadýchavať - vtedy je dobré trochu spomaliť a začať sa sústrediť na dýchanie.

Behanie je skvelé, len treba vydržať tažké začiatky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji kočky, hltám jedním dechem, a docela mě to nadchlo, takže běh rozhodně vyzkouším. Co tyto botky ?

main_variation_J1962.jpg

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08:
To já je ještě kupovat nebudu, jen mě i popis docela přesvědčil, jsou přímo na běhání, mají i nějakou technologii, Ale příští týden si zajdu do specializovaného obchodu .

arrow
profile_image
freaky
od 6. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, určitě začni postupně, jak radí holky. Já začínala na cca 3km, teď si občas dám i cca 15 (já odjakživa nesportovec). Klidně to zezačátku střídej s chůzí. Mrkni třeba ještě na stránky behej (nemůžu zatím vkládat odkazy), v sekci Boty je takovej fajn filtr, kterej ti vyhodí vhodný typy bot podle zadaných parametrů. Ve spec. prodejně by ale měli umět poradit. Rozhodně je potřeba si botky vyzkoušet, klidně se v nich i trochu proběhni po prodejně. A dá se běhat i přes zimu, já byla běhat nejvíc v -22°, ale to už asi fakt chce být zvyklá. Jestli tě to nakonec chytne, tak stojí za to přikoupit i trochu lepší oblečení než klasika tepláky+triko od Vietnamců.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Boty je hlavně třeba vybírat podle toho jak našlapujete, zda máte ploché nohy a podobně. Pokud si koupíte nevhodné boty může vám noha jít třeba do přílišné pronace a podobně. Takže pozor na to.

Reaguji na Gogelka17: Já bych ti pro začátek doporučila koupit dobré boty, ale ve střední cenové hladině, kdyby tě náhodou běh nechytil, aby jsi nevyhodila moc peněz. Já většinou odzkouším nějaké v obchodě a pak koupím mnohem levněji na netu. Doporučuji koupit je o trošku větší, než normálně nosíš, při běhu noha trošku oteče a zvlášť při déletrvajícím a častějším běhu si můžeš zadělat na problém. Měla jsem Reebok, Adidas a teď Nike, ty mi přijdou nejlepší, Adidas jsou hodně úzké.
Pokud nejsi zvyklá na aerobní zátěž-což vzhledem k výčtu tvých sportovních aktivit tak vypadá, tak to chce hlavně ze začátku nepřehnat.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Běh na hubnutí nic moc, rozhodně víc zhubneš VHODNYM tréninkem v posilce. Běh je na hubnutí pouze tehdy, pokud běháš dálky, tj. aspoň 15 km a víc, čili třeba 90 min v kuse, nebo měsíčně velký objemy, nebo dostatečně pomalu, abys byla ve správný tepový frekvenci. Běhám už skoro 3 roky a skutečně jsem teda nezhubla, nicméně to neni z mojí hlavy, je to obecný fakt. Jde o to, že aby jsi se držela v hubnoucí tepový frekvenci, je nutno běžet poměrně dost pomalu, což málokdo dokáže, natož hodinu a půl, většinou to až hraničí s chůzí....a při tom se ani nezatínaj svaly tak moc, jako např. v posilovně, kde máš tím pádem dva v jednom, jak tvarování svalů, tak spalování...takže dle mých zkušeností a informací, který ustavičně už 3 roky pobírám, běh na hubnutí nejideálnější určitě neni. Jako doplněk ke sportovním aktivitám a forma zábavy jistě, mně to baví neskonale
Ad. boty - jak už tu někdo psal - nutno vybrat dle terénu, který budeš povětšinou běhat, dle tvarování chodidla, došlapu (zda primárně na špičku, celou nohu či patu)....je toho vážně dost, co je třeba zvážit. Ve špatných botách se nebude dobře běhat, ba i tě můžou brzdit, takže určitě nevybírej dle obrázku...a neptej se, co my zde na to, protože tak, jako těžko dle fotky vybereš, tak ani my nejsme kompetentní něco z toho soudit, když neznáme výše zmíněné okolnosti a podmínky.
Plán běhu bych ani neřešila, prostě začni běhat...až nebudeš moct, jdi chůzí, pak zas proměnit v běh. Neuhnat se - věčná chyba začátečníků. Důležitý je setrvat ve stavu běhu co nejdýl, ne běžet co nejrychlejc - pak se lepší kondice
Přeju krásný kilometry

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím se SpeedMouse, Adidasky jsou velmi úzký, pokud máš štíhlý chodidlo, pak by ti sedly...a taky doporučuju o číslo větší. Nejlépe zajít do sportovní obuvi a zadat požadavky, oni ti poraděj daleko líp, než my zde (nutno dodat, že většinou ))

Cituji Ciriel: Jde o to, že aby jsi se držela v hubnoucí tepový frekvenci, je nutno běžet poměrně dost pomalu, což málokdo dokáže,

To je bohužel pravda, ale pokud člověk má opravdu nějaké kilo navíc, a ne že je štíhlý a chce ještě víc zhubnout, tak si myslím, že zhubne. Já běhám už tak 5 let, co jsem začla, tak jsem se zmenšila o 2 velikosti džín, ale teď už nehubnu nic, to už bych musela jít i do diety a běhat opravdu častěji, což při normálním pracovním nasazení a když je brzo tma nejde....

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na SpeedMouse:

No a před těmi 5 lety jsi dělala nějaký sport aktivně? Je rozdíl, když z nicnedělání přejde člověk do běhu, to pak změnu zpozoruje, než když je sportovec a jen běh přidá nebo zamění....dle toho, co píše zadavatelka, si myslim, že to s ní bohužel nehne ))

Reaguji na Ciriel: já sportuju v podstatě celý život, na základce jsem závodila v běhu, pak Pedagogická škola-tam je tělák taky dost důležitý.
Pak se přidala nemoc, astma, alergie, tak jsem začla jezdit pravidelně na kole a s tím se zlepšoval i zdravotní stav. Ale jen to kolo na hubnutí vliv nemělo, byla jsem štíhlá, ale ne vyloženě hubená. Pak jsem přidala i běh a teď chodím ještě 2x týdně na power plate.
Myslím, že zhubnout může, ale bohužel strašně málo lidí to vydrží delší dobu, zvlášt když nejsou zvyklý si pořádně máknout, potit se, a ze začátku to fakt bolíMě dost motivovalo běhání s měřičem tepu a spotřeby kalorií, vím že ty kalorie jsou spíš orientační, ale motivuje to a naučíš se běhat ve správném tempu.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na SpeedMouse:

No bylo by to jedině dobře Pokud by ale šlo jedinci primárně o zhubnutí, jsou lepší sportovní aktivity s jistějšim výsledkem. Je to o prioritách - zase si myslim, že tak extatickej pocit, jako při delšim běhu, jinym pohybem člověk těžko získá

arrow
profile_image
Nessice
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s tím, že důležité je mít dobré boty. Nicméně, pokud půjdeš do prodejen typu Hervis a Sportisimo, tak tamn se člověk bohužel většinou moc kvalifikovaných rad nedočká. Nevím odkud jsi, specializovaných prodejen, kde ti dobře poradí je třeba i v Praze pět a půl.
Chodit běhat to chce minimálně 2x týdně.
Co se týká počasí, tak i já chodím běhat klidně v -10 stupních, ale je pravda, že pro začátečníka je dobré začínat, když je venku nad nulou, protože ten studený vzduch v plicích je dost nepříjemný. Což znamená, že teď se vlastně začít dá.
Tak ať ti to nadšení pro běh vydrží, protože já osobně si myslím, že je super jít běhat do lesa, když je všude klid a mír, stromy jsou pokryté sněhem, ale ani v létě to není k zahození, když je všechno všude kolem zelené.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené