Ahoj holky,
už několikrát jsme měli kočičku, bohužel ta poslední nám zřejmě pláchla a její přechůdkyni srazilo auto, když jsem jí našla, byla jsem z toho dost špatná! Ale kočičky miluju a chtěla bych si - byť z toho mamka zatím není moc odvařená - nějakou pořídit. Protože peněz teď nemáme dost na kočičku s PP, asi bych si chtěla vzít opět nějaké koťátko od známých, ALE - myslíte, že je možné koťátko narozené např. na vesnici, chovat doma? Máme poměrně velký barák, ale kvůli předchozím zkušenostem se bojím jí pouštět ven. Záchod máme, tak bych pořídila škrabadlo.. Jenže nevím, jak by to kočička snášela být jen zavřená, co by vyváděla v době naší nepřítomnosti atd. Navíc máme prosklený barák a určitě by jí lákalo jít ven.
Nevím prostě co a jak a budu ráda za nějaké zkušenosti.
Předem dííík

Naše kočku jsme taky zamlada braly ven, ale pak jsme s tím přestaly a nevšimla jsem si, že by jí to nějak vadilo. Rozhodně bych brala kočku, ta se drží víc doma, nebo klidně i kocoura, ale zavčasu ho nechat kastrovat. Myslím, že s držením kočky doma není žádný problém. Akorát počítej s tím, že ti bude sedět u okna a pozorovat ptáky, to ty naše dělají.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Naše kočka se narodila na zahrádce a trávila tam čas, než jsme si jí vzali.
Vůbec nechodí ven, je jenom dom, tráví čas na balkoně a vyhovuje jí to, to jsme taky chtěli.

Máme taky kočičku jen doma, sice je trochu víc aktivní, asi jak nemá to vyblbnutí venku, ale když jsem jí zkoušela brát ven na vodítku tak se hrozně bála ( našla jsem jí jako koťátko u silnice a hrozně se bojí zvuku aut). Bydlíme ve zvýšeném přízemí a občas z balkonu spadne dolů a to je pak hroznej řev Ale jinak je vše v pohodě, když nejsme doma tak nejspíš spinká. Akorát když byla malá chodila na potřebu do kytek, to bylo docela nepříjemné, ale to už taky nedělá.

arrow
profile_image
KatyMax
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám také doma dvě kočky. Ven je nepouštím, jelikož se o ně také bojím a doma jim nic nechybí a nehrozí (co se týká zlých lidí, nemocí, psů,...). Maxíka jsem našla jako kotě na stomě u nás před barákem, od té doby je jen doma a když náhodou proběhne ven, velice rychle se vrací protože se bojí. Moje druhá kočička Angelka byla nalezena jako male koťátko někde u popelnic, je to hrozně pohodová a mazlivá kočička, ta ráda chodí ven na vodítku ale stejně spokojená je i doma za otevřeným oknem kde pozorujou s Maxíkem co se děje na ulici, ptáčky atd Pořídila jsem do našich platových oken sítě proti hmyzu, jsou dost pevné že udrží i kočku když se na ně pověsí, takže můžou mít úplně otevřená okna celé dny. Na koťátka se jdi klidně podívat i do útulků, je jich ted všude plno a je výhoda že ti řeknou jakou povahu má matka a zda budou vhodná do bytu. A ještě jedna věc, pokud je kočička pouze v bytě, je určitě vhodné jí pořídit kamaráda, přes den se tolik nenudí a má parťáka. A neznám nic lepšího než pozorovat blbnoucí a hrající si kočky ))

arrow
profile_image
KatyMax
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Náš Maxík taky skáče na dveře, naučil se je velice dobře a rychle otevírat, takže máme ted doma všude dveře s kulatejma klikama ale když se náhodou dostane ven na zahradu, tak metelí hned zas domu a je celej vyděšenej. Jemu stačí běhat po baráku a tam je spokojenej

Holky, děkuju moc za odpovědi a budu ráda i za další zkušenosti
Jinak míváme přes léto otevřené ,,balkónové" dvěře (vedoucí na zahradní terasu). Co v tomto případě s čičinou? Mohla bych jí dát do místnosti, kde její předchůdkyně bydlela (ä zavřít dvířka na chozeií ven a dovnitř), nebo by mohla v mé přítomnosti běhat venku? Bydlíme ale hned u silnice a v létě tu jezdí docela dost aut.. tak nevím
Ale hrozně bych kočičku chtěla, jenže NIKDY jsme jí nechovali jen na doma, tak nevím, jak by se na to mamka tvářila

Reaguji na elissa:
Ahojky!
Je to přesně jak psaly holky, pokud kočka/kocour nebude chodit ven vůbec, nebude je to ven ani lákat. Kolikrát to ven neláká ani dříve čistě venkovní kočky, jak už to tady bylo zmíněno. Rozdíl mezi kocourkem a kočičkou v bytě nevidím, vhodné je oba zavčas kastrovat, aby nezačaly problém (u kocourků značkování, u koček hrozí přemrouskání a následní zdravotní problémy).
Náš kocourek se doma nijak ven necpe, neláká ho to, nikdy venku nebyl. Na chalupě je ale zvyklý být venku a když ho zavřu do chalupy a nejsem tam s ním, vříská jak na lesích.
K držení kočky v bytě - já to vidím jako obrovské plus. Když pominu ten základ a to, že je kočka v bezpečí a nehrozí ji přejetí autem, zmrzačení nějakým zmetkem, zastřelení, zakousnutí psem apod., má to samozřejmě i jiné plusy - máš přehled o stravě a vyměšování kočky, o pitném režimu, o denním rytmu. Se mnou spí kocour v posteli, představa, že během dne venku chodí packama kdoví po čem a venku loví ani nechci domyslet co a v noci se mi tulí k hlavě, nebyla bych nadšená.
Pokud to vaše finanční situace dovolí, doporučuji zasíťovat okna. Je chybou, že se mnozí majitelé domnívají, že kočka z okna přece nespadne. Může spadnout a docela často se tak i stává.

Reaguji na Silvie OK:
Děkuji moc z názor. Taky si myslím, že kočka nevymění spaní na gauči za odpočívání na prkýnkách do krbu Jinak s okny ani moc problém není - u sebe v pokoji ho mám zasíťované a za všech ostatních se může dostat jen na balkóny. Spíš je problém se schody. Máme zatočené schody a nahoře pouze takovej dřevěnej plůtek, takže člověk dolů nespadne, nic méně předchozí koťátko tam v zápalu hry popadlo (naštěstí se nic nestalo, není to taková výška, jen pak asi 14 nechodila nahoru a byla hrozně hodná ). Takže bych to chtěla případně nějak zadělat.

arrow
profile_image
Sisnka
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj já mám kocourka. Dostala jsem ho když mu bylo asi 8 měsíců a byl zvyklej žít venku na vesnici. Ted je v bytě,ven ho nepouštíme občas na kšírkách sním jdu na terasu.Nemyslím si že nějak strádá ,akorát si sním musím víc hrát a všímat si ho. To je potom jinak otravnej kňourá skáče na otevřený okno protože venku na zahradě vidí chodit cizí kočky. Nejradši bych pořídila brášku aby se sám doma nenudil ale nemůžu spracovat přítele

arrow
profile_image
Sisnka
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jojo jednu chvílu už to vypadalo nadějně ale pak zas že nebudeme mít doma zoo... Myslím si že když je domácí je lepší když jsou dvě vyhrají si spolu, nevadí že jsou celý den nebo i víkend třeba samy doma. Takhle je ten náš úplnej závislák dělá mi "scény" když už vidí že se chystám k odchodu někdy je to fakt děs je mi ho líto

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
určitě jen doma to jde. Znám pár lidí, co mají soukromé útulky a vím, že tam mají kočičky, které si na ulici prožily své a už by je z gauče nikdo nedostal Můžeš se podívat na www.kocky-online.cz .V dobrém útulku ti poradí jakou povahu které zvíře má a bylo by pro tebe vhodné, kdybys měla zájem, tak napiš odkud jsi a já ti dám kontakty na nějaký v tvém okolí.

Určitě je dobré zasítovat okna (i balkony, balkon není překážka ), dveře na terasu zavírat.

Některé kočičky v útulku jsou samotářky a vyhovuje jim být jedináčkem, pokud nejste často doma, tak by to chtělo nějakou takovou. Ale třeba kotata je lepší vzít 2, vyhrajou si spolu, přitulej se k sobě a nenaříkaj když odejdete na celý den z domu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na klaris:
Holky souhlas. Tak bych chtěla ještě kamarádku pro moji miláčku, ale neprojde to. Někdy se mi zdá fakt smutná, ale možná si to namlouvám. Prý máme malý byt, budou dělat binec atd, atd. Doufám, že ho jednou zlomím (nefungujou ani fotky z inzerátu, najednou se mu žádná kočka nelíbí - kecka)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak se přidávám do klubu. Sice naše ďáblice vydá za 5 koček, ale chtěla bych pro ni parťačku a manžel nechce ani slyšet

Holky, ještě dotaz.
Vadilo by, kdyby kočička měla takovou ,,svou místnost" s jídlem, pitím, pelíškem a WC, kde by trávila čas po tu dobu, co by nikdo nebyl doma? Je to bývala pracovna, ale nikdo tam nepracuje a předchozí kočička tam sice spala, ale chodila i ven jak chtěla. Myslíte, že by číče vadilo být třeba 8 hodin tam? Ta místnost není malá a stačí otevřít jedny dveře, kde je ještě místnost pro hosty a hned je místa dost! Jen nevím, jestli by nemňoukala u dvěří.
Po příchodu bychom jí otevřeli vstup do celého baráku, v obýváku by měla druhé WC a mohla chodit i do druhého patra

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené