Smazat

Bydleni s pritelem nebo ne?

Mám bydlet s pritelem,ktery je tak trochu vychcany nebo radeji sama? Moc uvitam názory vsech nezainteresovaných a budu rada za každej názor. Dekuji...

Ahoj holky, resim dilemu a porád nevim. S pritelem chodim rok a pul a za mesic se máme stehovat do Kladna. Ted bydlime v Praze, tu máme i práci, ale jelikoz ceny v Praze jsou desivé, tak Kladno. Hypotéku platí jen pritel, dum je psany jen na pritele protoze ja pracuji jen 4 mesice na zivnosta tudiz mi zadná banka pujcku nedá. Navyše jsem že Slovenska, to taky problém. Hypotéka mesicne bude 11000 + náklady, takže to hodí takých 16-17000. A pritel chce, aby sme to platilo pul na pul. Aby jsem platila tak 7000. Když jsem mu rikala, že sa na jeho hypotece odmitam podilet tak rekl, že budu platit svou spotrebu, to bych brala, zadarmo bydlet nechci+ náklady na bydleni a jeste argumentoval, že jinde bych platila daleko vic za nejakej plesnivej byt. Jenze on je muj partner a ne nejakej cizi pronajimatel. Rekl, že kdyz nám to vyjde a po 25 letech to doplatíme, tak pak bude pulka moje ale až pak. Ja se bojím toho, že tam budu rvat peniaze a jemu po 10 letech hrabne a ja odejdu s holou zadnici a peniaze už pochopitelne neuvidím. Dokonce včera mi rekl, že Když tam jit nechci, tak nemusím, on si najde nekoho, kdo bude rád, že tam s nim muze bydlet. Jeste jedna vec je ve hre, ten dym je fakt dost velky a ma pristavbu a ta by se dala pronajimat, pritel by ju trochu jeste vylepšil a rika mi, že jdyz najde podnajemnika, tak pak bydu platit možná jen 2000 nebo vubec nic. Jenze se mi zdá, že to moc preceňuje a nakonec mu to všechno bude splácet podnajemnik plus ja a do toho mi rika, že tam bud muset upratovat. Ted se mi rysuje bydleni v Praze jenom za 7000 co je super cena ale čas mam do konca tejdne, co delat? Ja fakt nevim, v takovych vecech se totiž vetsinou rozhodnu spatne.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Vůbec. Pokud to něčeho budeš rvát svoje prachy, rozhodně bych si stála za tim, že to chci půl na půl a mít to černý na bílym. Za 25 let bude MOŽNÁ nějaká čast Tvoje? A vůbec jestli? Do tý doby budeš cpát peníze příteli a co když se na tebe mezitím vykašle? Jak to budeš řešit? Po 10 letech (což je z Tvojí peněženky nějakejch 840k, pokud bys měla platit sedmičku měsíčně), Ti frajer řekne páá a necelej míč je kde? Už nikdy neuvidíš.. nevěřim tomu.Těžko je z něj dostaneš a odejdeš přesně s holou p*delí, jak jsi napsala.. klasika. Odpověděla sis tak nějak sama.. Promiň, ale pochybuju, že podle toho, co Ti přítel řekl, bere ohled i na Tebe. Já bych šla sama do bytu Sedmička sice neni málo, ale pamatuju si, že jsem sháněla bydlení po rozchodu v Praze a tenkrát bych dala cokoliv za to, abych mohla někde platit v Praze "jen sedmičku". Myslela bych asi určitě víc na sebe.. Co myslíš ?

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je ale sprosté ho*ado. Rozhodně si zařiď vlastní bydlení. Prej jestli vám to vyjde tak bude půlka tvoje? Wtf? A když ne tak ti vrátí prachy? Pochybuju. Takhle se nechová partner. Partner by se snažil najít řešení a ne že řekne že si tam teda nastěhuje někoho jiného! Utíkej dokud můžeš.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dokud nebudeš napsaná jako spolumajitelka, do placení hypotéky bych nešla
možná přihodit k polovině nákladů na provoz bytu třeba tisícovku, dvě, jako příspěvek na opotřebení bytu, ale platit tisíce za to, že možná za 25 let bude půlka bytu tvoje...
(a on si tě vzít nehodlá?)

arrow
profile_image
Belush278
od 31. 8. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No svatba, tak ja jsem za klasickej model, svatba a pak treba i potomci. Jenze on chce nejdriv dite a pazk treba svatba, jak promyslene. Ja mu rekla, že bez svatby at na dite zapomene a on rekl, že jeste sme spolu málo, že jeste nevi zdali nám to vyjde, ale dite klido pido jo. Tak jsem se ptala,že tak jo, tak treba budeme spolu zit 10 let, budeme mit i dite a ja tam porád budu jako podnajemnik? A on rekl, že Když budeme hezky žit treba 10 -15 let, že pak by sepsal závet, abych neco dedila nebo by to upravil, že je rozdil byt spolu rok a 15 let. Pak jsem se ptala, že jak to bude až pujdu na materskou, že pak bude nejaké jine levnejsi účtovaní nebo si mám na to období zacit šetrit? A on rekl, že to tam budou už dávno podnajemnici, kteri nam s tím hezky helfnou a tím padem nebudu zrejme platit nic.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Belush278:
- promin za to pobavení, nemyslím to zle a 100% s tebou soucítím. Jako mně bývalý přítel pořád sliboval všechno za dva roky, ale 15 let, to je terno! (ale samozřejmě ve výsledku je to fuk) Joo svatba je moc závazná a dítě není? Prostě myslim, že pořádnej chlap, kterej o tebe fakt stojí se bude snažit udělat maximum, abyste spolu byli šťastní a abys měla klid. Já netoužím po tom, aby mě živil, přesto očekávám, že nebude počítat každou korunku a bude mě trošku rozmazlovat a ne chtít, abych platila hypotéku, že za 15 let možnááá (a mezitím bude mít čím mě vydírat) Poplatky jasně, jídlo a prostředky do domácnosti jasně.. Ale... Plus dojíždění, které ti nevyhovuje. Pokud bys měla dojíždět, abys ušetřila ok... Myslel přítel při tom všem i na tebe?... Nebo vidí, jak mu zaplatíš půlku hypotéky, vycídíš, navaříš a odnosíš potomstvo, které se bude jmenovat po něm (protože si tě třeba jednou vezme..)

arrow
profile_image
Belush278
od 31. 8. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vzdyt presne to, ja mu rekla, že se mi tím padem dvihnou náklady na dojizdeni a taky to znamená trmacet sa autobusom 15 minut nejprve do centra Kladna, pak autobusom pul hodiny do Prahy a pak 10 minut metro, kdežto on má auto, on sedne do autíčka a do pul hodiny sedí v kancelári. A nekdy mi moznaa auto pujci, prípadne mi koupi, nevim kdy. Jestli cekat 15 let nebo co. A rekl, že kdyz vybiral dum myslel i na mne, že to Kladno vychazelo tak nejlip a nejbliz. A už plánuje jak si to tam udelame hezky, jak tam budeme mit záhradku, budeme tam sadit bylinky a nejakou zeleninu, ja si tam muzu zridit jogove studio, protoze jsem lektorka jogy, kdyby to tak šlo vyzkouset si to, protoze cas se kráti a ten byt za 7000 v Praze je šance jaká se nemusí opakovat a na nejaký predražený podnajem kterych je v Praze fura, ja proste nemám.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já asi ani nemám co k tomá víc napsat než napsaly holky.

Tvůj "přítel" je pěknej vychcánek, kterej to má moc hezky spočítaný.

Buď ať si ten barák koupí, je jeho, ale taky si ho sám platí.
Nebo ho plaťte oba, ale jako spolumajitelé.

Nebo víš co? Schválně mu zkus říct, že žádný takový, nic mu platit nebudeš, budeš si šetřit a jestli vám to vyjde, tak za 25 let mu půl baráku splatíš. Co on na to

Osobně bych v tomhle vztahu neviděla budoucnost. A nějaký kecy o bylinkách, zelenině a studiu? Akorát hezká písnička. SLova ho nic nestojí.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Phaeton: Schválně mu zkus říct, že žádný takový, nic mu platit nebudeš, budeš si šetřit a jestli vám to vyjde, tak za 25 let mu půl baráku splatíš. Co on na to

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak padlo výše... je to vychcánek... na hypotéku bych mu nepřispěla ani korunu, jestli má být dům jeho, podělila bych se o náklady na živobytí a víc nic... takhle to vlastně s manželem máme taky, tedy už dlouho mít nebudeme... Když jsme se poznali, zrovna si kupoval byt, já se k němu nastěhovala po roce a půl. Byt je jeho, já se podílím na nákladech (elektrika, voda, apod.), ale úvěr, který zbývá na byt doplatit, financuje manžel sám. Byt je napsán na něj a tak to i zůstane. Aktuálně stavíme domeček, ten bude náš, byt pronajmeme a nájem bude platit hypotéku. Kdybychom byt prodali a dali do domu, zase by to byl "jeho dům", tedy on to tak nebere, ale mě by to nebylo příjemné, takže to máme takhle a přijde mi to rozumné. Rozhodně bych nevrážela peníze do nečeho, kde ti nepatří ani klika od dveří. A s tou svatbou a dítětem... Stůj si za svým, dítě s někým, kdo si mě nechce vzít, bych si v životě nepořídila... a o vztahu s člověkem, co má takové názory, bych hoooooodně přemýšlela.

Já sama mám hypotéku a můj expřítel by asi o mne napsal totéž, co ty o svém příteli ... ale u nás to bylo trochu jinak, já platila celou svou hypo a on cca 5000 zálohy za energie - s tím, že to takhle navrhl on sám.
Chtít po příteli/-kyni, aby platil/-a něco víc, než energie mi přijde jako zhovadilost - žel, v dnešní době jaksi přičastá. Buď jste měli jít do hypotéky spolu jako manželé - nebo je majitelem nemovitosti jen on a ty do toho nemáš co cpát peníze. Na mne osobně to působí, jakože chce dům ( tak si jej koupil ) , chce v něm mít full servis ( tebe ) , chce, aby mu někdo pomáhal dům splácet ( ty - ale pokud nebudeš chtít, tak si najde jiného, jak ti sdělil ) a chce mít své jisté ( žádnou svatbu nečekej ) . Kecům o bylinkách a o tom, co bude za 25 let snad ani sama nevěříš. Jo a dítě ? To se ti pak bude hodně špatně platit 7000 z nízké mateřské - co pak, vyhodí tě ?
Uteč z kratší cesty. Peníze jsou ošemetné téma skoro všude, ale tohle už od začátku zavání chladným kalkulem a vych.cánkovstvím, mne by se takový chlap brzy znechutil.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

že jinde bych platila daleko vic za nejakej plesnivej byt.
ano, plať radši v Praze za plesnivej byt. Hrozně s Tebou mluví, a to je teprve začátek.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A na mateřské nebudeš zřejmě platit nic. Úchvatné.

arrow
profile_image
Nicoffee
od 10. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi jsem jediná, ale vidím to jinak. Jakej je rozdíl, jestli za plesnivej byt v Praze budeš platit 7 nebo budeš platit sedm svému příteli, který s tebou počítá do budoucna? Mně přijde normální, že se oba podílejí na nákladech. Když si budeš platit podnájem v Praze, tak ti ten byt také nebude patřit. Dávat takovou částku za bydlení mi přijde normální. Chceš říct, že ti prostě vadí, že když se s tebou rozejde, tak nebudeš mít nic, to je celé, ale když budeš v pronájmu v Praze, kde budeš platit stejně a budeš mít stejné nic, tak o co ti jde? Spíš zvaž to, jestli tvůj partner je člověk, kterého miluješ natolik, že bys s ním chtěla rodinu, takhle to na mne z příspěvku totiž nepůsobí, pak není o čem přemýšlet, ve výsledku tě to finančně vyjde stejně, co musíš spíš řešit nebo se na to vyprdnout je váš vztah/nevztah.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaký je rozdíl, jestli jí ho tam večer foukne pan přítel, nebo pan domácí? Prašť jako uhoď, ne?

Ono tam asi nějaké rozdíly budou a přítel by určitě dokázal ty základní rychle vyjmenovat, zvlášť kdyby mu zakladatelka pomohla a přestala rozlišovat mezi ním náhodnými kolemjdoucími.

 

Váš příspěvek

Bydleni s pritelem nebo ne?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené