arrow
profile_image
chick
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nemáte někdo zkušenosti s Palette Golden Gloss Vanilka? Nebo typ na nějakou podobnou přirozenou blond barvu (ne platinu), která by neměla oranžovaej nádech? Mám tmavě blond/světle hnědou barvu a chtěla bych docílit středně až světle přirozené blond

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

chick
možná by ti vyhovovala ta gold blonds 204 není to platinová barvička

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koupila jsem si od Palette Permanent Natural Colors - 219 - Super popelavě plavou barvu (kterou použila Martulik21). Použila jsem čtvrt té směsi a dala si ji na 1 hrubý (5 cm široký) pramen, který jsem naboku na svých vlasech vytáhla. Tahle barva mi ale na ten pramen chytla hodně do šeda, dalo by se říct, že až do takové nepěkné šedo-hnědé barvy. Nelíbí se mi ten odstín. Nechytl mi hezky. Jediná barva, která mi kdy chytla hezky do platinova, je ta C10, jen je problém, že se mi tahle barvička strašně rychle vymyla. Vydržela jen pár umytí, nikoli však 24 umytí.
Takže jsem se na netu dívala na stránky Palette - na všechny jejich barvy (Intensive Color Creme, Deluxe, 10 min. colors, Permanent Natural Colors, Color Shampo, XXL ...) ale třeba takovou tu Paltinově plavou jsem mezi např. Perm. Nat. Colors nenašla.
Ještě bych se chtěla zeptat těch, co blond barvy od Palette používají: jak často používáte barvu? 1x za měsíc? Nebo až po delší/kratší době? Barva to byla hezká - ta typická platinová, jen se mi rychle vymyla a já si teď nevím rady, jak často tuhle barvu můžu používat na vlasy, protože se mi zdá, že se vlasy tím barvením dost vysušily, jestli barva obsahuje nějaký peroxid, jak často se barva (Intensive Color Creme) může používat? Píše se na ní, že zesvětluje o 2 - 4 odstíny, takže jak často ji mohu používat, aby mi příliš neoslabila vlasy, vlasy se neulámaly?
Čím to je, že mi většina blond Palettek chytá do šeda, nikoli do "bíla"?
Děkuji za jakouokli odpověď, radu.

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zesvětlovač UIL od Palette - moje zkušenost:

Ahoj holky, dneska jsem vyzkoušela ten zesvětlovač UIL 1 od Palette, který zesvětluje vlasy o 5 - 7 odstínů (obrázek obalu zde vložila Martulik21). Mám své přírodní vlasy tmavě hnědé (opravdu tmavé, skoro až do černa). Mám je ale hodně melírované, jak už jsem zde psala. Kadeřnice mi dává blond melír - proužky - který mi na hlavě nechává působit hodinu, někdy hodinu a čtvrt! Melír mi chytá krásně - taková bílo-žlutá barvička, místy bílo-šedá. Nemůžu si stěžovat!

Dnes jsem vyzkoušela ten Palette UIL 1 zesvětlovač. Mám totiž u hlavy už 4 cm odrosty (co nevidět půjdu ke kadeřnici na dobarvení). A tak jsem si dnes řekla, že než půjdu ke kadeřnici, vyzkouším vámi tolik chválený UIL:
vytáhla jsem si na hlavě 3 hrubší prameny, na které jsem nanesla UIL (přesně podle návodu). Na 1 pramen (světlý od melíru) jsem UIL nanesla po celé jeho délce!, na dalších 2 pramenech jsem UIL dala POUZE na odrosty - na své tmavě hnědé vlasy. 1 pramen jsem nechala působit 45 minut, zbývající 2 prameny 50 minut. Vše jsem důkladně umyla, usušila. Vlasy mám teď už úplně suché.
A výsledek? Na mých tmavých odrostech UIL chytil do oranžova, tam, kde mi vpředu rostou přírodní vlasy trošinečku světlejší, než po celé hlavě, mi UIL chytil do oranžovo-žluta, po celé délce (po melíru) mi to chytilo do žluta s lehoučkým nádechem do oranžova. Takže abych to shrnula: na mé tmavé vlasy chytil Palette UIL oranžovo-žlutě. Věřím ale, že vy, které máte své přírodní vlasy světle hnědé až špinavé blond (= máte málo červeného pigmentu nebo žádný), že vám UIL chytá až do bíla.
Takže teď nevím, jestli má cenu zkoušet i ten UIL+, určený pro tmavě hnědé vlasy (mám jej doma), když ten jde o 6 - 8 odstínů, zatímco ten předešlý šel o 5 - 7 odstínů. Podle mě: po použití UIL+ nebudu tak oranžovo-žlutá, ale budu žlutá jako typické kuře! Myslím si to ...
Takže zůstanu u melíru, který mi dělá kadeřnice.
Čauky!

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Martulik21: Vyzkoušej Palette 219 popelavě plavý

Ten jsem zkusila, ale ne na dnešních odrostech, odbarvených UIL, ale minulý týden na melírech. Na melírech (jsou moc světlé) mi chytl šedě. Zkusím jej dát na ty oranžovo-žluté vlasy, jak chytne. Píše se, že má odstranit z vlasů oranžový a žlutý nádech, tak uvidím. Díky za tip!

PS: Ještě jsem se chtěla zeptat: jak je u UIL ta aplikační lahvička, do které se má vytlačit celý obsah té tuby a nasypat celý obsah toho prášku (ve stříbrném obalu) a vše smíchat, nešlo by to udělat tak, že bych si vzala misku, do ní nalila půlku té aplikační lahvičky, použila půlku tuby a půlku prášku a zbytek schovala pro příští barvení? Protože já jsem si dnes vytáhla pouze 3 hrubé prameny, ale tři čtvrtě plné lahvičky jsem musela vyhodit - dle pokynů v návodu, že se nemá směs schovávat, protože lahvička může pěnit nebo prasknout! Já jen, jestli po otevření té lahvičky a odebrání trošky jejího obsahu bych zbytek nemohla zavřít a spolu s dalšími těmi věcmi schovat pro příští barvení. Jak to, prosím vás, děláte vy? Vyhodíte všechno (podle pokynů v návodu), i když vám toho hodně zbylo? Díky za rady!

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Wow!
Martulik21, holky: před 15. hodinou jsem si tu UIL smyla, vlasy vysušila, teď je 18:30 hodin, vlasy mám už úplně suché, dívám se do zrcadla, procházím důkladně všechny 3 prameny - ten oranžový nádech z vlasů zmizel téměř úplně! Mám teď ty odrosty (které byly tmavě hnědé) úplně žluté, jako typické kuře, jako je v dřívějších dobách mívala Pamela Anderson - ŽLUTÉ! Ta oranžová je téměř úplně pryč, vlasy mi úplně zežloutly! Hned po umytí UIL jsem byla pomerančová, teď po pár hodinách jsem kuřátkově žlutá! I melír, na který jsem UIL nanesla a který byl po umytí žluto-oranžový, je žlutý. Jsem ráda! Oranžová vypadala hrozně, žlutá vesele září!
Uvažuji, že vyzkouším i tu UIL+, určenou pro tmavě hnědé vlasy. Měla by chytnout trošičku líp, ne? Jen nevím - kdybych si ji dala po celých vlasech i po melírech (vlasy jsou melírem hodně zničené, protože na mnoha místech, hlavně na koncích, byl melír nanesený víc než 3x, někde dokonce i 5x, ale tam už vlasy úplně zgumovatěly a všechny odpadly), mám strach, aby mi vlasy s melírem po 50 minutách působení UIL+ neodpadly.
... Ale řeknu vám, že ty žluté vlasy vypadají živěji, než ty studené platinové melíry. Dívám se na sebe pořád do zrcadla a ta veselejší žlutá se mi začíná líbit víc, než ty bílo-šedé melíry. = mé 1. dojmy ...

Cituji Martulik21: po pár vymytích se mi to u hlavy smylu a u pěšinky jsem to měla žluto oranžové......

Ta UIL se vymývá? Já myslela, že to funguje jako odbarvovač: 12% peroxid vodíku + amoniak nikdy se nevymyje, odrůstá, protože z vlasů odstranil barevný pigment.

quote=Martulik21]použila jsem jednu celou a tak čtvrtku té druhé...a normálně jsem to zavřela...pořádně utáhla..a schovala si to...na další barvení..bylo mi to líto vyhodit,když mi toho tolik zbylo....[/quote]

Mi to právě taky bylo líto vyhodit, ale vyhodila jsem to.

Cituji Martulik21: ono když to máš zavřené,tak se tomu nic nestane.....

Ani to po otevření a znovu uzavření nijak "nezoxiduje", nevypění, nezkazí se to do pár dnů, jako třeba potraviny, které, když otevřeš, musíš co nejspíš spotřebovat a ne je schovávat, protože se po pár dnech zkazí. Víš - jestli ten peroxid v lahvičce nějak nezoxiduje po kontaktu s kyslíkem! (nebo jak to mám napsat). Já chemii nerozumím.

JaňulinkaaS
Podle tvých příspěvků tipuji, že jsi spisovatelka.

Cituji JaňulinkaaS: že bych si vzala misku, do ní nalila půlku té aplikační lahvičky, použila půlku tuby a půlku prášku a zbytek schovala pro příští barvení?

Ovšem že by to šlo. Dělala jsem to tak vždycky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mám asi 3 týdny po obarvení vlasů C12 ledovou blond, kdy jsem byla šedá, do týdne se šedý nádech vymyl a já byla spokojená. Barva byla skutečně spíše do bíla než do žluta. Jenže teď s novými odrosty barvička u hlavy tmavne, vymývá se....já nevím...čím ty odrosty odbarvit aby nebyly tmavé a vydrželo to? Přemýšlím nad řešením dát si do těch vlasů ještě bílý blond melír, ale to asi taky není to pravé ořechové...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak prý palette ryzí platina nebo skandinávská blond...co myslíte ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Spíš blond do bíla....

arrow
profile_image
sluníčko010
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkusila jsem skandinávskou blond Brillance od Schwarzkopf a musím varovat! na mé světlé blond chytl ošklivý tmavě žlutohnědý odstín...!! Není pravda co výrobce uvádí na krabičce! Chápu že na každý vlas barva chytá jinak, ale mě snad všechny blond odstíny co jsou na trhu jdou do hněda nebo do žluta...Jo kde jsou ty doby kdy barvy byli opravdu kvalitní!! Proč je tak v dnešní době obtížné obarvit se na pěknou blond barvu? Mám pocit že tam někde ve schwarzkopfu sedí nějaká zapšklá ženská která nenávidí blondýnky...

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Irenn: palette ryzí platina nebo skandinávská blond...co myslíte ?

Cituji Martulik21: jde asi spíš jen o to zkusit to...páč každý má jiný typ vlasů..a každému to chytne jinak...

Přesně tak! Každému to chytá jinak, záleží na jaký podklad to dáš. Není blond jako blond.

arrow
profile_image
JaňulinkaaS
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sluníčko010: mě snad všechny blond odstíny co jsou na trhu jdou do hněda nebo do žluta...

Já mám zkušenost jen s Palettkami. Úplně nejvíc jsem spokojená s Palette ICC C10 - platinově plavý. Tu určitě vyzkoušej a pak napiš! Jinak Palette PNC 219 - super popelavě plavý mi chytila do šeda, stejně tak XXL - Ledová blond. Palettky mi chytají do šeda, ale ta C10 je opravdu parádní!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Míchání barev ?

Tak nevím, vrchní vlasy mám už světlé dost, ale ty spodní, které jsem roky neodbarvovala mám medové...už to chci sjednotit...ale mám strach na to dát tu C12 samotnou, že to bude zase šedivé...mám třeba tu ledovou blond s něčím namíchat, nebo dát prostě raději jinou? Ryzí platinu, C10 nebo... ?
Málem bych zapomněla, koupila jsem si v Rossmannovi SWISS OPAR Silver šampon, 89 Kč a je výbornej. Skvěle tu žlutou stahuje a za málo peněz. Doporučuju

arrow
profile_image
sulakovamartina
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tulipanek má pravdu, kolika procentrí je peroxid jsem na obzvláště UIL také nenašla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené