arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed: Tak tedy gratuluji. Roztřepené by být neměli, zkus si na to dát příště pozor...obvykle se to v pohodě srovná, ale je to zdroj zadrhávání a tak i možnosti zatržení lůžka a následné infekce...nicméně obvykle je to v pohodě.
Čím stříháš? Osobně mi vyhovuje klasická gilotinka, kleště pro kočky mi nevyhovují. V každém případě kleště musí být ostré. Když jsou tupější, kupuji nové.

Reaguji na Veselka10: máme ty kleštičky co jsou na nehty u nohou je to chyba?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nice.charmed: Tak tím bych opravdu drápky nestříhala...mají úplně jiný tvar než nehty. Kupte si kvalitní gilotinu na drápky...cca 300,-. Na jednu číču vám vydrží dost dlouho.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: šikulka
Já taky stříhám klasickými kleštičkami na nehty u nohou. Ale mě to vyhovuje. Např. na morčata a králíky jsem musela mít gilotinku, jak píše Veselka10. Dá se koupit do stovky, pokud je tupá, nabroušíš ji... Ale mě se s ní u kočky a těch tenkých drápků blbě manipulovalo

Reaguji na Ladie: a ty kleštičky nejdou nabrousit žé?jak je možné že jsou tupé když jsem je nepoužívala

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ladie: Mě právě gilotina vyhovuje nejvíc pro všechny, už jen kvůli tvaru drápků.
Dají se koupit do stovky jak píšeš, s tím souhlasím, ale kvalita není zrovna valná. Stříhám 2x-3x měsíčně kolem 15ti koček a to mi tak levná gilotina příliš nevydrží, navíc se s ní nemanipuluje příliš dobře...bolí z ní ruce. Ale na občasné stříhání drápků to nejspíš vadit nebude.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: ty obyčejné kleštičky nabrousit nejdou. A mám pocit, že je tupé už vyrábí Ale mě to nevadí. Je to o cviku.

Reaguji na Veselka10: jasně. Když ocvakáš tolik drápků, tak to chce už kvalitnější nástroj. Ale na jednu kočku bohatě stačí i levná gilotinka.

Reaguji na Ladie: jj a mám ji je šmiknout vzadu?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nice.charmed: pokud je to potřeba, tak určitě. Naše divoška po doma lítá jako prdlá, takže zadní drápky má hezky obroušené a navíc si je sama kouše, takže stříhat nemusíme.

arrow
profile_image
Lenčino
od 12. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máme doma číču, co byla do 2 měsíců na vesnici, pak jsme si ji vzali domu, oočkovali, odčervili atd.... a teď je jí půl roku a řekla bych, že je spokojená

Reaguji na Ladie: naše si je taky kouše až je to hrozný zvuk =D

arrow
profile_image
Aristokočka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Elisso, za chování kočičky doma se jen a jen přimlouvám, venku na ně čeká spousta nebezpečí. Ideální je, pokud je jich víc, pak se nenudí - my jich máme doma 8 a to je fakt rachot! Ovšem i při tomto počtu nic nezničí, prostě se nenudí, takže žádné hrabání, kousání, cupování (no - cupování toaleťáku je baví pořád) atd. Pokud máte třeba balkón, tak jej nechte zasíťovat, budete tak mít venkovní výběh, a micky se nezatoulají. Přimlouvám se i za zajištění oken sítí, kočkám občas "hrábne" a vystartují třeba po mouše, můžou pak z okna vypadnout nebo vyskočit a malér je na světě. Myslím, že Klariska (pokud jsem ten nick zkomolila, tak se omlouvám) - ta má dosti čerstvé zkušenosti.

Reaguji na nice.charmed: kočky si přední drápky brousí a zadní okusují, pokud jim na předních něco vyloženě překáží, tak si je okusují taky. My kočkám drápky nestříháme, máme několik velkých šplhadel, taky si rády brousí drápky o dřevo, co máme složené u krbu.....A co to nahánění ocásku? To už je OK? Nám to dělala dlouhosrstá číča, když jsme jí museli ostříhat. Prostě ten svůj "nahatý" ocásek nějak nepoznávala, tak si na něj útočila....

Reaguji na Aristokočka: jj je,ale to je tím,že si bude říkat o kotata jinak to dělá pořád..nevím co stím

arrow
profile_image
Aristokočka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nice.charmed: No, pokud jí nemáte na chov, tak po kastraci se to zlepší. Naše Amálka do dělala jako dorostenec, jenom jednou - prostě se zakousla do ocásku a točila se dokola, za pár dní se začala mrouskat a tak šla, holka, pod kudlu

Naše micina už se narodila "vevnitř" a nikdy nechodila ven. Bydlím ve zvýšeném přízemí a kočku se bojím pustit ven, protože venku chodí plno debilů, kteří by si do ní s chutí kopli a navíc nám před domem vede silnice a vzhledem k tomu, že britka nepatří zrovna k nejchytřejším plemenům, určitě by ji brzo srazilo auto.

U rodičů v rodinném domku jsme chovali spoustu koček, všechny chodily ven, ale některé se třeba nevrátily. Navíc pokud kočka nepozná, co je to "venek", nebude chtít jít nikdy ven.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené