arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, bude mi 37 let, nyní mi v krvi našli poz. na celiakii.(Trans G) V pátek podstupuji biopsii. Nejprve jsem jako Linda 5 chtěla začít s dietou a na biopsii vůbec nejít ! Gastro jsem podstoupila před pár lety a řekla jsem UŽ NIKDY !! Jenomže ono je to víc závažné než jsem si myslela. Mám 2 děti a už kvůli nim, nehledě na to, nevím, zda celiakii mám, nebo je to jen alergie na lepek. Taky je dost možné, protože pozitivní test mám poprvé, že střeva budou OK, ale bez biopsie se to nedozvím. Boooojíííímm se moooc a moooc, ale půjdu.
Jsem strašpytel a histerka, když na mne někdo sáhne, ale jsou i jiná a horší vyšetření.Jinak mi je fajn, žádné příznaky, ráda baštím, hodně sportuji a žádnou z uváděných reakcí těla nemám. Na pátek mi držte pěsti, ozvu se Ještě mám prosbičku, na vyšetření jdu až kolem poledne, jsem kuřák, slabý, ale jsem. Ráno budu dost ve stresu, můžu si dát 1 cigárko alespoň na uklidnění? Nejíst, nepít to vím, ale cigeretu? Stačí 1. Nevíte někdo? Moc díky za odpověď a zdravím

ZMK

Zdravím

Osobně si myslím, že cigárko nevadí, tam jde hlavně o to, ať jsou střeva co nejméně prázdná - nejen kvůli viditelnosti, ale i proto, že když jsou střeva prázdná, je vyšetření "příjemnější".

Jinak, opravdu - biopsie není tak hrozná, jak se zdá. Věřte mi, já jsem strašpytel příšernej

Držím pěsti, ale když budeš hezky uvolněná a beze strachu, půjde to mnohem lépe - nejnepříjemnější na vyšetření je to zavádění "šlauchu", samotný odběr jen lehce štípne. Je to nepříjemné, to ano, ale bolestivé ne.

Jen taková drobnost - někteří celiaci museli jít na 10 biopsií (resp. si je mnohdy museli u doktora přímo vyprosit!), než se našel opravdu nějaký poškozený kousek střeva.

arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám bezlepkovou dietu od jednoho roku - zjistili mi to tak, že jsem vůbec nepřibírala a nechtěla jíst. Od tý doby ji už 21 let přísně dodržuju. Mám výhodu v tom, že neznám jak ta "vaše" jídla chutnají a znám jenom ty bezlepkový. Samozřejmě sem někdy ochutnala chleba, ale prostě vím, že to nemůžu tak to nejím.
Dá se s tím prožít plnohodnotný život, nikdo to na vás nepozná. Jen se musí pořád číst složení u potravin a být ostražitý třeba na návštěvách a pořád se ptát, ptát a ptát.
Jinak dietu dodržuju, ted je to v pohodě, dá se sehnat vlastně všechno (před 20 lety to muselo být pro mamku peklo něco sehnat). Lepek se dá nahradit kukuřicí, bramborami, rýží, luštěninami - chce se jen o to zajímat. Ohromnou nevýhodou je cena těch bezlepkových jídel - třeba chleba - hrůza (v DM drogeriích pečený chléb okolo 70 - 80 Kč).
Bezlepkovou dietu dodržuju hodně striktně a nemám žádný problémy.

alexandrejka

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvie OK
Ahoj, moc díky za zprávu, jinak jdu na vyšetření do UL, nejprve mi bylo řečeno, že se to dělá jen na nějakých klinikách Praha, Brno...., ale nakonec jdu k nám. Mluvila jsem i s doktorem, řekla jsem mu jak moc se bojím...... nabídl mi injekci. Prý je to takový oblbovák a je to lepší. Tak uvidím, jak jsem psala - jsou horší vyšetření ..... Když mi to našli, hodně jsem na netu brouzdala a četla a četla...
Nechtěla jsem jít, ale když jsem četla ty rizika dej pokoj, to biopsie je malina.
Prosím ještě, to cigárko je fakt, nebo jen domněnka ? Budu vyřízena, alespoň to 1.
Taky jsem Tě chtěla moc pochválit a poděkovat za tohle téma. Fakt super. Stránky, kde je celiakie je paráda, ale takhle si napsat a poradit, jak se říká ... k nezaplacení.

Cituji ZMK: Prosím ještě, to cigárko je fakt, nebo jen domněnka

No doktor nejsem

Ale raději si to ověř třeba u doktora, jestli to nevadí - skrz třeba ten oblbovák. I když, já teda představu injekce s olbovákem zavrhla

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

alexandrejka
ahoj, od 1. roku? Četla jsem, že nejvíce to postihuje mimča. Mne na to přišli až teď, zatím jen v krvi. Hned jsem začala pročítat všechny možné výrobky. Jím hodně a ráda, tak jsem začala studovat a číst a číst.... Ten chleba je fakt darda Už jsem uvažovala o dom. pekárně. Vyjde to levněji? Já vlastně ani ještě nevím, jestli budu muset dietu držet, mám pozitivní krevní testy.
Prosím Tě, chodíš na biopsii opakovaně? Silvie OK psala o kamarádce, která na to šla 10x , než ji na to přišli KATASTROFA. Já na to jdu v pátek a už 2 týdny po večerech brečím a jsem z toho ........Jinak naše (zatím i moje) jídlo? Je to prý stejné. Jestli budu muset začít držet dietu, písnu

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvie OK
Proč odmítla ? To je pro mne alespoň malý uklidnění, že nebudu tak vyděšená. Prý něco jako před operací. Víc se uklidníš.
Já to dokonce chtěla pod narkozou..... jaký jsem srab Proto jsem přistoupila na tu injekci, že prý je to lepší Nemáš, prosím, telefon na nějakého doktora? Nehce se mi volat k nám do nemocnice, přijde mi to divné, jinak bych se ho zeptala přímo.
To cigáro se snažím pořád někde dohledat......marně

ZMK

Já nesnáším injekce ... Teda nevadí mi odběr krve, ale vadí mi, když mi něco píchají do těla, brr.

Narkoza je zbytečná, věř mi. Pokud je člověk uvolněný, kromě nepříjemného pocitu necítí nic. To ta injekce tě bude bolet ze všeho nejvíce

Ohledně cigarety - ráno zavolám mamči, je bývalá zdr. sestra, tak se jí zeptám

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvie OK
Moooc díky, jak jsem psala, K NEZAPLACENÍ.
A k té injekci....vejdu do zubní ordinace a ode dveří křičím...... jak mi budete něco dělat...... prosím, INJEKCI. Jsem po......
Dr. mi právě říkal, že se tou injekcí víc uvolníš, uvidím, dám vědět.
A jak jsi psala o kamarádce 10x...... jen to ne Když jsem poprvé volala do nemocnice a řekli mi, co vyšetření obnáší a jak se dělá, řekla jsem " tak to ne, děkuji, nashle"
Snad to bude 1x stačit Ještě jednou dík a zítra počkám co písneš.

arrow
profile_image
Linda5
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, ono spíše jde o to, že při tomto vyšetření zjistí celiakii jen pokud člověk ten lepek určitou dobu jí. Já na biopsii z toho důvodu nepůjdu, protože bych musela aspoň měsíc jíst potraviny s lepkem a to nejde! Byla bych jak kula, stačí když si dám rohlík nebo chleba a druhej den jsem nateklá a zavodněná a cítím se děsně. Takže pokud člověk ten lepek už nejí, tak vyšetření nemá smysl a musí se opakovat..

arrow
profile_image
limp
od 15. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

alexandrejka

jsem na tom úplně stejně akorát je mi 23... zvyk je zvyk...

arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ZMK
když sem byla malá tak mi tak jednou nebo 2 x dávaly sondu do žaludku, aby se celiakie potvrdila nebo ne. Ted už chodím jenom pravidelně každý rok na odběry krve a potom na prohlídku k doktorovi, která vypadá asi takhe: Prohmatá mi břicho, podívá se na výsledky krve a zeptá se mě jestli mám nějaké obtíže. Pak mi řekne, že dietu musím držet celý život. A tím prohlídka končí, až zase za rok.
Jinak z příspěvku sem usoudila, že budeš asi z Ústecka. Já chodím do Masarykovy nemocnice do Ústí, v budově A je gastroenterologická recepce.
Připrav se na to, že potraviny jsou fakt drahý. Mamča mi peče pečivo sama, ale to moc dlouho nevydrží. Kupuje na to nějakou švédskou směs na pečivo, která stojí cca 120 Kč a je to na 2 chleby. Mimochodem, stát na tyhle speciální bezlepkové potraviny nic nepřispívá.

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

alexandrejka
ano, jsem přímo z Ústí nad Labem a v pátek jdu také do Masarykovy nemocnice na biopsii.
Máš s nimi zkušenost? Nejprve mi řekli, že toto vyšetření dělají až v Praze, pak jsem byla v ÚL v nemocnici, tak jsem se došla osobně s doktorem poradit. Nabídl mi i injekci na tu biopsii, prý je to lepší, uvidi Zatím se děsně bojím
Mimochodem, stát na tyhle speciální bezlepkové potraviny nic nepřispívá jak to? Na netu jsem četla, že pojišťovny dávají cca 1 200,- za půl roku, ale musíš to mít lékařsky potvrzené. Což bude asi ta biopsie, jinak nárok nemáš.
Mrkni na to, já to četla. Protože to pečivo je opravdu darda. Prosím Tě, co takhle oříšky, brambůrky, křupky. Co jsem četla složení, můžeme to, ale z druhé strany je to dost mastné. Jsi vlastně odborník a já začátečník, jen čtu a zkoumám každou pomazánku.......

arrow
profile_image
ZMK
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Linda5
Takže pokud člověk ten lepek už nejí, tak vyšetření nemá smysl a musí se opakovat.. [b] [/b][b][/b]AHA, mne řekli, že vyšetřením zjistí, jestli je to jen alergie, nebo celiakie, je to prý podstatný rozdíl. Žádné problémy nemám, dá se říct, že mi je fajn, jen bývám dost unavená, ale zase: ráno brzy vstávám, celý den honička...... no a kolikrát bych usla v práci nad klávesnicí, nebo cestou domu Ale nic mi není, jen pozitivní krev.
Takhle jako Ty jsem to chtěla já, nasadím dietu a nikam nejdu. Jenže z toho, co mi za možné komplikace navyprávěl doktor, zkusím to. Ale ještě tam nejsem Ahoj

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené