arrow
profile_image
katules
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já mám 2 zkušenosti. První kočičku jsme našly na vesnici, byly jí asi 2 měsíce a staraly jsme se o ní na chalupě. Spala venku, ...a po 3 měsících po ní nebyly ani stopy, jestli utekla....Byla jsem z toho dost špatná. Pak jsem o měsíc si nechala k narozeninám pořídit kočičku z útulku. Byly jí asi 3-4 měsíce, naštěstí naučená na záchod. Ven jí to neláká, pouze chodí na balkon a je velmi velmi spokojená doma a nic by za to nevyměnila

Záleží asi i na dané kočce a pokud bys jí měla odmalička, tak si myslím, že v tom problém nebude, že si zvykne.

Naše je některé dny sama skoro celý den doma a nevadí jí to, má ráda klid, když pak přijdeme tak si s ní hrajeme....a pohoda

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elissa:
Máme kočku jen v bytě, nepouštím ji ani do okna. Venku by se určitě bála, protože i když ji přenáším v přepravce tak má oči vykulené a neví co se děje. Doma je spokojená a nic ji nechybí.

arrow
profile_image
KatyMax
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje kočky mají také svůj pokojíček kde i spinkají v noci (jsou dost akční, takže bych se s nima moc nevyspala Když jsem doma tak jsou puštěné po baráku, ale v noci a když jsem v práci tak jsou ve svém pokojíčku kde mají okno, gaučík, prolejzačky, záchůdek i papáníčko.

Mám špatný zkušenosti s pouštěním koček (kocourů) ven, bojím se o ně, ale poslední dobou je to čím dál horší. Tak uvažuju, že je přestanu pouštět, ale trochu mi to přijde jako týrání. Roky zvyklí na svůj režim a najednou je zavřu doma. Zkoušela sem to už, ale pořád stáli u dveří a mňoukali.

Myslíte, že si zvyknou být najednou jen doma? Přijde mi, že to asi nepude.

Naše Sejzinka to je dráček prostě taky máte kočičku ,že se dokáže vztekat a syčí na svůj ocásek,že ji nejde vykonat potřeba.Ta naše to má furt neustále se vzteká kouše se do ocasu a šíleně řve přešli jsme i na jiné jídlo veterinář řekl,že to dělá protože má zažívací problémy nevíte co stím?někdy máme o ni strach protože je jak splašená nemáte nějakou zkušenost?či podobné chování?

mám o ni strach

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed:
Rozhodně to chce konzultovat s veterinářem, pokud stávající nepomáhá, tak jej vyměnit.
V každém případě nic nezkazíš podáváním vody...stříkačkou přímo do tlamičky...dojde k naředění hmoty a stolice pak lépe odejde.
Také lze podávat laktulózu...volně prodejná v lékárně..čistě přírodní projímadlo, které podporuje peristaltiku střev.
Dále bych se přikláněla k homeopatickým lékům....na zácpu a střevní problémy je dobré podávat opium.

Nicméně určitě bych to řešila s veterinářem, protože takovéhle stavy opravdu v pořádku nejsou!
Za sebe mohu doporučit pana doktora Kozáka z Rudné u Prahy. Je to doktor, kterému skutečně záleží na zvířátkách a ony to moc dobře cítí. Nejde mu o zbohatnutí, ale o to pomoci.

Reaguji na Veselka10: děkuji za radu a mohu se zeptat co je to laktuloza?a jak se to podává a nemá to být konzultace s veterinářem?

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[reaguji]nice.charmed[/reaguji

A nekrmíš kočku jen granulemi? A jestli jí ty granule nesednou, je problém hned. Určitě to řeš ...

nneen má i masíčko v konzervě i třeba kapsičky ,ale to nejlevnější jídlo má =(třeba je problém v tomhle?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed:
Laktulóza je volně prodejný lék na zácpu, který však nemá negativní účinky jako klasická projímadla. Je vhodný jak pro zvířata tak pro děti.
Pro zvířata se obvykle na veterině prodává Duphalac, ale dá se použít i klasická laktulóza pro lidi, je to prakticky stejné. Rozdíl je jen v účinné složce sirupu.
Dávkování je podle váhy, vždy dle příbalového letáku.

Návštěva veterináře je vždy na místě, protože není v pořádku, aby kočička měla zácpu. Může jít to způsobit značné zdravotní potíže.
Co jsem přešla na homeopatika, tak už laktulózu nepoužívám, ale duphalac jsem dávkovala zhruba 1x-2x denně při obtížích "dvojku" stříkačku, podle aktuální situace.

Osobně bych se přikláněla k tomu, že je kočička málo zavodněná a proto jí zácpa trápí, ale návštěva veterináře opravdu nic nezkazí. Důvod může být i jiný samozřejmě.
Nicméně tak jako lidé, tak i zvířata jsou každý originál a každý si udržuje zavodnění v jiném množství. Co je pro jednoho běžné, není pro druhého.

Reaguji na Veselka10: ano to je pravda,ale já nevím ani jestli ji vadí že ji nejde vykonat potřeba nebo ji vadí něco na ocase je nepříčetná a zlá škrábe prská je to hrůza..k veterináři ji ani neodneseme protože by nás všechny poškrábala takže nevím jsme zoufalý=(

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed:
Moc nerozumím tomu, že ji nemůžete odnést k veterináři.... Prostě vezmu přepravku, na kočku v klidu mluvím, pohladím ji, dám do přepravky a jdu. Nic na tom není.
Pokud je kočka víc neklidná a máš strach, že bys ji neuhlídala, dej jí navíc kšírky...doporučuji chvilku zvykat...a za kšírky ji udržíš vždycky, aby nepláchla.
Mmch ten neklid a určitý vztek může právě pramenit z toho, že má problémy.

A ještě jedna rada, pokud jsi majitel, který se bojí na kočku "sáhnout", protože se vzpouzí a Ty jí nechceš ublížit..nemyslím to zle, ale i s tím jsem se setkala, že strach má víc majitel než kočka... tak popros někoho zkušenějšího, ať Ti s číčou na veterinu dojde. Zkušený člověk si s ní poradí.

Reaguji na Veselka10: jako myslím to tak že zlobí a nikdo ji neovládne když ji chytnš tak tě poškrábe atp.ale my si sní poradíme díky moc za radu

Cituji elissa: Vadilo by, kdyby kočička měla takovou ,,svou místnost" s jídlem, pitím, pelíškem a WC, kde by trávila čas po tu dobu, co by nikdo nebyl doma?

my to tak máme, kočky jsou dvě a když se honí, perou tak nevidí neslyší a všechno shodí. Když nejsme doma jsou na chodbě. Mají výhled z okna, schody, škrabadlo, stejně většinou spí a aktivní jsou až když jsme doma.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené