arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed: Já to chápu, ono jde hodně o přístup a když číča ví, že prostě "nevyhraje", tak bývá klidnější.

Říkáš, že vás poškrábe...určitě jí ostříhej drápky, to je základ. Málokdy si domácí kočka dokáže obrousit drápky dostatečně, je třeba je zastřihovat.
Také na ní klidně mluvte, hlaďte ji. Můžete ji pro zklidnění zabalit např. do ručníku. Je třeba udělat to pevně a důkladně, aby jí byl zamezen pohyb a stále na ni klidně mluvit. Pomáhá to při "amoku", kdy kočka nejde zklidnit.
Když budete v klidu vy, bude i ona..alespoň částečně.
Určitě to zvládnete, chce to jen pevné nervy a klid. Jde o její dobro.

Reaguji na Veselka10: hele zkoušela jsem to udělala jsem ji tak 4 drápky a pak se už nenechala ona má strašně velkou sílu když se ji něco nelíbí tak začne vykopávat ty zadní a škrábat když ji zabalim do deky stejnak pláchne když se k ní příblížím a mluvím na ní tak mě škrábne jj já přežiji radši pár škrábanců než aby ji něco bylo..,ale stím projímadlem to zkusím a kolik tak stojí?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed: Deka není vhodná, protože je příliš velká a kočka má prostor se z ní dostat. Ručník je vhodnější. Pokud dobrovolně nespolupracuje, je třeba ji zklidnit. Ono i to stříhání drápků je pro její dobro.
Zamyslela bych se však nad tím, že je něco špatně, když se nenechá ošetřit obecně. Jak jí například koupeš, když je takový divoch?
Kočky jsou osobnosti a to je třeba respektovat, ale také je třeba, aby ona respektovala, že pokud jde o různé ošetření apod. tak jsem tu pánem já.

Duphalac stojí okolo 80,-, laktulóza podle balení a složení cca 80,- - 140,-.
Nicméně opravdu bych se přikláněla k tomu, aby jí vyšetřil veterinář...pro jistotu.

Reaguji na Veselka10: ona je divoch od kotěte jentk se ji nic nelíbí ani občas pohlazení..nevím když ji plácnu tak si z toho nic nedělá kyž zakřičím tak taky ne nevím jak ji ještě vychovat já jsem jednou měla kocourka takže o kočkách moc nevím..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: naše je taky hrozný divoch. No to je slabé slovo. Spíš to byla šílená krvelačná vyčůraná bestie Během její puberty jsme se my dvě doslova rvaly o to, kdo bude "vůdce smečky". Holčička si vyskakovala a to byly bitky - chlupy po celém bytě, moje krev na stěnách Ale ustály jsme to a teď je z ní relativní mazlík a rozhodně zcela respektuje mou autoritu.

Takže tobě jen radím, abys na ní šla klidně, ale přísně a trpělivě. To, že si nechá ostříhat 4 drápky a pak se jí to nelíbí? A co jako? Drápky se musí ostříhat všechny (z mé zkušenosti stačí drápky na předních tlapkách) - čím delší drápy, tím je kočka agresivnější (alepsoň u nás to platí 100%). Taky ji dřív nebo později budeš chtít okoupat a to bude teprve rodeo

Reaguji na Ladie: krev na zdi jej to u nás ne má teprve 2 roky tak se stařím uklidní hlavně ani nevím jak ji chytnout abych ji ty drápy střihla koupaaa jsem ji teda dalo by se to tak říct měla jsem ji v umyvadle a polívala ji vodou chvíli to šlo pak už byl problém ,ale naštěstí žádný skrábanec..nevím jak kočky se mohou koupat normálně jak se to dá naučit,?jinak sejzi jí mouchy kobilky atak že to nemá jíst?můj přítelík mi řekne nech ji ona to potřebuje je to tak?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: Tak většina koček vodu fakt nemiluje, ale koupání se naučit dá. Annie stojí ve vaně, nechá se vydrhnout a u toho řve a nadává na celý barák, že se bojím, že na mě přiběhnou sousedi Ale drží - musí

Při stříhání drápků se nám osvědčilo - jeden kočku přimáčkne k zemi a drží, aby nezdrhla. Druhý rychle ostříhá drápky. A to, že se kočka cuká, škube, snaží se škrábat... Nereagovat a hlavně nepouštět!! Teď to zvládám sama. Kočka se přikrčí (jak to má naučené z toho, když ji manžel držel) a já rychle ocvakám drápky. Stříhám jen přední a je to otázka cca 30 vteřin.

No 2 roky, to je přesně to období, kdy Annie začínala pořádně vytrkovat růžky. Vyvrcholilo to tak ve třech letech a teď v šesti je to celkem hodná kočka

Přeji pevné nervy, trpělivost a pevnou ruku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: ad mouchy, pavoci a jiná havěť. Kočky jsou lovci, takže ji těžko zakážeš, aby to lovila. Já jsem naopak ráda, že přes léto doma nemáme hmyzáky
aspoň k něčemu je ta kočka užitečná

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed:
Řekla bych, že je u vás problém s autoritou a také to, že číča ví, že nakonec zvítězí ona. Když ví, že je to marné, tak to prostě přestane zkoušet.
Naučit se dá téměř vše, je to hlavně o důslednosti. Ono je to vlastně stejné jako s dětmi, pokud si vždy něco vyřvou, tak to prostě budou dělat stále, protože ví, že nakonec uspějí.
Čičin mám několik, plus obstarávám právě drápky, koupání, klíšťata apod. jiným, kdy to jejich majitelé nezvládají a se všemi se prostě vždycky "domluvím". Některé jsou odevzdané, jiné ne, to je různé, každá má jinou povahu a zkušenosti, ale zvládnout se dají bez větších obtíží všechny, jde jen o tu důslednost, zacházet s kočkou v klidu a bez zbytečného stresu.

Jinak k pojídání much apod., o nic nejde, kočky jsou zkrátka lovci a ber to tak, že jsou to proteiny.

Reaguji na Ladie: dobře tak ji nechám to žrát..neexisutje i njaký uklidnující lék aby neblbla tolik aby byla klidná a vyrovnaná?ovšem ne oblbovák nereagovat na to že škrábe už mám tolika škrábanců a od ní to hodně bolí co myslíš jak na to aby mě nepoškrábala,?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: Tak v první řadě ji ostříhej ty drápky. Popros někoho, ať ti s tím pomůže. Buďte klidní, trpěliví, ale pečliví. Žádné takové - ona mě škrábla, necháme toho a další drápek zkusíme zítra!

Jinak nějaké látky na zklidnění jistě jsou, ale máš doma kočku puberťačku, takže to chce spíš pevné nervy, důslednost ve výchově a trpělivost

No a u nás hodně zabralo jí všechno vracet. Když mě vědomě sekla, tak jsem ji taky jednu střihla (ale to člověk musí být sakra rychlý). Ale tohle neplatí na všechny kočky.

Řvaní nepomáhá. Spíš pomůže změna tónů hlasu (jen si to zkus. Když jsi naštvaná a nechceš křičet, tak automaticky hlas prohloubíš). Já sice občas vypadám jako blb, ale na Annie platí, když na ní zasyčím

Reaguji na Ladie: Tak pozoooor naše sejzinka má ostříhané drápky jen mi ještě chybí dva a vzadu je stříhat nemám?jinak stím ručníkem to pomohlo je fakt že se v něm nemůže hýbat..takže já jsem spokojená i já jsem ji vysvětlovala neboj mě stříhání nehtů taky vadí

Reaguji na Veselka10: tak už jsem ji v tom ručníku uklidnila jen mi chybí ještě dva ve předu=( snad to zvládnu

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed:
To jsem ráda, že to pomohlo. Určitě to zvládneš, chce to jen trpělivost, klid a důslednost, přesně jak píše Ladie. To samé platí i o okřiknutí. Většinou křik nezabírá ani na kočky. Dobré je právě změnit tón hlasu.

Reaguji na Veselka10: tak mi gratulujte má ostřihané všechny přední drápky má je trošku roztřepené srovná se jí to?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené